TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia

- Nie starcza na transmisje meczów polskich piłkarzy, programy dla dzieci, wydarzenia kulturalne. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - mówi ?Gazecie Wyborczej? prezes TVP Juliusz Braun.
TVP nie stać na kupno praw do transmisji meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 2012-14. - Oczekiwania właścicieli tych praw są absurdalnie wysokie. Gdyby sytuacja finansowa była znacznie lepsza, też bym się zastanawiał, czy z abonamentu dopłacać do meczów polskiej reprezentacji. Tu chodzi o miliony złotych - tłumaczy Braun. I dodaje, że za 23 mecze pośrednik PZPN Sportfive żąda kilkadziesiąt milionów.

- Reklamy nadawane przy tych meczach nie pokryłyby takiego wydatku. Więc czy to byłby sensowny wydatek? Zwłaszcza że te pieniądze nie idą na sport, a na biznes okołosportowy, bo część pieniędzy zgarnia spółka Sportfive z siedzibą w Niemczech. Czy to nie dziwne, że polski związek sportowy z polską telewizją negocjuje poprzez niemiecką spółkę? - dziwi się Braun

Na co jeszcze nie starczy TVP? - Na programy dla dzieci, tego mi szkoda najbardziej. Nikt inny poza nami ich nie produkuje. Mało kto wie, jakie są drogie, 10 minut animacji kosztuje 400 tys. zł. No i wydarzenia kulturalne. Będzie mniej spektakli teatralnych, tych na żywo i tych nagrywanych. A będą zwolnienia grupowe? - Nie, ale systematyczne ograniczanie zatrudnionych. Teraz w całej TVP, łącznie z oddziałami, pracuje 3600 osób, nie licząc współpracowników. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - zapowiada szef TVP.

Cała rozmowa z Braunem w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia
Zaloguj się
 • kluseczkizmiseczki

  Oceniono 9 razy 9

  ale na seriale jest!

 • asddsa246

  Oceniono 7 razy 7

  Najważniejsze, że na premie jeszcze jest.

 • najdul6

  Oceniono 8 razy 6

  i bardzo dobrze skończyło się rozdawanie naszych pieniędzy palanci

 • frankyy

  Oceniono 5 razy 5

  Bojkot PZPN! Bojkot SportFive! Bojkot meczu z Czarnogórą!

 • romp6

  Oceniono 2 razy 2

  TVP i KRRiT rządzi Platforma Obywatelska!
  Spółka Sportfive nabył na prawo do transmisji meczów polskich drużyn, dzięki pracy spółki Zbigniew Bonka Gol &Gol,który jeszcze był wiceprezesem PZPN. Pan Boniek do dziś działa w strukturach PZPN. Ale ,że Boniek to ulubieniec mainstreamowych mediów , więc trzeba szukać innych winnych.

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  ... jak nie pomogły płacze "pracowników" RTVP przed kamerami to teraz przyszła pora na ...szantaż! Nie płacicie to nie będzie ...teleranka! To też już było tylko pod inną nazwą! Zwolnić 60 procent zatrudnionych a nie jakiś 300 i sprywatyzować!

 • margaret76

  Oceniono 1 raz 1

  a na mnostwo durnowatych seriali jest,i ta mafie aktorska zakow,barcisi,itp

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  NO, nareszcie będą oszczędzać! Jakby tak wprowadzić pakiet mulimedialny tv+radio+internet z abonamentem obowiazkowym dla wszystkich za 20 zł miesięcznie TO JA WTEDY BARDZO CHĘTNIE KUPIĘ TELEWIZOR I BĘDĘ OPŁACAŁ ABONAMENT!
  Póki co , z uwagi na marność telewizji, pozostanę bez niej jedynie w internecie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX