Gimnazjum Salezjańskie: To nie śmietana, a pianka. Internauci: Zaraz, zaraz

Animatorzy, nauczyciele Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie i rodzice uczniów napisali list protestacyjny przeciw reportażowi telewizji TVL Odra pokazującemu, co działo się na wyjeździe integracyjnym gimnazjalistów. "Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - czytamy.
TVL Odra wyemitowała reportaż, w którym sugerowała, że kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy na wyjeździe integracyjnym zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza. Zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego. Sprawa wywołała lawinę komentarzy w internecie.

List protestacyjny na stronie gimnazjum

Tymczasem wieczorem na stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie zamieszczono "stanowiska Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły, Rodziców, Uczniów, Absolwentów i młodzieży z lubińskich szkół w związku z wyemitowanym 14 września 2012 roku w TVL Odra i rozpowszechnionym przez inne media materiałem dotyczącym wyjazdu integracyjnego uczniów klas I naszego Gimnazjum".

W Liście protestacyjnym animator wyjazdu wyjaśnia, że kontrowersyjne zdjęcia z wyjazdu integracyjnego pokazują m.in. "kocenie", czyli, jak czytamy "zabawy towarzyszące początkowi nauki uczniów w wielu szkołach". "Jedną z czynności, jaką mieli wykonać uczniowie (nie tylko dziewczynki), było dotknięcie ustami pianki do golenia, której gruba warstwa znajdowała się na kolanach Księdza Dyrektora, a nie, jak podała telewizja, zlizanie z kolana księdza bitej śmietany. Ten przystanek na trasie kocenia nie był inicjatywą dyrektora" - piszą.

Ten wątek listu zakwestionowali nasi czytelnicy, którzy dopatrzyli się, że na zdjęciach nie ma pianki do golenia. Jest natomiast puszka z bitą śmietaną...Grupa rodziców wyjaśnia też, że "zabawę" przygotowywali nauczyciele i animatorzy i że "odbyła się w radosnej atmosferze". "Ksiądz Dyrektor miał za zadanie przyjąć jedynie nieubliżający nikomu hołd kociaków, po czym pasował ich na uczniów" - dodają. Zapewniają, że "nikomu z nich przez myśl nie przyszło, aby uwłaczać godności podopiecznych".

"Chcemy sprostowania i przeprosin"

Następnie autorzy listu atakują telewizję TVL Odra. "Jesteśmy zniesmaczeni, że musimy prostować niepełne i nieprawdziwe informacje w tej błahej kwestii" - czytamy. Stwierdzili, że zostali "osobiście dotknięci materiałem filmowym". "Nasze niezadowolenie uzasadnione jest nie tylko jakością przekazywanych przez telewizję informacji, lecz także charakterem ich prezentacji opinii publicznej. Uważamy, że sprawa została zaprezentowana w sposób niejednoznaczny i budzący kontrowersje, czego przykładem jest choćby tytuł: "Nieprzyzwoite zabawy z księdzem" - piszą autorzy. Domagają się "sprostowań i przeprosin".

Drugie oświadczenie wydały władze szkoły. "Obrzydliwe oszczerstwa, jakoby dzieci miały zlizywać z kolan Dyrektora bitą śmietanę, są zwykłymi pomówieniami niemającymi żadnego odniesienia do rzeczywistości. Nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji od rodziców, aby ich dzieciom działa się krzywda" - czytamy.

Trzecim materiałem opublikowanym na stronie jest list rodziców dzieci uczestniczących w wyjeździe. "Czujemy wielki niesmak i rozczarowanie (...). Trzeba mieć dużo złej woli i negatywnego nastawienia do człowieka, by nie znając kontekstu i okoliczności, w jakich zrobiono zdjęcie, sztucznie nadmuchiwać sensację, nie bacząc na to, że niszczy to dobre imię osoby, która ma wiele zasług dla młodzieży naszego miasta" - piszą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Gimnazjum Salezjańskie: To nie śmietana, a pianka. Internauci: Zaraz, zaraz
Zaloguj się
 • tadan.se

  Oceniono 32 razy 30

  Jeśli to takie niewinne to skąd u księdza ta erekcja?

 • wanda43

  Oceniono 30 razy 30

  Tak to jest, gdy sie dzieci oddaje pod opieke zboczencom w sutannach! Jak wam nie wstyd, rodzicom, nauczycielom. Bo o wstydzie u zboczencow nie ma co pisac.

 • dlugi0330

  Oceniono 30 razy 30

  Obrzydliwe!!! Obrzydliwe jest owłosione kolano księdza i jego głupawo zadowolona mina. Powinien najpierw poddać się depilacji. Obrzydliwe jest lizusostwo rady pedagogicznej podpisującej to co jej Ojciec Dyrektor (taki salezjański Rydzyk) zredagował. Obrzydliwa jest relacja lizusów rodziców, którzy bronią zboczone wybryki księdza.
  Biedakowi wydawało się chyba, że jest Neptunem, ale to trochę inna religia

 • jan.grz

  Oceniono 23 razy 23

  Dla mnie inauguracja szkoly i integracja uczniow impreza typu kocenie jest oglupiajaca i niebezpieczna niby zabawa o trudnych do przewidzenia konsekwencjach i jako taka powinna byc zdecydowania potepiona i zabroniona przez Kuratorium. Zaczyna sie koceniem, a konczy kilkanascie lat pozniej na fali, ktorej poddawani sa rekruci w wojsku i w wyniku ktorej smierc ponioslo wielu mlodych ludzi. Pomine wyliczanie wszystkich posrednich etapow podobnych niby-zabaw pozwalajacych sie wyzyc silniejszym lub bardziej sfrustrowanym i ponizac wrecz znecac sie na slabszych. Latwo przekracza sie w takich sytuacjach granice okrucienstwa, a samobojstwa uczniow jako konsekwencja takich niby-zabaw nie sa przypadkowe. W opisanym koceniu dochodzi bardzo dwuznaczna(?) rola ksiezy, co jest tym bardziej naganne. Rodzice w swoim podlizywaniu sie nauczycielom traca zdrowy rozsadek i pozwalaja na ponizanie(!) dzieci. Nie wspomne juz o gorszych konsekwencjach. Rodzice - obudzcie sie!!!

 • przytomny2

  Oceniono 22 razy 22

  Ja mam tylko pytanie do matek tych dzieci: czy same, przy przyjmowaniu do pracy, chciałyby na klęczkach całować swojego dyrektora, rozkraczonego w fotelu, w gołe kolana, czymś tam wysmarowane? I drugie pytanie do ojców tych dzieci: czy chcieliby widzieć swoje żony, liżące na klęczkach dyrektora po kolanach? A jeśli nie, to dlaczego uważają, że dla ich dzieci jest to świetna zabawa?

 • entymolog

  Oceniono 20 razy 20

  Zakon księży pedofilów prowadzi gimnazja?

 • 99venus

  Oceniono 19 razy 19

  księzom i pracownikom sławetnej szkoły się nie dziwię.rodzicom bardzo ale to w końcu dzieje się w Polsce i proboszcza zawsze warto w rękę pocałować.tak to produkujemy za państwowe pieniądze nastepnych Terlikowskich,Sobeckie,Wróblowe.kuratorium niczego nie podejmie i będzie dyskretnie milczało i tak to się skończy.
  ile takich szkół mamy w Polsce??

 • turbo45

  Oceniono 16 razy 16

  Zauważcie wszyscy bezgranicznie tolerancyjni wobec "czarnego zboczeńca",że niektóre dziewczyny klęcząc,zlizują śmietanę i mimo woli odsłaniają swoje piersi przez wydekoltowane bluzeczki.
  Jestem zbulwersowany skrajną głupotą i niezdrową tolerancją ("ksiądz też człowiek") wobec człowieka,któremu rodzice powierzają swoje pociech,a tylko dlatego,że to "czarny". Jakby na jego miejscu był cywilny dyrektor i dopuścił się tego czynu,to gwarantuję, że wszyscy podpisani pod listem protestacyjnym wznosiliby larum,że to pedofil i trzeba usunąć go z pracy z młodzieżą.(celowo nie piszę "go,jego" dużą literą, bo nie mam dla takich typów szacunku). "Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu"- dedykuję to stwierdzenie wszystkim dewotom.
  Na koniec cytat :
  "TAKIE BĘDĄ RZECZPOSPOLITE JAK MŁODZIEŻY CHOWANIE". Weżcie sobie to do serca, póki nie jest za późno.
  Zbulwersowany.

 • mrp

  Oceniono 15 razy 15

  Ja tam na zdjęciu nr 11 widzę wyraźnie bitą śmietanę, a nie piankę do golenia jak piszą oburzeni obrońcy w liście...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX