Dunin i Makłowicz w obronie Kory. "Policja powinna skupić się na dilerach"

Kilkadziesiąt znanych osób podpisało się pod listem w obronie Kory, której grozi więzienie za posiadanie marihuany. - Mamy w Polsce złą ustawę, wymierzoną w drobnych konsumentów. Organa ścigania nie interesują się dilerami - mówiła w TOK FM Wanda Nowicka, pomysłodawczyni apelu, pod którym podpisali się m.in. Kinga Dunin i Robert Makłowicz.
Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka nie ma wątpliwości, że Kora musi przygotować się na najgorsze. - W sądzie wszystko może się wydarzyć. Jeżeli proces zostanie potraktowany pokazowo, to Kora może się spodziewać najwyższego wymiaru kary, czyli w tym wypadku 3 lat więzienia - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Dlatego Nowicka zbierała podpisy pod apelem w sprawie wokalistki. Sygnatariusze dokumentu domagają się liberalizacji przepisów dotyczących posiadania narkotyków.

- Mamy w Polsce złą ustawę, wymierzoną w drobnych konsumentów. Natomiast organa ścigania nie interesują się dilerami i mafiami. Policja powinna się skupić przede wszystkim na dilerach, tych, którzy powodują, że twarde narkotyki są tak powszechnie dostępne - uważa wicemarszałek Sejmu.

Pod apelem podpisało się kilkadziesiąt osób. - Jest tam wiele autorytetów, m.in. Kinga Dunin, Manuela Gretkowska, Krzysztof Krauze, Robert Makłowicz, prof. Wiktor Osiatyński - wyliczała Wanda Nowicka.

Kara za prawdę...

Ryszard Kalisz, kolejny gość "Poranka Radia TOK FM", jest z kolei przekonany, że sąd uniewinni artystkę. - Oczekuję takiego orzeczenia w jej sprawie, bo każde inne byłoby sprzeczne z zasadami sprawiedliwości - mówił. Tłumaczył też, dlaczego prokuratura nie umorzyła sprawy. - Jeśli Kora zeznała, że narkotyki nie były jej, to prokuratura nie mogła sprawy umorzyć. Kora powiedziała prawdę. Gdyby powiedziała, że to dla niej, prokurator mógłby sprawę umorzyć - mówił.

Przypomnijmy: tydzień temu żoliborska prokuratura postawiła Korze zarzut posiadania narkotyków. W czerwcu w domu artystki znaleziono 2,83 g marihuany. Menedżerka artystki i jej partner Kamil Sipowicz tłumaczą, że narkotyki miały być przez niego wykorzystane do celów badawczych.

Sipowicz jest autorem publikacji na temat konopi i pracuje nad kolejnymi książkami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (97)
Dunin i Makłowicz w obronie Kory. "Policja powinna skupić się na dilerach"
Zaloguj się
 • amkkmp

  Oceniono 23 razy 15

  Depenalizacja posiadania narkotyków to półśrodek, na dodatek obraźliwy dla logiki (wolno kupić, ale nie wolno sprzedać). Należy całkowicie zalegalizować narkotyki, tak jak legalny jest alkohol - przykład prohibicji w USA jednoznacznie wskazuje, że zabranianie daje efekt odwrotny do zamierzonego. Narkotyki są bardzo tanie w produkcji, różnica między kosztem zakupu, a kosztem produkcji to cena ryzyka. Te pieniądze trafiają do przestępców, którzy z tych zysków rozwijają swoje struktury, zajmujące się nie tylko przestępstwami narkotykowymi. Pieniądze z narkotyków muszą być wyprane, przez firmy - słupy, które nie muszą przynosić zysku z działalności, więc wykańczają swoją legalną konkurencję. Te pieniądze powinny trafiać do budżetu państwa w formie akcyzy - które można przeznaczyć na leczenie narkomanów. Gdyby narkotyki były dostępne w aptekach, to byłyby dobrej jakości, pozbawione niebezpiecznych dodatków i sprzedawane wyłącznie osobom dorosłym. Diler sprzedaje najgorszy, uzależniający syf, najchętniej jak najmłodszym dzieciakom, bo to są najbardziej perspektywiczni klienci. Na dodatek apteczny narkotyk miałby informacje o dawkowaniu, a nawet w razie przedawkowania nikt nie obawiałby się policji przy wzywaniu pogotowia do umierającego narkomana. W policji ogromna liczba ludzi zajmuje się narkotykami - gdyby je zalegalizować, mogliby zająć się czymś bardziej pożytecznym. Delegalizacja narkotyków nie prowadzi do rozwiązania żadnych problemów, a tworzy dużo nowych. Ja ćpam tylko etanol, najlepiej w formie lampki wytrawnego wina, ewentualnie szklaneczki dobrego malta, wielu ludzi legalnie ćpa nikotynę, inni kofeinę, ale pozwólmy ludziom wolącym inne substancje mieć takie same prawa.

 • maskarade

  Oceniono 21 razy 11

  Banda hipokrytów pie...nych. Prawo takie działa od lat... gdy nie ruszano celebrytów, tylko dzieciaki na ulicach było ok? Nagle afera, bo stara purchawa została przyłapana? A w czym i czemu ma być ponad prawem? Bo znana?

  Prawo moim zdaniem jest złe. Ale jest złe dla wszystkich tak samo i do wszystkich trzeba je stosować. Jeżeli dzieciakom za gram zielska wlepiano kary, to purchawa powinna iść do pierdla razem ze swoim psem-dilerem. A policja powinna sobie w ten sposób statystykę poprawić.

  Te listy poparcia są obrzydliwe i stanowią bezczelną (w swojej otwartości) próbę potwierdzenia, że niektóre zwierzęta są równiejsze od innych.

 • rastatata

  Oceniono 12 razy 10

  Nie mogę już czytać wypowiedzi zapijaczonych oszołomów wyzywających wszystkich palaczy od ćpunów i popisujących się wiedzą o zawartości marihunany w marihuanie. Gówno wiecie - w dupie byliście. Dalej niż program w TV wasza widza i doświadczenie nie wybiega. Będziecie zawsze niewolnikami politycznych manipulatorów żerujących na waszych lękach - koniec kropka. Używki są starsze niż bałwany przed którymi bijecie pokłony i będę długo po tym jak wasze miałki mózgowiny zamienią się w pył. Przeczytajcie chociaż jedną książkę na temat narkotyków i uzależnienia - a zrozumiecie że to nie substancja a człowiek jest problemem a delgalizacja jest narzędziem opresji a nie wyrazem troski państwa.

  A co do meritum - obrony Kory - niestety faktem jest , że w nosie macie drodzy celebryci tysiące ludzi, którym ten idiotyczny system "skryminalizował" na życzenie i w interesie mafii ( w tym tej największej rządów - głównie USA) ... wstyd i skutek odwrotny do zamierzanego

  narkotyki to nie jest zabawka ale jeśli komuś na prawdę zagrażają to tylko i wyłącznie "władzy" naszej kochanej...

 • demolka666

  Oceniono 16 razy 10

  ryszard kalisz: "Oczekuję takiego orzeczenia w jej sprawie, bo każde inne byłoby sprzeczne z zasadami sprawiedliwości" - to znaczy że wszystkie wcześniejsze wyroki na posiadaczach były sprzeczne z zasadami sprawiedliwości??? a dlaczego panie kalisz NIC pan nie zrobiłeś wtedy, tylko teraz jak o korę chodzi to się wymądrzasz?! - no i jeszcze ta pani nowicka... ręce opadają jak się jej słucha... a sądziłem że to w miarę rozsądna osoba, myliłem się jednak... cała ta sprawa z korą to wielka żenada

 • marych

  Oceniono 11 razy 9

  u nas jest jeszcze takie komunistyczne przekonanie, że to społeczeństwo jest dla władzy, a nie odwrotnie. I broń boże nie można powiedzieć, że prawo jest złe, bo władza ustanowiła takie prawo a nie inne, tak ma być i nie da się tego zmienić.
  W całym cywilizowanym świecie prawo ustanawia się by obywatelom żyło się lepiej, a nie po to by ich gnębić. Czasy Stalina wydawałoby się mamy dawno za sobą, ale mentalność homo sovieticus pozostała, głównie u władzy, bez względu na to kto rządzi.

 • kontener22

  Oceniono 13 razy 9

  Jaaaa, w obronie Kory to pospolite ruszenie, ale za takimi jak ten:
  jastrzebieonline.pl/news,3608,17-latek-zatrzymany-za-posiadanie-marihuany.html
  To nikt się nie zajmie, a takich są tysiace... Wsadza się setki łebków do więzienia i jakoś Makłowiczów, Duninów czy Sipowiczów to nie oburzało, woleli pozować z Komorowskim do zdjęć./

 • no4nwo

  Oceniono 10 razy 8

  No proszę, ile znanych osób broni Olgi Jackowskiej... A dlaczego nikt nie broni tysięcy ludzi, młodych, którym system zniszczył życiorysy, bo złapano ich z gramem suszu?

 • marych

  Oceniono 14 razy 8

  jeszcze jedno: 7 lat będzie siedział gitarzysta Elektrycznych Gitar za to, że po raz kolejny znaleźli u niego "niewielka ilość" marychy na własny użytek.
  A Marcin P. za 120 mln przekrętu dostanie lat 5 co najwyżej.

 • luki761

  Oceniono 9 razy 7

  najpierw namawiają na głosowanie na Platformę Obywatelską i Komorowskiego

  i Jackowska, i Sipowicz i Makłowicz i Dunin

  i Platforma Obywatelska rządzi od 5 lat, a Komorowski od 2 lat

  to oni stanowią prawo

  w tym czasie tysiące młodych ludzi ląduje w aresztach za posiadania 2 gramów marihuany,
  mają przeszukania w domach,
  mają wyroki

  i ta opresyjność państwa nie przeszkadzała im

  dopiero jak CWELEBRYTKA Jackowska została oskarżona

  to wielkie larum wznoszą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX