Jest postępowanie wobec sędziego w jednej ze spraw Marcina P.

Sąd Okręgowy w Gdańsku wszczął postępowanie wyjaśniające wobec sędziego, który zajmował się jedną ze spraw Marcina P. - podało TVP Info. Byłemu prezesowi Amber Gold w ostatni piątek postawiono sześć zarzutów.
Wszczęto właśnie drugie postępowanie wyjaśniające wobec kolejnej osoby, która zajmowała się sprawą Marcina P. Chodzi o sędziego rejonowego, który zajmował się jedną z sześciu spraw P., które w przeszłości toczyły się przeciwko niemu. Szczegóły na razie nie są znane, ale mają zostać ujawnione do środy.

Pierwsze postępowanie z kolei toczy się ws. kuratora sądowego, który miał zeznać w trakcie jednej z poprzednich spraw prowadzonych przeciwko P., że ten spłacił wszystkie swoje zobowiązania finansowe - co okazało się nieprawdą. Pod koniec tego tygodnia ma zostać podjęta decyzja o tym, czy wobec kuratora wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne.

Sześć zarzutów dla byłego prezesa Amber Gold

Marcin P. jest m.in. byłym prezesem Amber Gold, które inwestowało w złoto i inne kruszce. Spółka działała od 2009 r., a swoich klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji, przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku.

P. usłyszał co najmniej sześć zarzutów dotyczących m.in.: poświadczenia nieprawdy w dokumentach, użycia podrobionych dokumentów, naruszenia prawa bankowego oraz złamania Ustawy o rachunkowości. Część zarzutów ma związek z działalnością parabankową. Prokuratorzy planują też postawić Marcinowi P. zarzuty wyłudzeń wielkich rozmiarów. Prezesowi Amber Gold grozi do 5 lat więzienia. Prawo bankowe przewiduje również grzywnę do 5 milionów złotych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Jest postępowanie wobec sędziego w jednej ze spraw Marcina P.
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  Tu nie idzie o jednego sędziego tylko system.
  Zresztą zgodnie z doktryną Gowina, sędziego może osądzić tylko Bóg.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  DO 5 LAT WIĘZIENIA ? ! ? ! ? ! No to, to jest jawna kpina ! ! !

  Otóż przekręcam prawdziwych polaków-katolików (bo tylko tacy są) na miliony. 10 baniek wyprowadzam na boczek i idę sobie do pierdla na 5 latek - aż przyjemnie posiedzieć - 5,500 zł dnióweczka. A może być nawet lepiej, gdy będę sprawował się dobrze....

 • kola04

  0

  Art. 1.

  § 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

  § 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma. CZARNA TOGA zwana kuratorem sądowym poświadczyła nieprawdę w sprawie marcina p. i grozi jej tzw postępowanie dyscyplinarne, czyli kolesie tego kuratora, też CZARNE TOGI zbiorą się i albo uniewinnią go, dadzą naganę lub zwolnią dyscyplinarnie. A jaka jest społeczna szkodliwość poświadczenia nieprawdy przez tą CZARNĄ TOGĘ ? ZNIKOMA ? NIE. Olbrzymia, tysiące polaków już nie odzyska swoich milionów pln, pomijając ich naiwność i podobno chciwość. TA CZARNA TOGA zwana kuratorem sądowym powinna wylądować za kratami razem z tymi CZARNYMI PROKURATORAMI, którzy prowadzili sprawę marcina p. , a za co ? ZA OLBRZYMIĄ SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ ich działań. NIE MA ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI DYSCYPLINARNEJ za działania o olbrzymiej społecznej szkodliwości, tylko odpowiedzialność KARNA, czyli po prostu za kraty mają iść te CZARNE TOGI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX