"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"

Solidarni 2010 jedynie pogwizywali na pracowników TVP wchodzących do budynku. To pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej "Gazety Polskiej" filmu z blokady siedziby TVP, do której doszło podczas sobotniego marszu "Obudź się Polsko".
Film, pokazujący jak "naprawdę" wyglądała blokada siedziby TVP i jak zmanipulowano jej obraz w innych mediach, zamieścił w serwisie YouTube użytkownik Kacper Gizbo. Film prezentuje też na swojej stronie internetowej "Gazeta Polska".

"Dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz chcieli zanieść do sekretariatu TVP pismo z postulatami a potem opuścić budynek i udać się na Plac Trzech Krzyży. Ku zaskoczeniu obu dziennikarzy, drogę do budynku państwowej instytucji, utrzymywanej z ich podatków, zagrodziła Policja..." - pisze autor filmu w nagraniu wideo (pisownia oryginalna - red.).Następnie w filmie pokazano Sakiewicza i Stankiewicz przemawiających do tłumu. - Tak właśnie wygląda dziś telewizja publiczna. To jest jej podstawowa scenografia: policja, kajdanki, pałki. Tak się teraz realizuje programy. Zastanawiam się, czy dziennikarze też mają z tyłu policjantów, kogoś, kto im pałką poprawia teksty - mówił Sakiewicz.

Autor filmu twierdzi, że Solidarni 2010 przepuszczali pracowników TVP "jedynie pogwizdując na nich jednak bez szczególnego fizycznego utrudniania, co sugerowała potem część pracowników". Według autora to policja, a nie pikietujący, dokonała blokady budynku nie wpuszczając gości studia TVP.

Twórcy filmu twierdzą, że to pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - "chcąc wywrzeć na ludziach presję jeździli z piskiem opon i dużą prędkością po wąskiej uliczce służbowym samochodem a gdy nie mogli wjechać do garażu, to w miejscu dodawali gazu i 'straszyli' przejechaniem blokujących ludzi". W filmie zamieszczono nagranie samochodu TVP, który tak jechał, i pochylającego się w jego kierunku policjanta, który jak pisze Kacper Gizbo "upomniał kierowcę przed takim straszeniem pikietujących".

"Obecnie w blogosferze, dziennikarze TVP anonimowo opisują ową pikietę, koloryzując i zmyślając 'pikantne szczegóły' na całego :]" - podsumowuje autor filmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 10 razy 8

  Jak oni kochają czuć się prześladowanymi, represjonowanymi, tłamszonymi, uciskanymi, zamykanymi, bitymi, cenzurowanymi, uciszanymi... Ten narodowo-katolicki masochizm rozrósł się do rozmiarów, przekraczających granice zdrowego rozsądku i śmieszności. Sami święci, cierpiętnicy i mesjasze, nierozumiani przez resztę nieświadomego narodu i prześladowanych przez reżimowe władze polskojęzyczne.

  A ja się pytam - gdzie są psychiatrzy??

 • ciemnyludd

  Oceniono 7 razy 7

  ZDRADA ! ! ! ...Nawet TVP, niezawodny dotąd podnóżek kartoflanych WRESZCIE SIĘ ZBIESIŁ...

 • halinnka.beauty

  Oceniono 13 razy 7

  obrzydliwość GP nie ma granic, to następna z kolejnych

 • duokwak

  Oceniono 8 razy 6

  Straszyli was?Powinni wam w.jebać hieny cmentarne.

 • waszka893

  Oceniono 3 razy 3

  szkoda że nie domagali się likwidacji abonamentu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX