Komentarze (380)
"Biedni? Inwestowali w Amber Gold po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trudno mi okazać współczucie..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • obserwator1020

  Oceniono 18 razy 12

  Przecież nie chodzi o to, ilu inwestorów tego całego Golda, który okazał się g..... to "bogaci", a ilu to emeryci zanoszący do oszustów dorobek swego życia. Problem polega na tym, że Goldy i inne Finroyale to wierzchołek góry lodowej. To są pralnie zorganizowanej przestępczości zakładane na słupy, a udział w tym procederze ma aparat państwa, m.in. sądy i prokuratura. W wersji optymistycznej to tylko korupcja, w wersji pesymistycznej... aż strach myśleć.
  Nie wiem, jak można zatrudniać tak serwilistyczną osobę. Naczelna słuchając audycji tej Pani chyba jest zażenowana...

 • yarloman

  Oceniono 18 razy 12

  Jasne. Jak okradną bogatego to dobrze, a jak okradną biednego to żle oj bardzo żle . Pani Paradowska ? i Pani też ?. W państwie prawa każdy obywatel zachowujący sie zgodnie z prawem oczekuje od państwa i instytucji przez niego kontrolowanych że będa przestrzegały prawo i działały zgodnie z nim .Oczekuje tego i biedny i bogaty . To takie trudne Pani Paradowska ?.

 • smok_sielski

  Oceniono 58 razy 12

  Czyli co pani Paradowska - Państwo znów zdało egzamin, tylko społeczeństwo jakieś takie głupie?

 • fireboy82

  Oceniono 23 razy 11

  Mi nie żal tych ludzi kto zdrowo myślący wierzy w lokate 15% .Kilka miesiecy temu zastanawiałem sie gdzie zainwestować pieniądze zarobione zagranicą z amber dałem sobie spokój wydawało mi się zbyt podejrzane wystarczyło wpisać w google opinie

 • prolemur

  Oceniono 23 razy 11

  no jasne tow. Paradowska, jak bogatemu ukradną to nie warto mu współczuć, bo bogaty na pewno ukradł, uczciwie przecież nie zarobił

 • ludwikpp

  Oceniono 43 razy 11

  Pani Janina Paradowska ma rację. Ja też nie znajduję współczucia dla ludzi oszukanych przez AG. Prośba do rozumnych dziennikarzy, przecież tacy jeszcze są, chociaż w mniejszości. Przybliżcie sylwetki tych "naiwnych", którzy powierzyli AG swoje "oszczędności swojego życia": wiek, jaki jest ich status materialny, wykonywany zawód. Czy rzeczywiście są to biedni emeryci, którzy w ten sposób chcieli pomóc swoim wnukom. O aferze AG tokują najgłośniej politycy i dziennikarze. Ci ostatni winni dziękować durnowatemu Plichcie i Bogu, bo mają czym się zajmować przez najbliższy miesiąc, albo i dłużej. W dodatku, w sezonie ogórkowym. Prym wiedzie TVN i tzw. dziennikarze śledczy. Nie znając sprawy snują najrozmaitsze hipotezy, np. ta o samolocie przewożącym pieniądze na trasie Gdańsk - Hamburg. Nie wiedzą tylko, w którą stronę płyną samolotem pieniądze, czy z Gdańska do Hamburga, czy odwrotnie. AG pokazuje raz jeszcze mizerię nas wszystkich, jako obywateli; wszyscy w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do tego, że mamy wokół siebie takich Plichtów, Hofmanów, Kaczyńskich, Macierewiczów, Fotygów, sfory niewydarzonych dziennikarzy, np TVN w rodzaju Knapików itd. W tym wszystkim widzę jedną pociechę: dzięki ujadaniu politycznych miernot, że wszystkiemu jest winny Donald Tusk, może kiedyś ten ostatni zostanie świętym. W historii kościoła nie mieliśmy jeszcze św Donalda. Premierowi Donaldowi Tuskowi życzę trochę spokoju i wielu lat życia. Podziwiam pana, współczuję, że ma pan na "karku" PiS, i beznadziejną, prymitywną "czwartą władzę".

 • jojo2012

  Oceniono 32 razy 10

  Dlaczego mnie nie zdarza się inwestować w podejrzane inwestycje typu Amber Gold ? Bo zanim w coś zainwestuję - szukam i orientuję sie, działam świadomie . Dlaczego po tym, jak wichura zerwała mi dach nie zostaliśmy na lodzie? Bo ubezpieczyliśmy się. Dlaczego nigdy nie zdarzyło mi się byc wyrzuconym z hotelu i ekspatriowanym w środku wakacji ? Co więcej, nigdy mi się to nie zdarzy ? Bo zanim w coś zainwestuję - s p r a w d z am i orientuję sie. Działam świadomie. Ludzie, którzy traca przy takich okazjach , jak np. Amber Gold są, niestety, sami sobie winni. A jaki jest poziom intelektualny Polaków, właśnie uzyskaliśmy potwierdzenie. Dlatego zgadzam się z Panią Paradowska w 100 %. Mnie też tych biednych ofiar własnej głupoty nie jest żal

 • aisimikim

  Oceniono 20 razy 10

  Ludzie wpłacający pieniądze na Amber Gold powinni być karani jako osoby finansujące oszusta, a nie narzekać na państwo. Bez ich wpłat Marek P. nie mógłby działać.

 • xax

  Oceniono 20 razy 10

  Ludzie sami są sobie winni , ponieważ nie zarobili i stracili pieniądze . Nikt ich przecież nie zmuszał do wpłaty pieniędzy , zrobili to z własnej i nie przymuszonej woli a teraz to rząd jest winny za ich głupotę, ba wszyscy są winni ale gdyby zarobili to by było wszystko OK i nie było by afery. A z drugiej strony były ostrzeżenia ale jakoś nikomu się nie chciało czytać i sprawdzać. Niestety za głupotę się płaci. A na dodatek to każda inwestycje jest obarczona ryzykiem i nie ma nic za darmo. I w końcu ludzie niech się naucza myśleć i brać odpowiedzialność samych za siebie a nie obarczać innych za własne błędy. Jak ktoś może być winny za to że ktoś gdzieś wpłaca swoje pieniądze. Przecież rząd i inne instytucje nie maja prawa decydować o tym gdzie ja wpłacam pieniądze a jeśli źle je ulokuje to mogę mieć pretensję tylko do siebie.

 • rrrppp

  Oceniono 20 razy 10

  Kolejny "specjalista". Taki człowiek w większości wypadków zbierał całe życie, a taka pseudo redaktor dołącza do szerokiego grona zazdrośników, którzy czerpią radość z ludzkiej tragedii. Ludzie, którzy wpłacili pieniądze z reguły nie mają już kolejnej takiej kwoty i stracili sporo lat ciężkiej pracy. Ale co może o tym wiedzieć kobieta, która pieniądza bierze za wypisywanie głupot na portalach...

 • stenrw

  Oceniono 20 razy 10

  Klienci AG czytali "Wyborczą" i uwierzyli w zapewnienia największej polskiej gazety:
  "Amber Gold to firma inwestująca w złoto, platynę i inne metale" (cytuję z pamięci)
  - zdanie to dołączane było do każdego artykułu o AG.
  Skoro takie brednie przez lata wypisuje dziennik mający ambicje być największym opiniotwórczym medium w kraju, co się dziwić "szarym obywatelom"?

 • zigzaur

  Oceniono 12 razy 10

  W tym miejscu należy przypomnieć, że polskie prawo nie uznaje roszczeń z tytułu gier hazardowych. Oznacza to, że sądy odrzucają posty o zwrot wygranych albo o oszukanie w hazardzie.

 • mirafas

  Oceniono 12 razy 10

  Burżuj nie burżuj, ale jak głupi i pakuje się w jakieś podejrzane "inwestycje" to trudno, niech cierpi., Może się czegoś nauczy :P

 • satrustequi

  Oceniono 20 razy 10

  Zauważyliście że wciąż się dzieli to społeczeństwo jak tylko rząd daje ciała w jakiejś sprawie - lekarze, szemrane parabanki nie powstrzymane w porę i tak dalej

 • milorex10

  Oceniono 15 razy 9

  Jeśli państwo nie spełnia minimum wymogów, które tak ochoczo deklaruje w konstytucji i licznych przepisach prawnych, to po co nam ten dziwny twór. "Państwowy twór" kosztuje potworne pieniądze, ale społeczeństwu serwuje jedynie ułudę. Ułudę sprawiedliwości, równości i równych szans. Jeśli jest tak nieporadne i ograniczone umysłowo, to lepiej go ograniczać. Ojciec chrzestny Don Corleone na tle takiego państwa jawi się jako oaza sprawiedliwości, oaza porządku i zasad. To nie ludzie winni, że państwo pozwala prowadzić finansowe interesy oszustom, których to państwo zamiast ścigać, grzecznie gładzi po główkach. .

 • prymasek11

  Oceniono 13 razy 9

  Jak się dziwić zwykłym szarym ludziom wierzącym w gruszki na wierzbie, kiedy cały aparat państwowy wierzy że firma krzak wybuduje nam autostrady za połowę ceny. To taka sama naiwność. Skoro zakładamy że ci ludzie są sami sobie winni i karą za głupotę jest utrata majątku to może ukarani powinni zostać też urzędnicy którzy dopuścili się takiej naiwności, i ci co stworzyli prawo sankcjonujące tę naiwność, np. zrzutką brakującej kasy na budowę dróg?

 • dlugi_22

  Oceniono 19 razy 9

  Czy ktoś wpłacił tysiąc czy milion, nie ma to absolutnie znaczenia. Liczy się to, czy prawo do tego dopuszcza. Odpowiedź jest tak. Pan Plichta pomimo kilku wyroków zasiadał w zarządzie spółki. Wypisywał w umowach z klientami co chciał. Pan Gowin wpadł na GENIALNY pomysł, żeby KRS miał na bierząco połączenie z Krajowym Rejestrem Karnym. TO WCZEŚNIEJ TEGO NIE BYŁO ? To jak ci kretyni chcieli wprowadzić w życie ustawę, która uniemożliwia zasiadania w zarządach firm osobom skazanym ???

  Poza tym, ludzie, wyborcy, jeszcze mają ciągle zaufanie do państwa. Coraz mniejsze, ale mają. Szczególnie Ci starsi (ich najłatwiej naciągnąć), ciągle mają. Więc nie mów mi stara kobieto redaktor, że trudno okazać im współczucie. Takim gadaniem się kompromitujesz do reszty.

 • skues

  Oceniono 23 razy 9

  Janina Paradowska zaczyna przebijać Urbana w swojej funkcji (tajnego) rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska. Tu szczuje w stylu - zaczerpniętym z Trybuny Ludu - biednych na tych (nieco) bardziej zamożnych, by bronić rząd. Paskudna, cyniczna manipulacja.

 • twojalewareka

  Oceniono 15 razy 9

  Ta pani ma do bólu proste rozumowanie: jeśli zaoszczędziłeś całe życie marne 15.000zł i straciłeś, to żalu nie ma, biedny nie byłeś...

 • spiral_architect

  Oceniono 11 razy 9

  I co takiego powiedziala ta pani? Same banały, a nawet banały z banałów. Znacznie ciekawsze rzeczy można przeczytać w komentarzach.

 • szczepan.w.pl

  Oceniono 25 razy 9

  Dosc to pokretna logika, z ktorej wynika, ze w tej sytuacji współczuć można tylko ludziom wczesniej i tak biednym, ktorzy zainwestowali w Amber Gold niewiele, no bo ludzie bogaci, nawet jesli stracili, to i tak pozostaja bogaci, czyli nie nalezy im wspolczuc. Z tego wynika jasno, ze oszustwo nie jest takie grozne, bo ofiarom nie trzeba współczuc - Żalosne

 • kosmyg

  Oceniono 49 razy 9

  Typowo polskie myślenie - jak ktoś ma więcej niż minimum egzystencji, to powinien się wstydzić, przepraszać, bo to na pewno kosztem innych, oszukał, ukradł, a nawet jeśli nie, to uczciwa praca w tym kraju cnotą wcale nie jest.

 • bursztynowe_zloto

  Oceniono 56 razy 8

  A mi trudno okazać szacunek dla intelektu pani Paradowskiej. Nie licząc tych kilku milionerów, większość inwestujących w Amber Gold to zwykli ciułacze, którzy inwestowali oszczędności życia. Zbierali na mieszkanie dla syna, studia dla wnuczki, albo trzymali pieniądze na dokładanie do emerytury. Normalny, myślący człowiek odkłada pieniądze i pomnaża oszczędności. Wiem, że pani Paradowska ma poglądy lewicowe i uważa, że wszystko powinno dać państwo, ale takie rzeczy to tylko w Korei Północnej, albo na Kubie :)

  Niestety, większość Polaków nie ma pojęcia o finansach. Nie tylko prości ludzie, ale także wykształceni, szczególnie po studiach humanistycznych, dają się robić w jajo. Pracowałem w banku i wiem, jak wyglądała rozmowa z klientami. Nieraz wkręcaliśmy ludzi, którzy nic nie rozumieli, z tego, co do nich mówiliśmy. Taka praca. Gdybyśmy tego nie robili, to zostalibyśmy wkrótce wymienieni na bardziej skorych do wkręcania klienta. Jestem pewien, że gdyby pani Paradowska przyszła do mnie, to też bym jej coś założył, a potem byłby lament. Jeśli jednak pani Paradowska myśli inaczej, to niech sobie odpowie w myślach na proste pytanie - czy wie, jakie są w Polsce zabezpieczenia wkładów pieniężnych i kiedy które z nich się stosuje. Jestem pewien, że 90 proc. Polaków nie ma o tym pojęcia, dlatego opowiadają o "zabezpieczeniu bankowym", "zabezpieczeniu rządowym", "zabezpieczeniu KNF" itp.
  W Polsce powinniśmy mieć w szkołach podstawy finansów i ekonomii. Niestety, ludzie z SLD czy PIS od razu by zablokowali inicjatywy w tym kierunku, bo łatwiej manipulować roszczeniowym elektoratem, któremu można wmówić, że to wina rządu, że zdrożał chleb i jajka, a jak oni dojdą do władzy, to decyzją administracyjną obniżą cenę chleba i jajek. PSL i PO nie są lepsze, bo sprawa edukacji finansowej obywateli zwisa im kalafiorem. O Ruchu Palikota nie wspomnę, bo oni sami nic nie rozumieją - świadczą o tym ich pomysły na państwowe fabryki mebli dla młodzieży albo darmowy internet dla wszystkich. Im na pierwszym miejscu przydałoby się nadrobić braki wiedzy ekonomicznej.

 • para-lela

  Oceniono 34 razy 8

  To ludzie mają jeszcze jakieś oszczędności???? a to dranie, oddać je PO i to natychmiast!!!!!

 • pbrus

  Oceniono 42 razy 8

  Bzdura! Pani Paradowska jest głupia, albo taką udaje. 15 tys. jako dorobek życia, zabezpieczenie na tzw. czarną godzinę ma wiele naprawdę ubogich rodzin/osób. Wszystkie (!) gazety piszą, że trzymanie pieniędzy w banku, to prawie pewna strata. Co mają ci ludzie z tymi pieniędzmi zrobić ? Dlaczego państwo nie widzi takiej społecznej potrzeby. Dlaczego państwo zapewniając bezpieczeństwo oszczędności nie korzysta z potencjału jaki mają ci prości, uczciwi ludzie.

 • szoferek1

  Oceniono 16 razy 8

  I tu się z Panią zgadzam,chciwość nie popłaca i potrafi przyćmić zdrowy rozsądek! Pakując duże pieniądze w jakieś szemrane parabanki trzeba mieć świadomość że nie ma nic za nic i kalkulować czy zysk wart jest ryzyka? Niektórzy myśleli że są mądrzejśi od ekonomii i się przejechali! To że taka złodziejska firma mogła funkcjonować legalnie w środku cywilizowanej EU to już inna bajka,ale widocznie ktoś na to dawał przyzwolenie. Wygląda na to że mafia ma się w Polsce bardzo dobrze i chyba nikt nie powie że włoska commorra jest lepiej zorganizowana niż nasza - rodzima !!!

 • caro3139

  Oceniono 12 razy 8

  Ja jednak potrafie współczuc tym ludziom którzy stracili, a juz napewno tym starszym którzy oszczędności całego zycia włozyli do Amber, nie kazdy jest tak mądry jak Paradowska i Lis , dla niektórych Amber wyglądał jak zwykły bank, tak samo jak inne agresywnie sie reklamujacy. Szacunek do Paradowskiej miałbym gdyby taki artykuł ostrzegajacy ludzi spłodziła rok temu. Pani Paradowska tak madra nie widziała wtedy czym grozi piramida Amber? A jesli wiedziała to czemu milczała?

 • cholonek

  Oceniono 16 razy 8

  oczywiscie, ze nie ma zadnych powodow do wspolczucia. nie dosc, ze inwestowali tysiace, to jeszcze skrzywdzili tuskow.

 • adwach

  Oceniono 18 razy 8

  15 tys. zł - też mi majątek... Tyle to ta pani miesięcznie zarabia.

 • mercurossaurus

  Oceniono 22 razy 8

  Ale o czym jest ten artykuł? O tym, że nie żal Pani ludzi którzy nie są zbyt biedni? Jakiś kompleks? Zawiść typu " ... dobrze bogatym gnojom, trzeba było nie być bogatym..." Taka patriotyczna, polska podstawa. Pogratulować.

  A tak na marginesie to niektórzy brali kredyty, aby zainwestować...

 • wildenergy

  Oceniono 11 razy 7

  Genialnie, czyli jak ktoś nie jest biedny to można go ciulać ile wlezie... Swoją drogą to ludzie z kręgów RZ już jakiś czas temu przewidzieli ten komentarz ;)

 • msliwa83

  Oceniono 15 razy 7

  Chyba nie wszyscy zrozumieli przesłanie artykułu. Jeśli ktoś ma pół miliona złotych i wsadza go w Amber Gold to chyba nie ma go co żałować. Z taką gotówką można wymagać przemyślanych planów inwestycyjnych a nie wkładać kase do parabanku. Od kilku tygodni jesteśmy bombardowani informacjami że w Amber stracili emeryci i renciśći( chociaż cała wieś na rentach a dotacje z Unii ciągna ale to co innego) a tu nagle okazuje sie że jakiś półglówek 3 melony wpakował mafii do kieszeni to ja mam go żałować mógłem mu sam zrobic biznes plan. Ma ktoś jeszcze wolen 3 miliony ???? to mu pomogę zainwestować ale nie na 14%....

 • drzejms-buond

  Oceniono 13 razy 7

  Droga Pani! Trzeba było jednak zostać aktorką. Może tam nauczyli by Pania współczucia dla ludzi oszukiwanych i okradanych. Nie ma znaczenia na jaką sumę. Dla jednych majątkiem będzie tysiac złotych dla innych milion.Rozumiem że ma ich Pani parę na swoim kocie dlatego takie kilkutysieczne błahostki pieniężne Pani nie rajcują...Wkurza mnie ta polska pobłażliwość wobec niesprawiedliwości. Zwłaszcza osób na stanowiskach,celebrytów i polityków,nauczycieli, którzy powinni dawać przykład dróg postępowania ( podobno nadal pani "uczy"- strach pomyśleć czego?)

 • xnww

  Oceniono 9 razy 7

  Co to ma do rzeczy, "biedny" czy "bogaty"?
  Facet dokonal oszustwa, pieniadze zniknely.
  Znowu jakies relatywizowanie oszustwa?

 • maria_dolorosa

  Oceniono 11 razy 7

  Jak ktoś ciuła całe życie i uciuła 50.000 na spokojną starość, to już nie ma co go żałować, bo nie taki biedny?
  Można go okraść z czystym sumieniem?
  A państwo polskie otoczy złodzieja parasolem ochronnym ?

  Za komuny państwo polskie stosowało tzw. "domiar", indywidualny POdatek od zewnętrznych znamion bogactwa, to może i teraz zacznie konfiskować oszczędności nędzarzy tylko w sposób bardziej zawoalowany?
  Bo chyba jest oczywiste, że zdjęcie paru miliardów z rynku jest państwu na rękę, a ciułaczy niech szlag trafi, prędzej zdechną i odciążą ZUS.

 • ciemnyludd

  Oceniono 21 razy 7

  Też nie mam współczucia...bo CHCIWOŚĆ nie powinna powodować UTRATY ROZUMU, zwłaszcza u biednych.... Ale wiara w cuda jest jeszcze powszechniejsza w dziedzinie religii, a tam już zamiast Plichty czeka ""ojciec" Rydzyk i 10 tys. parafii.....Gdzie dla zbawienia wiecznego "trzeba odremontować kościół... zbudować geotermię" ...i takie tam podobne warunki...

 • peterliberty

  Oceniono 20 razy 6

  Bo jasne jest, ze jesli zostanie oszukana osoba uboga, to jej wspolczujemy. Jesli jednak oszukana zostala osoba o np. sredniej pozycji finansowej, ktora bezczelnie posiada nieco wiecej pieniedzy, to takiemu obrzydliwemu kapitaliscie nikt nie bedzie wspolczul. Nich sie cieszy, ze lud go nie wiesza na slupie.

  Oj, pani redaktor... Co tez pani ostatnio plecie...

 • arab-z-bajki

  Oceniono 14 razy 6

  Taka kupa pieniędzy /15 tys/, która wpłacili klienci A-G to dla Pani Janiny zaledwie dwie pensje, a dla tych ludzi to dorobek całego życia. Życzę Pani aby z pani wiedzą ktoś zmyślnie Panią "wypunktował" a wtedy proszę o podanie do publicznej wiadomości. Niech i inni mają uciechę.

 • abhaod

  Oceniono 14 razy 6

  Wybiórcza przez kilka tygodni reklamowała Amber z 14% na pierwszej stronie...podwójna moralność jak z podręcznika.
  wpolityce.pl/artykuly/34020-ziemkiewicz-czyta-obszerne-fragmenty-pozwu-sadowego-adama-michnika-dziela-wielkie-nie-powinny-sie-marnowac-w-czelusciach-sadowych-magazynow

 • xelene

  Oceniono 12 razy 6

  .....babsztyl ktory na dodatek jest zawistny i zaslania to ze panstwo polskie pozwolilo na ten przewal ,przy wsparciu na dodatek syna Donalda Tuska

 • szpak.nie

  Oceniono 10 razy 6

  Mój dziadek też uzbierał 15 000 jako emeryt. Ale - był abstynentem całe życie, nie chorował poważnie, nie wychodził z domu, jadł 2 razy dziennie, zupę i warzywa, no i sobie odkładał na czarną godzinę. Na szczęście nie próbował inwestować, ale gdyby tak dał się zwieść reklamie, to teraz takie paradowskie by kwiczały, ze sam sobie winien i że był bogaty, to dobrze mu tak.

 • batura3

  Oceniono 16 razy 6

  Święta racja:) Jeleni nie brak. Po prostu trzeba samodzielnie mysleć, sprawdzać, analizować a nie jak koń z klapkami na oczach lecieć tam gdzie mamią wysokimi %. Myślenie nie boli. A kontrola Panstwa???? Były ostrzeżenia. Tak więc reasumując - żeby się wzbogacić, należy mysleć:):):) Ludzie mogą mieć pretensje tylko do siebie:)

 • dorlann

  Oceniono 22 razy 6

  Gdy wszystkie argumenty zawiodą, zawsze można odwołać się do pierwotnych instynktów polaczka - "dobrze mu tak, bogaty był!". Paradowska zna się na rzeczy, to szkoła z czasów jej młodości.

 • sztucznamgla

  Oceniono 12 razy 6

  oczywiście, ze mówienie, ze BIEDNI tam lokowali, to zagrywka czysto pisowska

  owszem cześc osób nie była zamożna, ale biedna także nie, skoro miała tego typu oszczędności

  ale z pewnością byli to ludzie NIEFRASOBLIWI - czyli lekkoduchy, o postawie latwo przyszło, łatwo poszło - bo przeciez ktoś, dla kogo te pieniadze cos znaczyły, zastanowiłby się 10 razy przed ich 'ulokowaniem' w takim lub w kazdym innym miejscu

  fakt, że cześć tych osób ma mentalność typowo 'moherową', czyli socjalistyczna - im się nalezy, a 'państwo' (ewentualnie bóg, ale do tego przeciez oni pretensji mieć nie moga), ma myslec za nich co oni robia

  amber był na rynku od paru lat - wiele osób zastanawiało sie czy nie spróbować, ja też, ale brak zabezpieczenia BFG a do tego firma nieznana, powodowały zastanowienie i rezygnacje

  ale faktem jest także to, ze 43.000 klientów (w zasadzie 'lokat') z zadowoleniem otrzymało po 18% zysku...

 • pamejudd

  Oceniono 8 razy 6

  Proponuje wykreslic z kodeksu karnego oszustwo jako przestepstwo.

  Pozniej przyjdzie czas na inne: kradziez (czemunie pilnowali?!), gwalt (prowokowala to ma!), morderstwo (i po co sie nadstawial?)...

 • szats69

  Oceniono 10 razy 6

  UWAGA! Będę tłumaczył wszystkim oburzonym na słowa Paradowskiej różnicę:

  Po pierwsze oszustwo ZAWSZE jest nieetyczne. Po drugie skutki oszustwa mogą być różne, społecznie gorsze będą jeśli trafi na biednych - i to jest fakt. Co jednocześnie nie oznacza, że bogatych można bezkarnie okradać. Co jest w tym dziwnego, że bardziej człowiek będzie współczuł komuś kto przez całą akcję AG nie będzie miał co jeść, niż komuś kto sobie będzie musiał odmówić jedynie kolejnej wycieczki zagranicznej? nie widzę w tym nic dziwnego, że Paradowska zauważyła, że te sytuacje wyraźnie się różnią. Tyle subiektywnego współczucia, a organa panstwowe oczywiście powinny zająć się wszystkimi tak samo. I tyle, co w tym kontrowersyjnego?

 • sokolasty

  Oceniono 38 razy 6

  Czyli tradycyjne podejście, na biednego nie trafiło. Gratuluję!

 • arczia

  Oceniono 20 razy 6

  biedni - w sensie -poszkodowani, a nie w sensie ubodzy

  Czas Janosików skończony, bogaci to niekoniecznie złodzieje i krwiopijcy, niekoniecznie kombinatorzy

 • tom.plamka

  Oceniono 26 razy 6

  Co za pi.... Co z tego że byli to ludzie zamożni. Wpakowali oszczędności całego życia i stracili. Harowali na te pieniądze całe życie. Jak im w takiej sytuacji nie współczuć??
  Paradowska, twoje akcje lecą w dół!!!

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 16 razy 6

  Jak ty byś Janinko ulokowała kasę w biznesie kumpla Tuskowicza, to dziś nie miałabyś za co łoić :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX