Wiceszefowa upadłego Aquamaris założyła już kolejne biuro turystyczne

Biuro podróży Aquamaris ogłosiło swoją upadłość niecały miesiąc temu. Jego była wiceprezes, Ewa Kanik, nie porzuciła jednak branży turystycznej. Dziś wyszło na jaw, że założyła już kolejne biuro, Galene. I znajduje się ono dokładnie pod tym samym adresem co Aquamaris.
Zaledwie trzy tygodnie temu do biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynął wniosek o niewypłacalności Aquamarisu z Bielska-Białej. Tymczasem już 10 sierpnia - kiedy do kraju ciągle sprowadzano pozostających za granicą oszukanych klientów Aquamarisa - Kanik zgłosiła do urzędu nowy podmiot gospodarczy.

Choć w Krajowym Rejestrze Sądowym Galene zarejestrowano już 10 maja br., to biuro zaczęło działać dopiero po upadku swojego poprzednika.

Nowe biuro, stary adres

- Według KRS szefową biura podróży Galene jest osoba o tym samym imieniu i nazwisku co była wiceprezes Aquamarisu. Galene znajduje się też dokładnie pod tym samym adresem co upadłe biuro - potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl Tomasz Żak z biura prasowego śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Jak podaje, suma gwarancyjna nowej firmy wynosi 209 tys. zł - ponad dwa razy mniej niż jej poprzedniczki.

W oświadczeniu o upadłości Aquamarisu Ewa Kanik informowała, że wpływ na decyzję miał "nagły spadek sprzedaży spowodowany kryzysem na rynku". Znaczenie, jak poinformowało biuro, miała także upadłość firmy lotniczej Air Poland, na bazie której biuro podróży skonstruowało swoją letnią ofertę, a także biura Sky Club, z którym Aquamaris związany był umowami czarterowymi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM