Lis: Prowokacja "GPC"? Jak CBA w sprawie Sawickiej. Prowokują, aby udowodnić...

Prowokacja "GPC" budzi wątpliwości Tomasza Lisa. - Mamy trochę do czynienia z sytuacją a la pani Sawicka, kiedy CBA próbowało sprowokować sytuację, żeby czegoś dowieść - oceniał w TOK FM. Choć szef "Newsweeka" nie dyskredytuje tego, że dzięki "GPC" dowiedzieliśmy się, że sędzia Milewski nie ma najmocniejszego charakteru.
Tomasz Lis prowokacji ujawnionej przez "Gazetę Polską Codzienną" przeciwstawia sprawę słynnych taśm Renaty Beger.

W przypadku sprawy ujawnionej w programie stacji TVN Lis nie ma wątpliwości, że prowokacja była głęboko uzasadniona. Inaczej jest, jeśli chodzi o ocenę nagrań z rozmów, jakie sędzia Ryszard Milewski przeprowadził z osobą, która podawała się za asystenta szefa kancelarii premiera.

- Wiem, że ryzykowne jest niuansowanie tych spraw. Ale uważam, że trochę inaczej trzeba rozpatrywać sytuację, kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że mamy do czynienia z działania na pograniczu prawa. Ale w przypadku sędziego mamy do czynienia z sytuacją a la pani Sawicka, kiedy CBA prowokowało pewną sytuację, żeby czegoś dowieść - tłumaczył Lis w "Poranku Radia TOK FM".

Gdzie ta gęsta sieć powiązań?

Tomasz Wołek podziela wątpliwości redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek". I wskazuje, że prowokacja z gdańskim sędzią w roli głównej mogła być "fragmentem polowania z nagonką na premiera Tuska". - Może liczyli na dalej idące deklaracje? Paradoksalnie ta akcja pokazała, że KPRM nie ma nic za uszami. Że tam nie ma mitycznego układu oplatającego wszystko gęstą siecią - podkreślał publicysta w "Poranku Radia TOK FM".Ale uwagi pod adresem "GPC" nie zmieniają jednoznacznie negatywnej oceny zachowania prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. - On powinien tę rozmowę szybko przerwać. Albo skierować na takie tory, żeby nie było cienia wątpliwości na temat jego zachowania - stwierdził Wołek.

Sędzia Ryszard Milewski konsekwentnie zapewnia, że jest niewinny. I uważa, że nie ma powodu, aby podał się do dymisji.

Ale prawdopodobnie i tak będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem. Jego dymisji chce minister sprawiedliwości. Jarosław Gowin czeka na opinie Krajowej rady Sądowniczej, która jest niezbędna do odwołania sędziego. Decyzję KRS możemy poznać 26 września.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (48)
Lis: Prowokacja "GPC"? Jak CBA w sprawie Sawickiej. Prowokują, aby udowodnić...
Zaloguj się
 • romp6

  Oceniono 30 razy 14

  Sawicką PO skazał sąd na TRZY LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI, ZA KORUPCJĘ!
  PRZEKAZ MEDIÓW , OBRZUCAĆ WSZYSTKICH BŁOTEM OBARCZAĆ ICH ,ŻE PREZES SĄDU W GDAŃSKU TO ZNAJOMY KRÓLIKA, BYLEBY NIC O TUSKACH I PO. Lis już raz brał udział w nocnej nasiadówce u Tuska na Parkowej , może wczoraj Lis otrzymał polecenia na przekaz dnia od Tuska Grasie i Ostachowicza.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 19 razy 13

  No cóż, sędzia udowodnił, że się prostytuuje. Ciekawe, jaki wielu mamy takich sędziów. Bo dziennikarzy całkiem sporo.

 • trombozuh

  Oceniono 26 razy 12

  Włazidupstwo dziennikarzy jest obecnie co najmniej takie samo jak czasach PRL. Panie Lis - niniejszym rzygam ci na twarz.

 • grzegorz.ostry

  Oceniono 24 razy 12

  Ale Sawicka okazała się winna,panie Fox.

 • alebefra

  Oceniono 27 razy 9

  Panie Lis: Premier juz jest "umoczony" i to przez kogo?
  Ano, przez wlasnego syna.

 • dacie

  Oceniono 19 razy 9

  Kto tym prorzadowym lizusom wladzy da papu, jak to wszystko pierdylnie i ludzie pogonią, i władze, i tych prorzadowych ochraniaczy władzy, zwanych nie wiedzieć czemu - dziennikarzami.

 • panczo44400

  Oceniono 10 razy 8

  Pan Tomasz Lis, kiedyś się jeszcze strała być ciut obiektywny i przedstawieć rzetelnie informacje jako dziennikarz. Dziś już kompletnie się nie kryje z niczym, tylko, że mi w mediach nie potrzeba kolejnego polityka, niech zmieni zawód.

 • zaplutykarzelreakcji2

  Oceniono 10 razy 8

  DupoLizy w akcji odwracania kota ogonem. Co za żałosne, ofajdane typy...

 • jakprzetlumaczyc.blogspot.com

  Oceniono 10 razy 8

  No właśnie... co Pan Lis sądzi o paskudnej prowokacji pana Adama Michnika wobec pana Lwa Rywina?

  Popieram takie prowokacje i sprzeciwiam się by ABW zajmowała się panem Miterem, niech się lepiej przyjrzy naszej prokuraturze. Na pewno znajdzie tam dużo zagrożeń dla Państwa, jeśli tylko zechce....

  Oczywiście, że nie zechce. Bo nie zajmuje się bezpieczeństwem Państwa tylko bezpieczeństwem pewnych państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX