Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektora. Kuratorium: "Nie ma przeciwwskazań"

Materiał, w którym kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza, pokazała lubińska Telewizja Odra. - Jeśli młodzieży to nie uwłaczało, to nie widzę przeciwwskazań - ocenia kuratorium.
Jak się okazuje, zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one - jak wynika z podpisów - z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Nastolatki na fotografiach klęczą przed duchownym i zlizują z kolan księdza bitą śmietanę.

Chcieliśmy porozmawiać z ks. Marcinem Kozyrą, dyrektorem placówki, ale odmówił. Wcześniej, w rozmowie z reporterami TVL Odra stwierdził tylko, że taka formuła praktykowana jest już od kilku lat i ani uczniowie, ani rodzice nigdy nie mieli zastrzeżeń. - Ja wiem, że jest jakaś sprawa, ale nie będę udzielał informacji - oznajmił dziennikarzom, nie zgadzając się na występ przed kamerą.

Kuratorium: "Jeśli im to nie uwłaczało..."

Skontaktowaliśmy się z dolnośląskim kuratorium oświaty, nadzorującym placówkę, by zapytać, co sądzi o tego typu "zabawach" podczas otrzęsin i czy zamierza podjąć jakąś interwencję w tej sprawie. - Nikt nam żadnego doniesienia nie złożył, a sami nie jesteśmy w stanie sprawdzać galerii na stronach internetowych wszystkich szkół w województwie - zaznaczyła Janina Jakubowska, wizytator z dolnośląskiego kuratorium. I przestrzegła, by sprawy nie oceniać zbyt pochopnie. - Na razie nie znamy dokładnych okoliczności. To były otrzęsiny, być może był to pomysł młodzieży. Jeśli im to nie uwłaczało i nigdzie nie zgłosili sprawy jako problemu, potraktowali to jako zabawę, to nie widzę przeciwwskazań - mówi Jakubowska. - Można dyskutować, czy to był dobry pomysł, czy młodzieży nie zabrakło kogoś, kto by z nimi o tym pomyśle porozmawiał. Nie wiadomo też, czy wiedzieli o tym rodzice i czy zaakceptowali tego typu zabawę - dodaje.

Prokuratura: "Przestępstwa nie ma. Przekroczono granicę dobrego smaku"

Najwyraźniej kogoś jednak otrzęsiny w gimnazjum zaniepokoiły, bo policja przesłała do Prokuratury Rejonowej w Lubinie notatkę, by skonsultować, czy nie zostało złamane prawo.

- Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy do czynienia z przestępstwem dotyczącym wolności seksualnej i obyczajności, czyli np. zmuszaniem do innych czynności seksualnych - zaznacza prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - Jednak tego typu zachowanie to przekroczenie dobrego smaku - dodaje prokuratorka.

Zdaniem Moniki Sajkowskiej, szefowej Fundacji Dzieci Niczyje to zachowanie było niestosowne. - Dzieci zostały wmanipulowane w tę sytuację. Granica została przekroczona. Ale nie wygląda na to, że intencją było coś innego niż zabawa. Ksiądz nie ukrywał tych zdjęć, były na oficjalnym profilu szkoły. Widać, że nie zdaje sobie sprawy, że mogą być odebrane - szczególnie przez dorosłych - jako niestosowne. Nie widzi, że przekraczał granicę akceptowanych form kontaktu cielesnego. Powtarzam jest to bardzo kontrowersyjne, ale widząc te zdjęcia raczej byśmy tej sprawy nie zgłaszali do prokuratury. Natomiast radzilibyśmy rodzicom, by porozmawiali z dziećmi, czy w ich relacjach z księdzem nie zdarzały się sytuacje, których czuły się źle i niepewnie. Trzeba upewnić się, czy to była jedynie niefortunna zabawa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektora. Kuratorium: "Nie ma przeciwwskazań"
Zaloguj się
 • misfire01

  Oceniono 21 razy 19

  "Trzeba upewnić się, czy to była jedynie niefortunna zabawa."
  Tak, to była niefortunna zabawa. A może wyłanianie kandydatów do innej niefortunnej zabawy w bożego pasterza i jego niepełnoletnie owieczki.
  Najzabawniejsza, i zarazem najtragiczniejsza, jest jednak niemoc, z jaką państwo kwituje tę jawną patologię.

 • mercurossaurus

  Oceniono 19 razy 19

  Ohyda :( bleee.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 19 razy 17

  Wymiękam.....

 • bogatata

  Oceniono 22 razy 16

  LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy to jest możliwe,że ten "człowiek" jeszcze nie siedzi?????Czy ten kraj już kompletnie upadł na ryj????????Przecież to jest nieprawdopodobne.W świecie ,w którym ja żyję ten zboczony łobuz siedzi następnego dnia minimum 3 lata!!!Minimum!Przecież to przekracza wszelkie granice!Nastoletnie dzieci i ta kreatura!Jakieś tam kuraKURWAtorium nie ma nic do gadania w tej sprawie,jeśli uważa,że to ok.PROKURATURA!!Natychmiast!!
  Miejsce takiego zboczeńca to więzienie a nie szkoła! Ten człowiek dopuścił się przestępstwa na nieletnich.
  Dziwią mnie te Wasze komentarze typu "Fuj","niesmaczne","nie posłałbym dziecka do tej szkoły".....To jeśli to są obce dzieci,a nie twoje,to przyzwalasz na takie'zabawy'???Nie dotyczy cię to bezpośrednio,to niech kreatura robi dalej to,co lubi???Ludzie,nigdy w ten sposób nie zbudujecie państwa prawa!Ten potwór nakłania dzieci,nieletnich do czynu poniżającego!!Ma z tego radochę,przyjemność,co zresztą dokładnie widać.Nie sądzę,żeby mu ciareczki nie przechodziły,gdy dziewczęta liżą jego kolanka!KuRwa mać,rzygać się chce...Krócej-zboczony gość wykorzystuje swoją pozycję i rolę,aby sobie sprawić cielesną radochę,seksualną przyjemność,pod pozorem niewinnej zabawy!!Do tego chodzi jeszcze na wolności i wszyscy są zadowoleni.GRATULACJE,ten kraj należy zalać betonem i zapomnieć.
  Gdyby jakaś tego typu wywłoka zrobiła coś takiego mojemu dziecku(bez względu na tłumaczenie,że dziecko nie miało nic przeciwko!!!!!),odrąbał bym wywłoce łeb i sam zaniósł na policję.
  Bawcie się dalej.Powodzenia.

 • kola04

  Oceniono 17 razy 15

  Mój ośmioletni syn jako jedyny nie chodzi na tzw. lekcję czarnej religii i nie ma żadnego kontaktu z chłopakami w czarnych sukienkach i tych dziwnych kobiet ubranych na czarno. Dzieci trzymać z daleka od czarnych sukienek, dzieci mają mieć kontakt z NAUKĄ i ZABAWĄ z rówieśnikami a nie z dziwnymi facetami w sukienkach.

 • rot.leszek

  Oceniono 16 razy 14

  Napisze jeszcze raz TEN DEWIAT W SUKIENCE TO PEDOFIL!!! KTORY POWINIEN BYC WYKOPANY Z TEJ SZKOLY NA ZBITY RYJ!!! POCZYM POSTAWIONY PRZED PROKURATOREM ZA CZYNY LUBIEZNE !!! ( znow skasujecie moj wpis?! popieracie to ?!)

 • kola04

  Oceniono 13 razy 13

  To są otrzęsiny ? Ten czarny gość w sukience podciągnącej do pępka czegoś uczy te dzieci ? RODZICE , co chcecie zrobić z własnych dzieci ?

 • atleista

  Oceniono 13 razy 13

  Gdyby tak się zabawiał nauczyciel WF-u albo matematyk, to mielibyśmy aferę z kolejnym parszywym pedofilem, wywleczonym ze szkoły w kajdankach w blasku kamer. A tak mamy nieroztropnego księdza, który "przekroczył granicę smaku". Ciekawi mnie, gdzie przebiega ta granica? Powyżej kolana, czy może uda?

 • tades1

  Oceniono 15 razy 13

  pani wizytator ,
  rozumiem , że pani córki bądż syna w tym gimnazjum nie ma ,
  gdyby trafiło to na moje dziecko obiłbym jak psa tego klechę ,
  trudno o bardziej jednoznaczne skojarzenie niż to którym myślę ,
  wizytatorka nie widzi problemu ?
  Czy ktoś z przełożonych nie powinien jej zadać kilku pytań ?
  chłopiec pomiędzy nogami dorosłego mężczyzny zlizujący bitą śmietanę z jego owłosionych kolan ,
  gacie na wierzchu , sutanna zadarta
  Kobieto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX