Ks. Sowa o księdzu dyrektorze: Głupota i kretynizm z brakiem szacunku do wychowanków

- Cóż tu gadać? Głupota i kretynizm połączony z brakiem szacunku do wychowanków - mówi dla Gazeta.pl ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv o sprawie księdza dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie. Według ks. Sowy duchowny powinien pokazać, że są pewne granice dobrego smaku.
Materiał, w którym kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy zlizują piankę do golenia z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza, pokazała lubińska Telewizja Odra. Zdjęcia wykorzystane w materiale telewizyjnym umieściło na swojej stronie internetowej Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie. Pochodzą one - jak wynika z podpisów - z otrzęsin pierwszoklasistów, które odbyły się podczas wyjazdu integracyjnego.

- Nie wiem, czy w wojsku coś takiego by przeszło - mówi ks. Sowa, który stwierdza, że sobie nie wyobraża, żeby ktoś, kto jest dyrektorem szkoły i odpowiada za młodzież, robił takie imprezy.

- Szkoła katolicka powinna wyraźnie określać i powinna dać bardzo jasny komunikat, że nie wszystko, co generalnie gdzieś funkcjonuje, jest fajne i spoko - wyjaśnia.

Zaznacza, że tego typu zabawy, jakie miały miejsce podczas otrzęsin, są przekroczeniem "pewnego rodzaju granic". - To wywiera negatywny wpływ na wrażliwość młodego człowieka - stwierdza i dodaje, że jeżeli po takim wyjeździe dzieci mają przekonanie, że skoro był tam ksiądz, to była to "tylko zabawa i to nic złego", istnieje ryzyko, że przeniosą to potem do innych sfer życia. - Uważam, że to absolutnie niezrozumiała sytuacja - mówi.

Dyrektor milczy. Ks. Sowa: To najlepsza obrona

Chcieliśmy porozmawiać z ks. Marcinem Kozyrą , dyrektorem placówki, ale odmówił. Wcześniej, w rozmowie z reporterami TVL Odra stwierdził tylko, że taka formuła praktykowana jest już od kilku lat i ani uczniowie, ani rodzice nigdy nie mieli zastrzeżeń. - Ja wiem, że jest jakaś sprawa, ale nie będę udzielał informacji - oznajmił dziennikarzom, nie zgadzając się na występ przed kamerą.

Co ks. Sowa myśli o tłumaczeniach dyrektora, który twierdził, że takie otrzęsiny mają miejsce od kilku lat? - Czasem najlepszą obroną jest milczenie. To mój komentarz - stwierdza lakonicznie.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Ks. Sowa o księdzu dyrektorze: Głupota i kretynizm z brakiem szacunku do wychowanków
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 28 razy 26

  Tam od razu "głupota i kretynizm połączony z brakiem..." to mnie akurat nie rusza w przypadku
  księży bo tajemnicą poliszynela jest, że lubią poużywać i to robią.

  Przeraża reakcja, a raczej jej brak tzw, czynników. Sugeruję aby osoby z prokuratury i kuratorium
  sam się udał celem wylizania resztek. Poziom bezwolnego zblatowania urzędników z kościołem jest
  straszny. Natomiast ostatnie zdanie xiędza "Czasem najlepszą obroną jest milczenie" to omerta.

  To nie otrzęsiny to gra wstępna.

 • passtorian

  Oceniono 17 razy 17

  Caly widok jest odrazajacy.

  Ksiezulek perwert w krotkich gaciach z...pala w rekach (?)z usmiechem przyjmuje pelzajace na kolanach gowniary zlizujace cos z owlosionych kolan tego perwerta.

  Z niego taki pedagog jak z koziej dupy traba. Pogonic sukinsyna i to szybko!

 • outpost

  Oceniono 21 razy 17

  Teraz: "Głupota i kretynizm połączony z brakiem szacunku do wychowanków"
  A później: "Legiony Chrystusa"

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 21 razy 17

  ".... Wcześniej, w rozmowie z reporterami TVL Odra stwierdził tylko, że taka formuła praktykowana jest już od kilku lat i ani uczniowie, ani rodzice nigdy nie mieli zastrzeżeń..."
  ...Jeszcze się cymbał pogrąża....

 • jacz3

  Oceniono 15 razy 15

  zarówno dyrektor niejaki Kozyra jak i księżulek co to lubi lizanie go przez małe dziewczynki powinni trafić do celi.
  Tam im zrobią "okacanie" jak się patrzy.
  Może zrozumieją swoje postępowanie w stosunku do dzieci.

  Szkoła powinna mieć odebrane prawo do nauczania skoro takie rzeczy dzieją się tam od lat.

 • hanishl

  Oceniono 10 razy 10

  Pomyśleć że kiedyś ich szkoły zawodowe należały do najlepszych
  Facio ma szczęście . Gdyby tam było moje dziecko to dałbym mu takie otrzęsiny przy których Tutsi i Hutu to małe piki . Jak pomyślę że to za pieniądze moje - Podatnika to mnie szlag trafia.
  Tak to jest jak Ci co nie płaca podatków Ryczan czy Rydzyk dzielą polaków i wszyscy ważni uważają że nie ma czym się przejmować.

 • korpo31

  Oceniono 11 razy 9

  Ks. Sowa twierdzi, że to absolutnie niezrozumiała sytuacja.
  Każdy normalny człowiek widzi, że jest inaczej. Z tym księdzem-dyrektorem jest coś wyraźnie nie tak.
  Najbardziej oburzające jest zachowanie rodziców tych dzieci, którzy pozwolili na coś takiego.

 • kola04

  Oceniono 14 razy 8

  Mój ośmioletni syn jako jedyny nie chodzi na tzw.LEKCJĘ CZARNEJ RELIGII i powiedziałem mu, że ma mi powiedzieć o próbie kontaktu z nim przez CZARNE KIECKI w szkole, jeżeli spróbują go nawracać na WIARĘ zgłaszam sprawę do prokuratury o molestowanie psychiczne nieletniego a jeżeli prokuratura oleje to, nagłośnię fakt w mediach, lepiej dla czarnych kiecek żeby nie próbowali.

 • sisi64

  Oceniono 5 razy 5

  Polskie dzieci są zindoktrynowane religijnie przez kler i rodziców do tego stopnia, że poniżające akty wiernopoddaństwa rządzącym i pedofilii kleru są nazywane "niewinną zabawą" i "tradycyjnymi obrzędami"...
  -----------------------------

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX