O. Dostatni o Rydzyku: Oby się nie zdziwił, kogo spotkamy po tej drugiej stronie...

"Widać, że nauka społeczna Kościoła, teologia i etyka stanowią dla ojca dyrektora dowolne pole poruszania się. I widać, że jest to pole minowe. Dlatego ojciec dyrektor od czasu do czasu wylatuje w powietrze" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Tomasz Dostatni, dominikanin.
A chodzi o krytykę wobec Bronisława Komorowskiego, którą przeprowadził na łamach "Naszego Dziennika" Rydzyk. Zdaniem Dostatniego dyrektor Radia Maryja potraktował "najwyższego urzędnika w państwie, katolika próbującego znajdować rozwiązanie legislacyjne zgodne ze swoim sumieniem i wyznawaną wiarą, ojca pięciorga dzieci i dziadka" jak "chłopca do bicia". Czyli? Zarzuca mu, że "rozwadnia" naukę Kościoła.

"Wyższość moralna? Po ich stronie?"

Dostatni broni Komorowskiego, twierdząc, że to Rydzyk manipuluje faktami. "Ojciec dyrektor reprezentuje całkiem dużą formację w Kościele, która zanim zapozna się z argumentacją inaczej uformowanych katolików, najpierw ukaże swoją wyższość moralną, a potem powie, że to zgorszenie i że tylko my jesteśmy prawdziwymi katolikami" - pisze. I podkreśla, że to Rydzyk nie odróżnia rzeczywistych poglądów od kompromisów.

Dominikanin dodaje, że jego zdaniem dyrektor Radia Maryja nie dostrzega, że jego własna formacja "nie daje odpowiedzi młodym ludziom, jak dziś, w świecie zróżnicowanym, liberalnym, laickim, być chrześcijaninem żywej wiary". Duchowny podsumowuje przestrogą dotyczącą siebie, Rydzyka i Komorowskiego: "Ciekawe, jak będzie wyglądało spotkanie nas trzech po tej drugiej stronie. Oby któryś z nas, zwłaszcza ojciec dyrektor, nie był wtedy bardzo zdziwiony, kogo jeszcze tam spotkamy".

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (91)
O. Dostatni o Rydzyku: Oby się nie zdziwił, kogo spotkamy po tej drugiej stronie...
Zaloguj się
 • kkkooolll3

  Oceniono 61 razy 55

  No i tu się zgodzę, z tym że ja myślę że Rydzyk nie wieży w Boga albo myśli że Bóg to idiota. Dlatego niczego się nie boi, i takie farmazony jakie ten gość wygaduje mają na celu tylko zdobycie władzy i pieniędzy. Ot i tyle cała Rydzykowa tajemnica. Nazwał bym go Szarą eminencją przy Episkopacie Polski, na zjazdy nie jeździ a jego macki oplatają już większość Biskupów.

 • mercurossaurus

  Oceniono 52 razy 42

  Rydzyk zdziwiony nie będzie z pewnością. On czuje, że tam nic nie ma. Dlatego jest takim sk....... dlatego doi naiwnych, dobrze się przy tym bawiąc w pana i władcę dusz przerażonych śmiercią starszych ludzi.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 45 razy 41

  Szatańska perfidia xi. R z Torunia polega na tym, że katolicką pobożność starszych ludzi przenosi
  na sympatie polityczne. W tym wypadku partii prawicowych. Niegodzistwo manipulacji tym
  bardziej poraża, że jest wbrew naukom ojców kościoła potępiających takie praktyki.
  abp Depo przestrzega : "Jeśli jakieś medium katolickie staje po stronie konkretnego
  programu politycznego, to czyni krzywdę swoim odbiorcom". Ten xiądz musi mieć wroga aby
  działać. Tym razem trafił kulą w płot, bo bije w prezydenta katolika. Nie zrozumiesz.
  "Zarzut , że "rozwadnia" naukę Kościoła" jest nietrafiony, ten człowiek z premedytacją wykorzystuje
  firmę do swoich merkantylnych byznesów. O dziwo spotyka się to z akceptacją hierarchów
  których krótkowzroczność spowodowana jest opasłym nadmiarem pychy i samozadowolenia.
  W sensie intencji, działalność Radia Maryja, Telewizji Trwam nie różni się niczym od działalności
  Legionów Chrystusa, Opus Dei i innych podobnych kościelnych instytucji w świecie i w Polsce.
  Omerta i potrzeba dintojry jest tu silniejsza niż wśród członków mafii sycylijskiej.

  Bluźnierstwo i zaprzaństwo wobec własnych wiernych i Ojczyzny to jeden z najcięższych grzechów,
  jaki człowiek może popełnić.

  Nikt nie rozliczył Rydzyka z jego walk przeciw naszemu wejściu do NATO i do Unii Europejskiej,
  walk zgodnych z interesami Kremla, nagrodzonych przez KGB potężnym przekaźnikiem w Rosji.

 • ciemnyludd

  Oceniono 47 razy 39

  Jak ktoś tutaj już kiedyś napisał....Tajny protokół w akcie założycielskim Radia Maryja brzmi: ""BOGA NIE MA, GOLIMY FRAJERÓW""... Szkoda że dominikanin DOPIERO TERAZ się odważył... Lepiej późno niż wcale, ale jest podejrzenie ze w chmurach gdzieś krąży niebieskie ...TERAZ MOŻNA...

 • europa34

  Oceniono 40 razy 38

  Coś się dzieje. Tylko można się domyślać, że nacisnął Watykan. Ślepy zaułek, w który Polski Kościół Katolicki wepchnął Rydzyk jest już zbyt ciemny dla tej Instytucji-Państwa. Papieża też ktoś musiał wpuścić w maliny skoro wypowiedział się, że spotkanie zwolenników Radia Maryja na Jasnej Górze to walka o wolność mediów w Polsce. Wyszło na to, że Papież wygłupił się, a tego machina watykańska nie daruje. Tam są mądrzejsi od polskich manipulantów w sutannach i ktoś unaocznił Papie, że dał się wpuścić w gierki jednego polskiego zakonnika - biznesmena i polityka. Z Watykanem nie ma żartów i nie działa już polski desant z czasów JP II. Zresztą czkawka po tych kiepskich rządach, które cofnęły Kościół Katolicki do czasów sprzed Soboru Watykańskiego II spowodowała, że cokolwiek polskiego ląduje na watykańskich biurkach jest już z założenia pilnie przeglądane. Jak widać jeszcze zdarzają się próby wmanipulowania Watykanu w wewnętrzne sprawy polityczno-biznesowe w Polsce, ale jak już mleko się rozlało, to reakcja była bardzo szybka i jednoznaczna. Coś jest na rzeczy - wypowiedź Michalika o oparach mgły smoleńskiej, zapowiedź nie przedłużania biskupom pracy po 75 roku życia, wizyta Cyryla w Polsce ( to etap przygotowań do wizyty papieża w Rosji ) itd. Widać, że wojujący dotychczas polscy hierarchowie zostali przywołani do porządku (jednomyślne, pomimo różnic głosowanie w Episkopacie było tego najlepszym przykładem ). Jeszcze z mikrofonów radia Rydzyka płynie kłamstwo, manipulacja i jad, ale wydaje się, że czas takiego działania jest bliski zakończeniu. Jeśli nie, to polski Kościół Katolicki zapłaci wielką cenę Czy Watykan na to pozwoli?. A byłaby szkoda, bo wiele dobrego można by jeszcze zrobić dla ludzi wykorzystując nieposzlakowaną opinię o Kościele. Jeśli Rydzyk będzie dalej tak działał jak obecnie, to odwrót przyzwoitych ludzi od tej instytucji jest tylko kwestią czasu. Hierarchowie !!! wyrzućcie tego złego człowieka ze swoich szeregów bo tracicie resztki wiarygodności szkodząc sobie i ludziom.

 • costa3500

  Oceniono 41 razy 33

  Zastanawiam się czy ta małpa na zdjęciu to człowiek czy bydlę zwyczajne

 • zyga728

  Oceniono 30 razy 30

  Rydzyk ma w nosie wszelkie kościelne nauki, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że mogą mu skoczyć! Poza tym nie dał bym złamanego grosza za jego religijność. Prawdopodobnie jest większym ateistom niż wszyscy, co tak siebie nazywają

 • be-rtil

  Oceniono 32 razy 28

  Myślę że znajda z pod Olkusza nie ma prawa wypowiadać opinii na temat Naszego Prezydenta,nieważne kto nim jest.Ten stary,łysawy oszust kiepskiego autoramentu nadający swoje audycje za pomocą radiostacji z Rosji już dawno powinien siedzieć,za oszustwa podatkowe!!!!! I bardzo proszę nie nazywajcie go ojcem bo to obraża miliony Polskich ojców ich własnych dzieci!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX