Łukasz Daszuta: nowa postać w sprawie Amber Gold? "On ich nie odstępuje"

Śledztwo ws. parabanku Amber Gold kojarzy się jedynie z małżeństwem Katarzyny i Marcina P. Czy słusznie? - Śledczy zwracają uwagę na udział w całej sprawie osoby trzeciej - pisze na swojej stronie internetowej "Wprost". I dodaje, że chodzi o adwokata P. - Łukasza Daszutę.
Według dziennikarzy tygodnika - Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego - śledczy mają teorię, że właściciele Amber Gold nie działali sami, a swoje sukcesy odnosili dzięki pomocy innych osób.

- (...) mówi się o małżeństwie P., zapominając o jednej postaci - powiedział dziennikarzom funkcjonariusz służb. - Jest przy wszystkim, do wszystkiego, zawsze. On ich nie odstępuje. To człowiek, który z powodzeniem bronił Marcina P. we wszystkich sprawach karnych. Adwokat Łukasz Daszuta.

Kim jest Daszuta? Niewiele o nim wiadomo. Kiedyś był aplikantem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku, ale w końcu został adwokatem. - Zaczęło mu się bardzo dobrze wieść. Jeździ imponującym BMW. I jak to możliwe, że został członkiem rady adwokackiej w Gdańsku? Wydaje się rzeczą nieprawdopodobną, żeby doszło do tego bez czyjejś pomocy - zauważa prokurator, z którym rozmawiali Latkowski i Majewski. Z samym Daszutą nie udało im się skontaktować. Gdańskie biuro adwokata było zamknięte na głucho.

Nazwisko Daszuta pojawia się wśród członków rady nadzorczej Amber Gold S.A., pisała "Gazeta Bałtycka" .

Cały artykuł przeczytasz na stronie internetowej ''Wprost''>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Łukasz Daszuta: nowa postać w sprawie Amber Gold? "On ich nie odstępuje"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  "...a swoje sukcesy odnosili dzięki pomocy innych" a gdzie!? gryzipiórze tu widzisz sukces.
  Kant, prawdopodobnie zwykłego słupa prowadzonego za rączkę przez mafiosów.

  Sukces to mają banksterzy grabiące całe narody pod ochroną własnych rządów.

 • j4s4

  Oceniono 1 raz 1

  ... oj kiepscy jesteście śledczy żurnaliści, tyle dni zajęło wam ustalenie nazwicha tego facia!? Czyżby Cezary Gmyz i no ta w skórzanej "bluzeczce" byli na wczasach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX