Sukces kucharzy Sił Zbrojnych RP. Zdobyli medal na olimpiadzie kulinarnej [ZDJĘCIA]

Polscy kucharze wojskowi wywalczyli medal na XXV Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie. Mistrzowie i mistrzynie sztuki kulinarnej ze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych spisali się znakomicie. Mimo że na co dzień nie pracują w restauracjach, na zawodach zajęli wysokie, trzecie miejsce.
Kucharze w mundurach od piątku przygotowywali się do serwowania potraw konkursowych w kategorii kuchni zimnej. Do późnej nocy pracowali nad przygotowaniem imponującego stołu dekoracyjnego. Ich dzieło nawiązywało do polskiej złotej jesieni. Dwunastometrowy stół rzeczywiście zachwycił gości. Prezentował się fantastycznie - do jego stworzenia żołnierze wykorzystali elementy runa leśnego, które doskonale podkreślało charakter serwowanych dań.

Reprezentacja polskich kucharzy wojskowych wywalczyła brązowy medal. Żołnierze zaprezentowali siedem zestawów: sześć prezentujących trzy dania i jeden z zestawów po pięć potraw. Ich pokaz był prawdziwym popisem umiejętności wykonywania i aranżowania przystawek, dań głównych i deserów, godnych najlepszych mistrzów kuchni prowadzących szykowne restauracje.

Koordynatorem treningów i samego wyjazdu był płk Grzegorz Banak z Szefostwa Służby Żywnościowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Jego zespół udział w olimpiadzie brał po raz pierwszy i od razu odniósł ogromny sukces.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Sukces kucharzy Sił Zbrojnych RP. Zdobyli medal na olimpiadzie kulinarnej [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
  • pannamarianna777

    Oceniono 5 razy 5

    Gratuluję kucharzom.
    Podającemu wiadomość nie.
    Kto pierwszy, kto drugi? Wypadałoby napisać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX