Premier wszystkiego kontrolować nie może. Miller: potrzebna komisja śledcza

SLD złoży do Prezydium Sejmu wniosek o zwołanie komisji śledczej ws. Amber Gold. Ma ona ocenić, jak w sprawie działalności biznesowej Marcina Plichty reagowały instytucje, które powinny ją kontrolować.
Komisja miałaby badać działanie wymiaru sprawiedliwości ws. Amber Gold. - Chodzi o ocenę funkcjonowania konkretnych organów państwa, w stosunku do których premier nie ma żadnych kompetencji - powiedział Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM. Były premier odpierał zarzuty o polityczny charakter działalności przyszłej komisji. Dodał, że jeśli komisja nie zostanie powołana teraz, istnienie tego organu straci sens.

Miller powiedział również, że eksperci SLD planują nad zmianami w ustawie o ochronie konsumentów. Według niego klient stoi wobec parabanku na przegranej pozycji. - Te instytucje dysponują armią prawników, szerokim zapleczem prawnym. Podważają zaufanie obywateli do demokratycznego państwa. Nie powinno ono pozostawiać obywateli samym sobie wobec oszustów i naciągaczy - podkreślił gość "Poranka".

Co można zrobić, aby chronić obywateli? - Należy rozszerzyć uprawnienia kontrolne i sprawozdawcze KNF. Ponadto usługi parabankowe powinny posiadać takie klauzule jak usługi bankowe - stwierdził gość Janiny Paradowskiej.

Spółka Amber Gold obiecywała swoim klientom bardzo wysokie zyski z lokat w złoto. Firma okazała się niewypłacalna. 13 sierpnia zdecydowano o likwidacji spółki. Właściciel firmy Marcin Plichta zarejestrował ją pomimo ciążących na nim sześciu wyroków. Okazało się, że sądy nie sprawdzały przy rejestracji firm, czy był karany. Tysiące klientów starają się odzyskać swoje pieniądze.

"Chciwość klientów - dzięki niej powstał Amber Gold" - Ewa Wanat o sprawie Amber Gold

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
Premier wszystkiego kontrolować nie może. Miller: potrzebna komisja śledcza
Zaloguj się
 • 5m00tny

  Oceniono 12 razy 10

  A Miller chyba potrzebuje dorobić że tak się upiera za komisją. Wszystkie komisje śledcze do tej pory były farsą i stratą kasy!

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 7 razy 7

  "Co można zrobić, aby chronić obywateli? - Należy rozszerzyć uprawnienia kontrolne i sprawozdawcze KNF. Ponadto usługi parabankowe powinny posiadać takie klauzule jak usługi bankowe - stwierdził gość Janiny Paradowskiej.".
  Nieprawda, wystarczy uczciwie wypełniać swoje obowiązki na każdym szczeblu urzędniczej pracy. W końcu za coś ci ludzie biorą kasę. Ale skoro 90% urzędasów są z naboru rodzinno-towarzyskiego i nie spełnia podstawowych wymagań merytorycznych, to nie dziwmy się, że taka sytuacja miała miejsce. Prawo i przepisy w tym zakresie mamy dobre. Wystarczy przestrzegać procedur i znać się na tym co się robi. Ale od blisko 60 lat na wszelkie stołki urzędnicze zatrudnia się osoby niewłaściwe i nieprzygotowane do tego, to jaki może być efekt.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 8 razy 6

  Komisja Śledcza = kolejne ciepłe posadki dla leśnych dziadków

  i co będzie jak za poprzedniej komisji ? ogłaszanie 10 minutowej przerwy i za minutę wznawianie posiedzenia gdy się jest samemu na sali i zwolnienie świadka przed dalszymi pytaniami ?

  www.youtube.com/watch?v=Pso2ocHCz_4 (dla tych co nie pamiętają jak to zrobił poseł Sekuła)

 • st1111

  Oceniono 7 razy 5

  PO nie jest tak głupie jak SLD żeby na siebie komisję śledczą powoływać.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 9 razy 5

  Lubie pana panie Leszku ale niech sobie pan jaj nie robi.

  Wygląda, że ma pan ostry problem z zaproponowaniem rozsądnych rozwiązań dla kraju więc chlapie pan na lewo i prawo, ze komisja śledcza jest panaceum na wszystko. Głupota !

  Panie premierze niech pan nie idzie tą drogą:)))

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 13 razy 5

  Żadna komisja śledcza. Towarzyszu Miller komisje śledcze sejmowe jeszcze niczego nie wyjaśniły. Mało wam pieniędzy? Komisja sejmowa to twór polityczny a nie merytoryczny. Komisja nie ma żadnych uprawnień oprócz klepania kupy w obecności mediów. W sejmie nie ma prawników a prowadzenie komisji przed durni - których jest na Wiejskiej prawie 100% to paranoja. Co to ku.rwa za parodia, że prawdę ustala się w głosowaniu ?? Wy nieroby odczepcie się od Amber Gold. Sprawą niech zajmuje się niezależna prokuratura i sądy. Mają okazję naprawić swój błąd w sprawie Plichty i niech naprawiają. Wy polityczna hołoto zajmujcie się sprawami dotyczącymi większości Polaków a nie 80-ciu tysięcy naiwniaków, chciwych i łasych na łatwy zarobek. I jeszcze jedno. Jeżeli chcecie towarzyszu cos ugrać na tej sprawie i dokopać premierowi, to jestście w błedzie. Wy towarzyszu Miller podobnie jak psychopata Kaczyński nie będzie już nigdy rządzić. Rządzenie wybijcie sobie z głowy.

 • lol76

  Oceniono 8 razy 4

  - Potrzebna jest komisja sledcza... powiedzial L. Miller, jeden a najbardziej uczciwych obywateli tegoi kraju.
  Ten kraj jest chory, to jest zwyczajny rynsztok!

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 4

  MILLEROWI I KARTOFLOWI komisja śledcza jest potrzebna NA PEWNO... w sprawie TUSK-GATE, sama nazwa tego warta ...

 • tobi.as

  Oceniono 5 razy 3

  tak, wywalcie kolejne pieniądze na kolejną nic nie wyjaśniającą komisję śledczą, płaćcie darmozjadom za zasiadanie w tej komisji i nic nie robienie,
  każda komisja śledcza to MARNOTRAWIENIE PIENIĘDZY PUBLICZNYCH - na co ja jako członek spoleczenstwa się nie zgadzam,
  skoro Miller chce komisji, to niech ją opłaca z własnych pieniędzy,
  a odpowiednie władze (prokuratura, policja itp) niech się zajmią odzyskaniem pieniedzy tych, którzy dali się oszukać,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX