Komentarze (128)
"Drodzy rodzice, czy macie świadomość konsekwencji takich zabaw? Mnie one przerażają" [LIST INTERNAUTY]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fajny.trak

  Oceniono 27 razy 21

  typowy akt wykorzystanie i innej czynnosci seksulanej na niezwykla skale -
  tymczasem prokurator nie chce nawet wyjasnic sprawy
  mam nadzieje ze podzieli los jego kolegow z Gdanska
  a moze tez tam ma corke w szkole?
  obawa przed wyjasnieniem okolicznosci tej czynnosci wychowawczej jest zrozumiala - trudno uwierzyc ze wszytskie dziewczynki ochoczo klekaly przed rozkarczonym wlochatym oblesnym dziadem i wachaly jego galoty lizac jego wlochate kolana
  wystarczy jedna ktora powie ze nie robila tego dobrowolnie - i mamy srawe kryminalna
  czy juz byl telefon do prokuratora?

 • jagopa

  Oceniono 22 razy 20

  Cala ta zabawa powinien znalesc sie pod lupa prokuratury, a dzieci (niestety) przepytane na okolicznosc innych ciekawych zabaw z doroslymi. Rodzice. Jestem ciekawa, czy wy sami wzielibyscie udzial w zabawie zlizywania smietany z czyichs nog? Uczcie swoje dzieci odrozniac niewinne zabawy od groznych dewiacji.

 • kbl

  Oceniono 22 razy 20

  Społeczeństwo ogłupione przez sektę ... tragedia i żenada....

 • queserasera

  Oceniono 22 razy 20

  Ci rodzice-idioci na nic lepszego nie zasługują. Zaś ich dzieci po kilku latach w towarzystwie pieprzniętych klechów wychowają się na walczących antyklerykałów. Same plusy :)

 • andy18m

  Oceniono 23 razy 19

  "Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka"

 • justynakow

  Oceniono 21 razy 19

  Teraz szkoła, rodzice i dzieci w listach oczerniają tv, która to upubliczniła i piszą, że była to pianka do golenia. Na jednym zdjęciu na oparciu fotela widać jednak bitą śmietanę. To co ona tam robi ? Na innych zdjęciach widać jak dzieciaki klęczą, a ksiądz pryska im do buzi bitą smietaną w aerozolu.
  Bajki o piance do golenia. Rodzice sami w to wierzą...
  A potem się dziwi społeczeństwo dlaczego jeden nastolatek każe drugiemu klęczeć i się na nim wyżywa.

 • cyklista

  Oceniono 23 razy 19

  Panie Gowin, pani Szumilas. Ostatnio wystarczyło, żeby ktoś pierdnął i lecieliście z oświadczeniem do mediów. A teraz taka cisza?

 • gblo

  Oceniono 24 razy 18

  Zabawę wymyślił kxiądz, a on dla tych " rodziców" jest jak bóg. Gdyby to był jakiś zwykły nauczyciel ci sami "rodzice" nie kryliby "świętego oburzenia".Brak świadomości to w wielu aspektach wychowania dzieci cecha podstawowa "rodziców bogobojnych".Wiara i obrona tejże na pokaz,a w głowie echo,jak po dzwonach kościelnych.Uczniowie w polskich szkołach to jeden problem, a ich rodzice to drugi.I jedni i drudzy nadają się na terapię.

 • jagoda491

  Oceniono 18 razy 18

  Nie rozumiem oburzenia rodziców tych uczniów. Ta pseudo zabawa nie miała nic wspólnego z zabawą, a ten rozkraczony dyrektor,za przeproszeniem ksiądz, z owłosionymi nogami? Obrzydliwość!!! Czego ta zabawa miała nauczyć? Że pedofilia na prawdę nie jest szkodliwa? Dlaczego kuratorium zachowuje obojętność? Każdy cywilny nauczyciel wyleciałby za takie coś z dyscyplinarką. W takiej szkole dzieci nie mogą być przygotowane do normalnego życia. Niestety. Przykre. Ciekawe,że w naszym,podobno świeckim państwie, duchowni są pod specjalną ochroną władz.

 • pandzik

  Oceniono 25 razy 17

  O ile zgadzam się z treścią listu, o tyle szlag mnie trafia, jak widzę, jak korepetytor pisze, a korektor puszcza ważenie piwa. Piwo się WARZY, intelektualna elyto. Za dużo czasu na klęczkach, za mało przy książkach i taki efekt...

 • ada-07

  Oceniono 18 razy 16

  Otrzęsiny w salezjańskim gimnazjum czy w domu publicznym? Trudno otrząsnąć się z wrażenia, że to pierwsze jest faktem.

 • tsuranni

  Oceniono 20 razy 16

  moim zdaniem trudno oczekiwać, żeby rodzice dobrowolnie posyłający swoje dzieci do katolickich szkół, mieli umiejętność logicznego myślenia w sprawach,które wiążą się z interesami panów w czarnych sukienkach....

 • srutututu1989

  Oceniono 16 razy 16

  Ci rodzice są nienormalni. pewnie gdyby to nie dotyczyło księdza to by protestowali. A tak to się boją. Bo jak to, przeciwko księdzu??? Dzieciom należy współczuć takich rodziców.

 • k0dak4de

  Oceniono 17 razy 15

  banda ludzi w czarnych kieckach bez zon i wlasnych dzieci ma byc jakimkolwiek autorytetem? chyba tylko w opowiadaniu bajek i sposobach manipulacji.

 • penible4

  Oceniono 18 razy 14

  Proszę Pana, czy oni to piwo ważyli na wadze, czy "warzyli piwo" , czyli je wytwarzali?

  Pomijając sprawę piwa, jak mam rozumieć:
  "Inną kwestią jest zorganizowanie samej zabawy - inną zaś umieszczenie zdjęć z tej zabawy na stronie internetowej Waszej szkoły. Jako osoby dorosłe powinniście mieć świadomość konsekwencji wynikających z takiej decyzji".
  Rozumiem, że gdyby sprawa nie stała się publiczną, miałaby lżejszy ciężar????
  Czy to nie jest kołtuństwo???

 • red_dread

  Oceniono 16 razy 14

  Dobrze że nie wystawił im grzechomierza w śmietanie do wylizania...

  Dla mnie to skandal,ale media pewnie znów zamiotą sprawe pod dywan twierdząc że to nic złego,taka tradycja(gó...arze już lgną do kamer i mówią,że oni też lizali więc to nie może być nic złego).Jak wiadomo tradycja w polsce jest najważniejsza.Ojca dyrektora przeniosą na inną placówke i po krzyku.

  Chciałbym się mylić,ale gorsze sprawy(pedofilia) wyciszano.Z drugiej strony w naszym kraju coś drgnęło od momentu "obrony krzyżą" i powoli ale idzie ku lepszemu.

 • sb.slav

  Oceniono 20 razy 14

  Rodzice za łebka też pewnie byli zmuszani do takich perwersji. To ich łączy, to ich wspólna "tajemnica", "sekret", który chociaż obrzydliwy, jest ich spoiwem, czymś co cementuje w grupie. Inni, którzy odkryli ten sekret, są traktowani jako ci, którzy zagrażają grupie i poczuciu ich wyjątkowości, ich reakcja, to jest reakcja obronna na zagrożenie istnienia bezpiecznej grupy.

 • wkaspr

  Oceniono 15 razy 13

  Brawo dla blogerów TOK. Brawo dla wszystkich którzy dokonali wpisu pod wszystkimi blogami. Dzięki nam wszystkim kuratorium i prokuratura zmienili swoje nastawienie do sprawy.Tak około 15-tej inne portale naglośniły sprawę. Po raz kolejny udowodniliśmy ,ze obywatelski nacisk przeprowadzony drogą internrtową jest skuteczny.Ale to nie koniec . Musimy wszyscy monitorować to, co będzie się działo dalej z tą sprawą. Tylko w ten sposób możemy skutecznie kształtować naszą lepszą rzeczywistość. Dobrze się stało, że jak to miało miejsce w wypadku AKTA, powoli dązymy do celu, niezależnie od naszych róznych poglądów politycznych

 • rasta-mw

  Oceniono 13 razy 13

  List "rodziców" jest zakłamany, ich pierwszy argument "po pierwsze to nie śmietana a pianka do golenia" JEST KŁAMSTWEM, na zdjęciach wyraźnie widać śmietanę w sprayu.
  Reszty nie warto komentować, TO CZYSTY PRZYPADEK PEDOFILII, jeśli "wymiar sprawiedliwości" nie ukarze tego dewianta to stracę resztki szacunku dla Państwa i jego organów.

 • mgrzemow

  Oceniono 14 razy 12

  Cóż, tresura w klękaniu do miecza ujrzała światło dzienne. Ciekawe czy w ten sposób podają potem dzieciom hostię. Ciało Chrystusa...

 • a-theist

  Oceniono 20 razy 12

  bo kosciol nigdy nie powinien miec nic wspolnego
  z wychowaniem dzieci!

  STOP RELIGIOM

 • drzejms-buond

  Oceniono 14 razy 12

  dziecięca zabawa "w słoneczko", to też tylko zabawa.

  gdy w szkole organizowano "dzień kota" szedłem na wagary
  NIE ZNOSZĘ TEGO ZWYCZAJU!
  chore!

 • oloros

  Oceniono 14 razy 12

  ale jaki z niego pedagog - to jest ksiadz - dla niego wychowanie oznacza cos zupelnie odmiennego - dla niego to wiara jest wyznacznikiem wszystkiego tu nie ma mowy o Paidei - tu sie nie wychowuje Czlowieka ale Wiernego
  to wychowanie plemienne - pozniej cala skala patologii - z nepotyzmem - Kochaj blizniego jjak siebie samego rodzina jest najwazniejsza itd
  poza tym co tu mowic do rodzicow - przeciez wielu z nich wychowalo sie na kolanach proboszcza

 • kola04

  Oceniono 13 razy 11

  Czy ktoś posiada wiedzę na temat tego, dlaczego rodzice masowo posyłają swoje dzieci do szkół prowadzonych przez CZARNE SUKIENKI i każą im chodzić w szkołach publicznych na tzw. lekcje czarnej religii? Z tych wpisów na forach wygląda jakby mało kto oddawał swoje pociechy w ręce tych czarnych zboków, to już nie wiem dlaczego tylko mój ośmioletni syn jako jedyny nie chodzi na tą śmieszną tzw. lekcję a miasto jest 100tys w zachodniej polsce, nie na ścianie wschodniej. A wystarczy tak mało aby ta CZARNA FIRMA nie miała dostępu do naszych dzieci, po prostu nie zapisywać je na religję i nie posyłać do CZARNYCH szkół! O co tu chodzi, potępiamy czarne sukienki i jednocześnie oddajemy nasze pociechy w ich CZARNE łapska, ma ktoś jakieś wyjaśnienie tego?

 • pippilang

  Oceniono 11 razy 11

  Mam wrażenie ze rodzice tych dzieci to fanatyczni katolicy. I mimo wszystko choćby niewiadomo co sięgam działo będą bronic i mowic ze nic się nie stało. Masakra co się z ludzmi dzieje!

 • satur9

  Oceniono 11 razy 11

  "Życzę Wam, aby sprawa rozeszła się po kościach."
  Czyżby? Bo mnie się wydaje, że bardziej stosowna byłaby medialna sraczka większa niż ta z Amber Gold oraz areszt śledczy dla księdza dobrodzieja Kremowe Kolanko, sprawy karne i pozwy cywilne o wielomilionowe odszkodowania. Oraz natychmiastowy koniec funkcjonowania tej szkoły, przynajmniej w obecnej formie i z obecną kadrą. Dla popierających zdegenerowaną katopedofalę rodziców nadzór kuratora, a dla dzieci opieka psychologiczna i dopiero wtedy może uda się z tego syfu coś uratować.

 • marsyas

  Oceniono 14 razy 10

  Już wiem, co to są te chrześcijańskie wartości...

 • jan.go

  Oceniono 10 razy 10

  Trafiłeś chłopie kulą w płot .Na pewno nikt cię z rodziców z tej szkoły nie zrozumie . Przecież ci ludzie posyłają swoje dzieci do takich zakładów bo uwielbiają dyscyplinę,"ruki po szwam" i takie tam inne klimaty.

 • mollypussy9

  Oceniono 9 razy 9

  Na tych odrażających zdjęciach widać, że jak ksiądz siedzi w fotelu to obok niego stoi bita śmietana :]]

 • vapor1

  Oceniono 15 razy 9

  Wniosek jest jeden, wszelkie złogi PRLowskie musza wymrzeć, bo to co sie rodzi w ich glowach jest przerazajace. Prokurator nie widzi nic zdrożnego, ksiedzy sie cieszy micha. Nowe pokolenie bedzie myslec zupelnie inaczej i mam nadzieje, ze wtedy wiele rzeczy sie zmieni. Poki co marze by jak najszybciej zmienila sie uleglosc wobec KK i hipokryzja z tym zwiazana. Forza Palikot!

 • notremak

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego p. Burek jest przekonany o przekazywaniu "najlepszych wartości"? Na jakiej podstawie? Lizania księżowskich kolan - bo na razie tylko o tym wiemy.

 • mak00

  Oceniono 9 razy 7

  Dzieci odebrać rodzicom, szkołę zamknąć, księdza skazać!
  i dobrze bedzie...

 • ajatuse

  Oceniono 9 razy 7

  cyt. "trzeba być skrajnym głupcem"" - no i z takim mamy do czynienia !

 • donek.com

  Oceniono 15 razy 7

  Przypuszczam, ze zarówno ministerka Hall jak i minister Gowin robią to samo, wiec reakci nie będzie.

 • aithiros

  Oceniono 13 razy 7

  naważyliście piwa, chyba nawarzyliście :P

 • boshary

  Oceniono 8 razy 6

  to rzeczywiście jest przerażające bo nie sądzę ,że głupota

 • marac

  Oceniono 8 razy 6

  Z dedykacją dla "pobożnych" rodziców z Lubina:
  www.youtube.com/watch?v=7Tu8Y5g8pXg

 • staruszek_portier_50

  Oceniono 8 razy 6

  Zgadzam sie z trescia, mam jedną uwagę: piwo można warzyć lub ważyć... Przyslowie mowi jednak o warzeniu

 • bunnybunnybunny

  Oceniono 21 razy 3

  Nie do końca się zgadzam z autorem, tzw. "kocenie" może być czasem formą zabawy, nie zawsze jest postrzegane jako coś negatywnego przez uczniów. W moim liceum "otrzęsiny" organizowali zawsze uczniowie klas 2, wszyscy zawsze świetnie się bawili (były konkurencje, np. każda z 1 klas miała zaśpiewać piosenkę; było też picie mleka, ale również na zasadzie konkursu - kto szybciej wypije bez używania rąk, żeby przytrzymać talerz)... Tak więc, jak widać, otrzęsiny mogą być zorganizowane w naprawdę fajny sposób, nie trzeba do tego chorych pomysłów, jak to widzimy w tamtej szkole

 • lukki69

  Oceniono 16 razy 0

  odkąd nie ma słuzby wojskowej,fali...,harcerstwa to jest coraz więcej ciepłych kluch przewracajacych sie na skórce od banana.....człowiek to biała kartka-a problemy z rozwojem powinno sie wykrywac i działać dla dobra dziecka,a nie zaniżać poziomu całego pokolenia bo w nastepnym do prac fizycznych i zajec fachowych przyjezdzac beda ukraincy i araby. I wogóle to bardzo niebezpieczne zeby ludzie z mocno hamowanym popedem seksualnym zajmowali sie dziecmi(duchowni)..WSZYSTKO ZACZYNA SIE W DOMU....

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 20 razy -2

  To jeszcze nic, a obrzezanie? Kaleczenie małych dzieci zgodnie z ideologią Żydów i Wyborczej. Dlaczego się nie piętnuje tej zbrodni na małych dzieciach?

 • aleks2x

  Oceniono 11 razy -3

  Każdy widzi to co chce zobaczyć.

 • maxter_69

  Oceniono 7 razy -3

  czekam na akty, internauci do roboty!

 • fartuszek_pani_hani

  Oceniono 17 razy -7

  "Jestem korepetytorem, pasjonatem edukacji"
  To zacznij od douczenia się polskiego, ty "pasjonacie edukacji". I ortografii.

 • losiu4

  Oceniono 13 razy -9

  mój drogi czytelniku Kazimierzu Burku. Wejdź na gugla, wrzuć słowo "otrzęsiny", poogladaj obrazki i filmiki z róznych szkół i przestań pitolic bez sensu :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kirylszczak

  Oceniono 19 razy -13

  przesada. kolejny święcie oburzony. ciekawe czy płaci podatki od udzielanych korepetycji.

 • jackpolnar

  Oceniono 22 razy -14

  autor tego paszkwilu faktycznie to wielki autorytet! "Burek" czy "Burak" wszystko jedno... a kariera w "Wykopie" zaiste zawrotna... popatrz na siebie...

 • naturelovers

  Oceniono 26 razy -14

  "Przypominam, że Wasze dzieci, miały twarze pomalowane na wzór kocich pyszczków, wypisany drukowanymi literami napis KOT"

  Te dzwoneczki Hare Kriszna to sam smiech szatana, a udostepnianie wizerunkow buddyjskiego Mary to nic innego niz satanizm w czystej postaci.

  Niby po drugiej stronie barykady, a retoryka ta sama. Histeria zżera ludziom mózgi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX