Meller: Drogie panie, nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?

- Zrozum, chłopie, że najwyższą formą męskości jest zrozumienie dla walki kobiet o swe miejsce w życiu, zaś twoje zastanawianie się nad własną rolą w zmieniającym się świecie to niemęskie kwękolenie - pisze w najnowszym ?Newsweeku? Marcin Meller.
Przy okazji Kongresu Kobiet Marcin Meller narzeka, że w dyskusjach dotyczących równouprawnienia kobiet mężczyźni to "zazwyczaj wraże, a panujące tło". Dziennikarz zaprasza więc kobiety do zastanowienia się, czy chciałyby być dzisiaj facetem.

A więc, jaki obraz idealnego mężczyzny wyłania się z pism i seriali dla kobiet? "Masz, chłopie, być męski, ale jednocześnie wrażliwy. Najlepiej tak wrażliwy jak filmowy przyjaciel gej głównej bohaterki, który zawsze zrozumie, pocieszy, utuli. Masz być empatyczny, wyrozumiały, partnerski, ale jesteś facetem, więc wniesienie gdańskiej szafy trzydrzwiowej na czwarte piętro to powinna być dla ciebie betka, żart i czysta radość. Twe męskie ramię ma być czasem jak stal, a niekiedy jak atłasowa poduszeczka" - pisze Meller.

"Mam dość! Przecież Józef nigdy nie przywalił Maryi!" - uczestniczki Kongresu Kobiet >>>

"Nie możesz być zniewieściały, ale..."

Publicysta wylicza następnie liczne obowiązki współczesnego mężczyzny, których wypełnianie łączy się z lawirowaniem między różnymi pułapkami. "Zarób na rodzinę, w końcu jesteś mężczyzną (...), ale przecież nie będziesz robić problemu, jeśli ona zarabia więcej. Zniesiesz to godnie, a jak nie, to co z ciebie za nowoczesny facet".

Inny przykład to kwestia "dbania o siebie" mężczyzn. Jednocześnie panowie przesadzać nie mogą. "Nie możesz być zniewieściały, wymuskany, ale przaśny i byle jaki też nie możesz. A jaki masz być? Sam sobie odpowiedz, w końcu jesteś mężczyzną" - ironizuje.

"Drogie panie, pytam: nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?" - pyta na koniec.

Cały komentarz Marcina Mellera w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
Meller: Drogie panie, nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?
Zaloguj się
 • mariusz2010

  Oceniono 52 razy 46

  Faceci nie mają lekko. Ale prawdziwi mężczyźni jeszcze gorzej.

 • koles751

  Oceniono 58 razy 42

  Trafione w sedno.
  Dodałbym: masz mężczyzno być dobrym i kochającym ojcem, ale tylko do czasu dopóki Twoja partnerka tego pragnie. Jeśli się rozmyśli masz płacić alimenty, dzieci nie widywac i nie biadolić ... Coż to za histerie, że dzieci nie widujesz, że nie masz wpływu na ich wychowanie ... Bądź mężczyzną. Zostaw dzieci.
  www.tata.pl

 • gostek_gostek

  Oceniono 46 razy 18

  Równouprawnienie to fikcja. Kobiety wzięły wszystkie możliwe przywileje, ale pozbyły się wszystkich możliwych obowiązków. Kobiety dzisiaj to święte krowy jak Gej czy Afro w Ameryce. Nic nie możesz powiedzieć, zrobić bo natychmiast staniesz się niemęski albo prymitywny! Facet musi dzisiaj robić za kobietę w domu, do tego utrzymać ten dom, bo kobieta jak już pracuje to tylko na swoje. Współczesnemu facetowi stawia się niemożliwe i sprzeczne do spełnienia wymagania. Facet musi być szarmancki a jednocześnie walczyć w korporacjach na śmierć i życie z kipiącymi nienawiścią i agresją samicami. Owe samice mają usprawiedliwienie na każdy swój czyn. Mogą wszystko, bo są przecież słabymi kobietami a poza tym faceci dominowali już tyle lat.... Nie dotyczą ich żadne zasady. A spróbuj zakwestionować coś - nie zachowujesz się jak mężczyzna! Na pewno obecna sytuacja nie jest ciekawa dla faceta i muszę przyznać, że kondycja męskości jest kiepska. Daliśmy się jako gatunek zagonić do kąta sprytnym, lepiej wykształconym kobietom. Myślę, że coś musi się zmienić i chyba rewolucja dopełnić do prawdziwego równouprawnienia a nie tej fikcji - bo z obecnej sytuacji i obecnych facetów nikt nie będzie zadowolony. Nasze wojownicze amazonki walczą na śmierć i życie, ale wcale nie chcą tego "pojedynku płci" wygrać.

 • parseq

  Oceniono 19 razy 15

  Dlaczego faceci krócej żyją?
  Standardowo: bo nie dbają o siebie. Czy tylko?
  Nie idą też na chorobowe albo do lekarza, kiedy powinni.
  Bo robią ryzykowne rzeczy, bo częściej pracują w systemie trzyzmianowym.
  Bo ich uczono, że mają się poświęcić, nie narzekać i zasuwać (są przecież fizycznie silniejsi).

  Kobietom jest paskudnie (dyskryminacja), mają też drugi etat w domu. A żyją wyraźnie dłużej! Dlaczego? Mają lepszą konstrukcję? Mniej nadstawiają karku? Bo cierpienie uszlachetnia? Może lepiej manipulują?
  Może, u licha, gadanie o cierpieniu konserwuje? (Ironizuję, owszem! Ale sami pomyślcie!!)

 • darecki77

  Oceniono 36 razy 12

  Jak trzeba wnieść szafę na 4 piętro to dla kobiety naturalnym jest kto ma to zrobić, bo przecież ona jest taka kruchutka. Jednocześnie, jak się nadaży okazja to ta sama kobieta wyjdzie na ulicę, aby protestować dlaczego nie ma żadnych kobiet w kopalniach, hutach oraz stoczniach? Co za dyskryminacja! Mają nas za słabeuszy, itp.

 • talbor73

  Oceniono 16 razy 12

  to całe pier...... jaki to powinien być facet to ściema. Kobiety mają różne upodobania, jedna lubi delikatnie inna na ostro. I nie ma żadnego znaczenia co powie Meller czy inna Środa. Ludzie po prostu muszą się do siebie dopasować.

 • welcometopoland

  Oceniono 41 razy 11

  Nowoczesny man akceptuje też migreny swojej małżonki i seks raz na kwartał ORAZ korzystanie z agencji uciech / sponsoringu :)

 • adalbert.13

  Oceniono 19 razy 9

  Powód zawsze musi się znaleźć...
  Ale, proszę Narodu
  nie biłam powodu bez powodu!
  Nie, to nie wódka -
  alergia, proszę Sędzi:
  na widok męża ręka swędzi!
  tuptup23.blog.onet.pl/Marian-Zalucki-Mscicielka,2,ID183797842,n

 • art_102

  Oceniono 25 razy 7

  "Nie możesz być zniewieściały, wymuskany, ale przaśny i byle jaki też nie możesz. A jaki masz być? Sam sobie odpowiedz, w końcu jesteś mężczyzną" - ironizuje.

  Wystraczy codzienny prysznic, czyste paznokcie, świeża bielizna i czyste, esetyczne ciuchy. Chyba to prawdziwych facetów nie przerasta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX