Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił

PRZEGLĄD PRASY. Podczas sobotniego marszu przeciwników rządu nie wystąpi Zbigniew Ziobro. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na przemówienie lidera Solidarnej Polski nie zgodził się o. Tadeusz Rydzyk. - Przemówią za to liderzy PiS i "Solidarności" - czytamy w "Rz".
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", na decyzję o. Rydzyka wpływ miały mieć dwa wydarzenia. Dyrektorowi Radia Maryja nie spodobał się wywiad Jacka Kurskiego dla "Gazety Wyborczej", w którym europoseł stwierdza, że SP musi wziąć Kaczyńskiego "w kleszcze", oraz przyjęcie przez Ziobrę propozycji Bronisława Komorowskiego zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Wejście Ziobry do RBN fatalnie odebrano w środowisku Radia Maryja, głównie dlatego, że szef Solidarnej Polski znalazł się tam w towarzystwie Janusza Palikota - czytamy w "Rz".

Według dziennika jeszcze trzy tygodnie temu zakładano, że Ziobro, który brał udział w spotach TV Trwam zachęcających do udziału w marszu, wystąpi zaraz po Jarosławie Kaczyńskim.

Marsz "Obudź się, Polsko" zacznie się patriotycznym koncertem w sobotę o 11.30 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. O godzinie 13 odbędzie się msza św., po której głos zabierze o. Rydzyk. Następnie zgromadzeni przemaszerują na plac Zamkowy, gdzie przemówią kolejno: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef "S" Piotr Duda oraz dziennikarz Wojciech Reszczyński.

Czytaj cały artykuł w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

DOSTĘP PREMIUM