"Nowy mega Polish joke", "Sądząc po liczbie taksówek przed burdelem, Anglicy już nam wybaczyli"

"Nowy mega Polish joke", "Na Stadionie Narodowym zadomowiły się żaby, ropuchy i krokodyle. Konserwator przyrody ustanowił rezerwat" - to tylko niektóre reakcje, jakie wywołała na Twitterze wczorajsza decyzja o pozostawieniu otwartego dachu nad Stadionem Narodowym, a w konsekwencji - odwołanie meczu Polska - Anglia.
Mecz Polska - Anglia został ostatecznie przełożony na dzisiaj, a dach nad stadionem... zasunięty około północy. Gdy kibice opuścili trybuny. "Nie zamykając dachu zbudowanego na wypadek deszczu, ktoś z Polski i Polaków zrobił pośmiewisko w Europie i świecie. Nowy mega Polish joke" - tak fakt o niezrobieniu tego wcześniej skomentował na Twitterze polityk Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

"Konserwator przyrody ustanowił rezerwat"

Kostrzewa-Zorbas dodał żartobliwie: "Na Stadionie Narodowym zadomowiły się żaby, ropuchy i krokodyle. Konserwator przyrody ustanowił rezerwat". Wpisał się tym samym w nastrój innych komentarzy pojawiających się w tym serwisie społecznościowym.

Maciej Słomczyński, wydawca w telewizji TVN24, żartując z mokrej murawy, nawiązał do przecieku na budowanej stacji metra na warszawskim Powiślu: "Zatopienie Stacji Metra Powiśle było tylko testem przed zatopieniem Stadionu Narodowego". Piotr Witwicki z Polsat News i serwisu 300polityka.pl dodał zaś: "Jeśli w tym kraju za cokolwiek odpowiedzialne jest państwo, to zostanie to spartolone. To też taki głos ws. Inwestycji Polskich".

"Ten rząd jest jak Stadion Narodowy"

Część komentarzy zeszła na politykę. Petros Tovmasyan, bloger i członek Klubu Jagiellońskiego, przytoczył słowa Donalda Tuska, który na początku tego roku mówił: "Ten rząd jest jak Stadion Narodowy". Paweł Bliźniuk, radny z Łodzi, zapytał zaś: "Ciekawe, co będzie, jak wybudujemy elektrownię jądrową?".Do krytyki przyłączyli się politycy, m.in. Andrzej Dera ("Ale obciach! Myślenie i przewidywanie w totalnym deficycie... PZPN (0 zdziwienia), UEFA (jw.) i Rząd (jw)... tego kibice nie zapomną!"), Ligia Krajewska ("Lato zamknął dach i wyszedł ostatni") i Dariusz Joński ("Jak nie trzeba, zamykają dach, jak trzeba, to otwierają. Za co biorą pieniądze w spółce NCS i jakie poniosą konsekwencje").

Kuźniar "pociesza": sądząc po liczbie taksówek przed burdelem...

"Mecz jak mecz. Wciąż mamy szanse" - kwituje na Twitterze optymistycznie ekonomista Ryszard Petru. Jarosław Kuźniar, dziennikarz TVN24, z kolei "uspokaja": "Sądząc po liczbie taksówek przed burdelem w Wilanowie, Anglicy już nam wybaczyli".

Michał Protaziuk z Gazeta.pl skwitował o świcie całe zamieszanie słowami z piosenki zespołu Outcast "Ms. Jackson": "You can plan a pretty picnic but you can't predict the weather" ("Możesz zaplanować piękny piknik, ale nie możesz przewidzieć pogody").Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
"Nowy mega Polish joke", "Sądząc po liczbie taksówek przed burdelem, Anglicy już nam wybaczyli"
Zaloguj się
 • stary.gniewny

  Oceniono 87 razy 79

  Ministra Sportu domaga się odpowiedzi: kto wyznaczył termin meczu w dniu w którym pada?

 • india2010

  Oceniono 26 razy 16

  A co ma do tego rząd ?Co ten Dera bredzi?To PZPN I FIFA organizowały mecz.A może Mucha miała osobiście dach zamykać bo jakimś matołom z PZPN nie przyszło to do głowy?

 • kola

  Oceniono 52 razy 40

  Angielscy kibice po prostu przekonali się o tym, co przeciętny Kowalski wie od dziecka - że Polska to jeden wielki burdel. Tylko że tam, dokąd udali się taksówkami, tamtejszy bajzel ktoś potrafi ogarnąć.

 • loppe

  Oceniono 44 razy 24

  Tak, rząd jak Stadion, a ta murawa jak zielona wyspa

 • remo29

  Oceniono 21 razy 17

  Gdy Tadeusz R. mówił, że mecz obejrzymy dzięki tv TRWAM, nie wiedziałem, że to ironia...
  --
  parada karzełków

 • wuetend

  Oceniono 15 razy 9

  Krążą słuchy w kuluarach, że na 17.00 Ministerstwo Obrony postawiło do dyspozycji NCS 6 myśliwców F-16 to rozganiania chmur deszczowych w razie potrzeby. Czy Ministra Mócha może to potwierdzić?!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 7

  W Kozłówce jest muzeum socrealizmu...na Narodowym powinno powstać muzeum surrealizmu...
  Pomnik Deyny przenieść na Legię...a w zamian postawić Misia z "Misia".....i to jest słuszna koncepcja !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX