Lekarz LPR: Przerwałem milczenie, bo mam dość obłudy

?Rzygać mi się chce, gdy pseudoludzie bez zasad, szacunku dla rozpaczy odprawiają upiorny taniec chochoła na grobach? - pisze Dymitr Książek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który uczestniczył w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej w Moskwie.
Książek w wywiadzie w ostatnim "Wprost" opowiadał o szczegółach identyfikacji - m.in. o tym, że polskich patomorfologów nie chciano dopuścić do ciał ofiar. Przeciwko tym wypowiedziom zaprotestowali lekarze LPR. - To złamanie tajemnicy zawodowej. Szacunek dla zmarłych i ich rodzin powinien wykluczać takie publikacje - napisali w oświadczeniu.

"Widziałem szczere łzy u p. Kopacz"

"Zgodziłem się na ten wywiad tylko i wyłącznie dlatego, że mogłem pogadać z Magdą, bo nie uprawia politykierki i w jej oczach widziałem szczerość i wiarę w swoją misję" - pisze Książek na facebookowym profilu Magdaleny Rigamonti, która przeprowadziła z nim wywiad.

"Zgodziłem się, bo mam dość tej obłudy jednych i drugich, ludzi, których tam nie było, a powinni być, żeby wspierać i przypilnować (myślę, że cała nasza piątka myśli podobnie); zgodziłem się, bo rzygać mi się chce, gdy pseudoludzie bez zasad, szacunku dla rozpaczy odprawiają upiorny taniec chochoła na grobach, z szacunku dla P. Kopacz - tej, która była tam dla tych ludzi, a została brutalnie wciągnięta w brudne rozgrywki, u której widziałem szczere łzy i słyszałem jej szloch..." - dodaje.

Książek zachęca autorkę wywiadu do "ciągnięcia tematu": "Może wreszcie otrzeźwieją i się zreflektują, i w końcu zmarli zaznają należnego im odpoczynku. Niech będzie - dostanę po dupie, ale powiedziałem to, co powinienem, żebym bez wstydu patrzył w lustro. Dumny z siebie jestem, że się odważyłem" - kończy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Lekarz LPR: Przerwałem milczenie, bo mam dość obłudy
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 27 razy 25

  wystarczy już chyba tego żałosnego spektaklu

 • ciemnyludd

  Oceniono 30 razy 24

  A co oprócz miotania smoleńskimi zwłokami, ci ludzie ci ludzie potrafią INNEGO robić ? Cokolwiek spróbują zawsze kończy się to śmiechem, ...pseudo-debaty, pseudo-sondaże, pseudo-kandydat na premiera....

 • pannamarianna777

  Oceniono 25 razy 17

  Lekarz-ratownik.
  Aby zwolnić lekarza z tajemnicy potrzebna jest chyba zgoda sądu. Moje choroby, są moją sprawą.
  Stan zwłok był sprawą rodzin. Rodzinom nie pomogli by lekarze rosyjscy. Barierą jest znajomość języka.
  Czy mamy oczekiwać, że w imię zdrowych nerwów pana lekarza doczekamy się relacji z zachowań rodzin.
  Ten kto przeżył wypadek, wie jak jego samego zaskoczyły własne reakcje. Bo naprawdę potrafią być dziwne..
  Czy "dla prawdy" poleci do jakiejś gazety opowiadać jak było? Co kto tam krzyczał. płakał, śmiał się. Bo na skutek szoku zachowania potrafią być zaskakujące.
  Oburzające jest to, że przekracza się granice nieprzekraczające.
  Wzór dostali Polacy.
  Panie Kaczyński możesz być dumny.!!!!!!!!!!!!
  Pchnąłeś Pan ludzi do kłótni, wyzwisk, podejrzeń, zachęcasz do poniżania zmarłych.
  A na koniec starasz się Pan objawić jako jedyny obrońca uciśnionych i potrzebujących pomocy.
  Stroisz się pan w nieswoje piórka walczącego z komuną. Nawet teczki nie miałeś Pan żadnej, bo ta ujawniona była fałszywką (podobno)
  Nie dajesz wzoru szlachetnych zwyczajów, które nam Polakom obce nie są.
  Swoimi strachami i wyrzutami sumienia nie obarczaj Pan innych.
  Już starczy,
  już dosyć

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 13

  musimy się pogodzić z tym, że co czwarty rodak jest paranoikiem i wierzy w szczekanie pisobolszewików - najpodlejsze i najstraszniejsze jest to, że niektóre rodziny i cały pis żywi się trupami swoich najbliższych, za to, tylko za to powinni zniknąć z życia publicznego

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 14 razy 12

  "....zaprotestowali lekarze LPR. - To złamanie tajemnicy zawodowej."
  ....w tej smoleńskiej hucpie złamano wszelkie zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie, a zaczęło się już w momencie planowania wycieczki. Efekt domina. W myśl złotej zasady klasyka :"nikt nam nie wmówi że białe jest białe, a czarne jest czarne". Jeszcze nasze wnuki będą jadły tą zdechłą , pisowską żabę .

 • r1t12

  Oceniono 23 razy 9

  Brawo Panie Doktorze. Szkoda, że reszta srodowiska jest tak tchórzliwa.

 • piotr_kolec

  Oceniono 9 razy 5

  Toś pan doktorku
  PIS-owi sprawił podarek
  W końcu będziesz pan tylko
  Tym czym jest agent Kaczmarek

 • nikodem51

  Oceniono 4 razy 2

  Teraz bedą się licytowac kto widzial rekę kto nogę, a kto zmasakrowaną twarz.Wkurza mnie gadanie ze widzial typkow w prosektorium a kogo mial widziec?wypachnionych Adonisow?,że folie były czarne jak oni śmieli te ruskei powinny być rożowe z kokardką.Ludzie to byla katastrofa a nie lunapark

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX