Luft ostro odpowiada Rydzykowi ws. ojca: Trzeba być wyjątkowo podłym...

PRZEGLĄD PRASY. - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować prawie 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością jego syna - mówi Krzysztof Luft z KRRiT o ojcu Tadeuszu Rydzyku. Rozmowę zamieściła ?Gazeta Wyborcza?.
W zeszłym tygodniu w "Naszym Dzienniku" o. Rydzyk napisał: "Zwróciłbym się do tatusia pana Lufta. Może przemówi do syna. (...) Dowiedziałem się, że tata uczy w seminarium archidiecezjalnym. (...) Proszę zwrócić się do syna i powiedzieć: Synu, co wyprawiasz?". Kapłanowi chodziło o brak miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

Jak te słowa o. Rydzyka odebrał Krzysztof Luft? - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością państwową jego syna - mówi Luft.

- Co prawda w Polsce pojawiło się w ostatnich latach już kilku "lustratorów rodzinnych" cynicznie atakujących w ten sposób przeciwników, ale chyba po raz pierwszy robi to ksiądz, i to w imię krzyża i Kościoła katolickiego. To jakaś ponura parodia kapłaństwa i katolicyzmu - podkreśla rozmówca "Gazety".

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej ''Gazecie Wyborczej''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (29)
Luft ostro odpowiada Rydzykowi ws. ojca: Trzeba być wyjątkowo podłym...
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 72 razy 64

  Dyskutowanie z RYDZYKIEM, to jest tak jakby wchodzić do kadzi z FEKALIAMI... Katolickimi, które są wyjątkowo zjadliwe, wystarczy tylko go posłuchać.

 • villk

  Oceniono 66 razy 58

  Panie Krzytofie prosze przyjąc wyrazu solidarności i wsparcia z powodu chamskiego ataku toruńskiego radia na Pańską rodzinie

 • duchkotaprezia

  Oceniono 49 razy 45

  A może spytamy papcia Multipleksa o jego ojca?.....poguglajcie...

 • limanowa2009

  Oceniono 45 razy 41

  I pomyśleć że do takiego chama chodzą ludzie do spowiedzi a ten buc ma czelność ich rozgrzeszać.

 • demolka666

  Oceniono 40 razy 34

  z czymś takim jak rydzyk sie nie dyskutuje, bo to jak dyskusja z talibem o demokracji - za każdą podłość, za każde kłamstwo należy w morde lać, a nie nadstawiać drugiego policzka!!!

 • sisi64

  Oceniono 35 razy 33

  Znalezione na innym forum. Warto przeczytać!
  ...Jaki on tam Rydzyk? To jest syn Bronisława Kordaszewskiego z Olkusza.
  Jak słyszę" ojciec Rydzyk" to mi się niedobrze robi.(mówi jego kolega ze szkolnej lawy)
  Przestańcie ogłupiać ludzi, chcecie więcej wiedzieć o tym „cwaniaku”, to Wam mogę napisać?
  Otóż chodziłem z nim do Szkoły Podstawowej nr.1 w Olkuszu i mieszkałem na tej samej ulicy i w tym samym domu ul. Partyzantów 8.
  Bronisław Kordaszewski (biologiczny ojciec Tadeusza) , pseudonim "Bartek" był pospolitym pijakiem, ulicznikiem, awanturnikiem a tym samym, dość częstym ‘gościem’ wiezienia w Sosnowcu i w Mysłowicach.
  Zginął w czasie próby ucieczki z aresztu w Mysłowicach. Prawdopodobnie wpadł pod pociąg.
  To było około 40 lat temu, natomiast Tadeusz urodził się w 1945 roku, jako nieślubne dziecko tego Kordaszewskiego i Pani Rydzykowej, wdowy po Rydzyku, który nie wrócił z wojny.
  Ta Pani samotnie wychowywała 4 -kę dzieci z pierwszego małżeństwa.
  Byli to; Lucjan, Edward, Mirosław i Maria. Lucjan: Edward i Maria nie żyją. Żyje tylko jeden z pasierbów, Mirosław bardzo porządny obywatel z zawodu krawiec, natomiast przyrodnia siostra Maria za życia była w Świadkach Jehowy.
  W dzieciństwie, t j. w latach szkoły podstawowej „Tadek” był raczej niezauważalny, uczył się przeciętnie i po szkole podstawowej, do żadnej ze szkół średnich w Olkuszu później nie chodził.
  A były wtedy w Olkuszu cztery szkoły średnie; Liceum Ogólnokształcące, Technikum Mechaniczne, Zasadnicza Szkoła Metalowa i Technikum Handlowe.
  Jaką więc ewentualną szkołę średnią "Tadeusz" kończył i gdzie, nie wiadomo nikomu z naszych kolegów, rówieśników mających teraz 66 lat. Czy ma czy też nie jakąś maturę,tego też nikt ze znajomych nie wie.
  Pod koniec lat 60-tych pokazywał się w Olkuszu w jakimś białym habicie podkasany sznurem, potem nikt go w Olkuszu nie widział.
  Natomiast w latach 90-tych i później bywał u śp. księdza Stanisława Gajewskiego, proboszcza Parafii p.w. Maksymiliana Kolbe na oś. Pakuska, nie opodal jego (Tadeusza) miejsca urodzenia i zamieszkania z czasów dzieciństwa.
  Kilka razy był też w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Andrzeja gdzie przemawiał, jako duchowny, ale było to wielkie zdziwienie dla wielu, z nas którzy go znaliśmy od dziecka, gdyż nigdy nie słyszeliśmy nic na temat jego studiów seminaryjnych czy innych.
  Przyrodni bracia i siostra raczej mieli z nim sporadyczne kontakty.
  Ostatnio był na pogrzebie wspomnianego Ks. St. Gajewskiego.
  To dla nas, którzy znaliśmy od dziecka jakaś zadziwiająca postać nie pasująca do naszego wizerunku.

 • robert9998

  Oceniono 42 razy 30

  Pan minister Luft, ma bardzo krótką pamięć. Przypomnę panu ministrowi i forumowiczom,że rzecznik rządu premiera Jerzego Buzka WAS UW , był lobbystą na rzecz medialnych inwestycji Toruńskiego biznesu, kościelnego.
  Pamiętam ,jak to pan minister Luft, kolędował po mediach i parlamencie w sprawie, Tadeusza Rydzyka, aby otrzymał nowe pasma dla radia Maryja ,dodając ,że to jest obecnie najważniejsze medium dla Polaków.
  Pan minister Luft, chętnie gościł na falach rada Maryja, tak samo, jak pan poseł Niesiołowski.
  Utworzenie z Tadeusza Rydzyka ,duchownego i polityka, to głównie zasługa rządu AWS UW , przede wszystkim premiera Jerzego Buzka, także ministra Lufta, posła Stefana Niesiołowskiego i wielu innych parlamentarzystów UW dziś PO. Parlamentarzystów PiS , nie będę wymieniał, gdyż to jest zwasalizowany przez Tadeusza Rydzyka, grupa polityczna.

 • bezspokoju

  Oceniono 29 razy 25

  Panie Luft, olej Pan zakłamanego buraka. Szkoda zdrowia, by odpowiadać komuś, kto za chwilę będzie darł mordę, że jest dyskryminowany i dyskredytowany, chociaż zbierał na URATOWANIE Stoczni Gdańskiej, tylko BYŁO ZA MAŁO.

 • duokwak

  Oceniono 27 razy 23

  Dla "prawdziwych" katoli nie ma żadnych świętości panie Luft..no może poza kasą,kasą,kasą,kasą....i kasą :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX