Tym: Partii Ziobry marzy się czysta etnicznie wieś

- Partii Europejczyka Ziobry marzy się czysta etnicznie od Bugu do Odry nasza kochana polska wieś spokojna. Do tej czystości doprowadzi się kłótniami, pretensjami, ostracyzmem - pisze w najnowszej ?Polityce? Stanisław Tym.
Politycy Solidarnej Polski chcą wprowadzić przepis, według którego jeśli wyniki aktualnego spisu powszechnego wykażą, że w gminie mieszka mniej niż 20 proc. przedstawicieli mniejszości, władze gminy mają zwrócić się do ministra administracji i cyfryzacji o wykreślenie gminy z rejestru. Wtedy dwujęzyczne tablice byłyby wtedy zdejmowane.

Solidarna Polska nie lubi mniejszości, chce likwidować dwujęzyczne napisy >>>

"Uzasadnienie: brak zmian może powodować dyskomfort ludności polskiej zamieszkującej daną gminę" - przytacza Stanisław Tym.

"Projekt ma być głównie wymierzony w mniejszość niemiecką, która - jak uważa poseł Patryk Jaki (przygotował projekt) - ma zbyt duże wpływy na Opolszczyźnie. Partii Europejczyka Ziobry marzy się czysta etnicznie od Bugu do Odry nasza kochana polska wieś spokojna. Do tej czystości doprowadzi się kłótniami, pretensjami, ostracyzmem. A wtedy jedynym tematem rozmów na spotkaniach samorządowców będzie wyższość klusek polskich nad kluskami śląskimi" - podsumowuje pomysły SP publicysta.

Cały felieton w najnowszej "Polityce" >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Tym: Partii Ziobry marzy się czysta etnicznie wieś
Zaloguj się
 • cichy_kurt

  Oceniono 33 razy 29

  i to są ludzie którzy się oburzali że na Litwie nie ma polskich nazw na tablicach itp no prawicowy mózg działa w jakiś dziwny sposób

 • przybysz212

  Oceniono 36 razy 28

  A najgorsze, że pan Ziobro już nogami przebiera na samą myśl o następnej kadencji w europarlamencie. Ma też pewnie wizje siebie na prezydenckim urzędzie. Ratunku!

 • ciemnyludd

  Oceniono 26 razy 24

  CZYSTY ETNICZNIE KARTOFLANY IDIOTYZM, zaczyna już funkcjonować na kształt DZIEŁA SZTUKI

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 28 razy 24

  W zasadzie tej pierdoły saskiej nie ruszać, nie kopie się leżącego, choć jemu łeb urwać
  za zasługi. Rozpaczliwe próby zaistnienie na rynku medialnym są rozpaczliwe.
  To po prostu zły człowiek jest. Złote dziecko xiędza R, to jak pocałunek śmierci.

  Oczywiście mam na myśli ziro, nie Mistrza Stanisława.

 • costa3500

  Oceniono 11 razy 11

  ZERO jest mutantem myślę że trudno będzie zamienić Polskę w stado mutantów

 • przybysz212

  Oceniono 15 razy 11

  @cichy_kurt
  No cóż, mentalność Kalego...

 • j4s4

  Oceniono 11 razy 9

  ... a do którego pokolenia ma ta "czystość etniczna" sięgać, bo mogą z tego wyjść tablice trzy- a nawet czterojęzyczne! Nawet obecne terytorium RP było całkiem nie tak dawno ziemią obiecaną dla mieszkańców całej Europy, szczególnie tych bez majątków!

 • kloakier

  Oceniono 8 razy 8

  Cholera.To znów pewnie rozkułaczać będą?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 7

  Politycy Solidarnej Polski powinni się postarać o nowe inwestycje gospodarcze. Powinni zadbać o równość społeczną. O możliwość dostępu do opieki lekarskiej. O schroniska dla bezrobotnych. I na końcu zajmować się ubocznymi problemami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX