Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim. "Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK"

Adam "Nergal" Darski na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcie z ks. Adamem Bonieckim. Obaj byli w drodze na krakowskie targi książki, Nergal - aby promować swój wywiad rzekę. "Uścisnąłem rękę... Zaskoczył mnie, prosząc o dedykację :-)" - opisuje spotkanie z duchownym.
"W drodze na Targi Książki do Krakowa spotkałem... ks. Bonieckiego! Jak się okazało, cel naszej podróży jest ten sam. Sprezentowałem mu "Spowiedź heretyka" i uścisnąłem rękę... Zaskoczył mnie, prosząc o dedykację:)" - opisuje spotkanie na swoim facebookowym profilu muzyk.Nergal dodaje: "Ks. Adam Boniecki stanął w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narażając się tym samym hierarchom kościelnym. Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK".

Boniecki i Nergal, "postać z jasełek"

Wspomniane chwile, w których ks. Boniecki bronił Adama Darskiego, lidera zespołu heavymetalowego Behemoth, to m.in. wystąpienie byłego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego" w Radiu TOK FM.W 2011 roku o wokalistę wybuchła ideologiczna wojna. Biskupom nie spodobał się udział muzyka w programie rozrywkowym "The Voice of Poland" emitowanym w Telewizji Polskiej. Wcześniej niektórych hierarchów oburzyło, gdy Darski podczas koncertu swojego zespołu podarł Biblię.

- Jeżeli ktoś podarł Biblię, kawałki rzucał publiczności i mówił: Jedzcie to gówno - to mi to przeszkadza - mówił w TOK FM ks. Adam Boniecki. - Przeszkadza mi zachowanie niekulturalne, które szarga rzeczy święte - podkreślał, ale jednocześnie dodawał: - Facet przebrany w straszliwą maskę, w dymach, w straszliwej muzyce, w metalu, jest postacią z jasełek, a nie szatanem, o którym mówi Ewangelia. Szatan to poważna sprawa.

Boniecki stwierdził też, że jego zdaniem działalność artystyczna Nergala to nic w porównaniu z niektórymi zespołami hiphopowymi czy tym, co się dzieje na stadionach. - Tam są działania okropnej nienawiści. Przy tym Nergal jest przedszkolaczkiem - stwierdził ksiądz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (114)
Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim. "Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK"
Zaloguj się
 • piesiec

  Oceniono 369 razy 277

  Dlatego właśnie szanuję ks. Bonieckiego najbardziej ze wszystkich hierarchów kościelnych. To przykład prawdziwego aurotytetu.

 • ma-yazmuda

  Oceniono 183 razy 147

  Bardzo bym sobie życzyła, jako osoba wierząca, by wszyscy księża, z którymi mam do czynienia, byli tak światli jak ks. Adam Boniecki. Odpowiada na pytania dziennikarza, głośno myśląc, ale jednocześnie nie unikając odpowiedzi. Jest skromny, tak głęboko mądry i tolerancyjny (nie chce nikogo obrażać!), że tylko mu pozazdrościć tego dystansu do świata. Taki "Chrystusowy duch" w nim mieszka. Tak to odczuwam. Ma mój pełny i niezmierny szacunek.

 • nienoto

  Oceniono 189 razy 125

  Boniecki pomimo że jest księdzem próbuje niezależnie myśleć i jest bez wątpienia inteligentnym człowiekiem z duża wiedzą. A Darski normalnie jest bardzo sympatycznym gościem, ale jak stara się być na siłę mądry to jest strasznie głupi...

 • ebola30b

  Oceniono 122 razy 76

  No proszę,a jednak można !

 • strefas

  Oceniono 75 razy 63

  I to jest sedno sprawy.Możemy różnić się poglądowo,ale rozmawiamy ze sobą z szacunkiem.

 • cehaem

  Oceniono 104 razy 40

  Czego sie czepiacie? Adas jest pajacem a Boniecki go jako takiego rozszyfrowal. Nasz Adas w pogoni za pieniedzmi i wejsciowkami na premiery nowej linii ciuchow jakiegos projektanta robi wszystko. Nie jest zadnym zlem wcielonym, tylko sprytnym typkiem, juz dawno okielznanym przez mainstream. Wlasnie takim diabelkiem z jaselek.

 • leming_bury

  Oceniono 63 razy 39

  @ miwil

  Wyjmij główkę z "Naszego Nocnika", rozejrzyj się, spróbuj przeczytać coś wartościowego, a być może przekonasz się, że w odróżnieniu od Twojego idola, ksiądz Boniecki nie tylko głosi Słowo Boże ale również swoją postawą daje świadectwo zgodne ze Słowem Bożym. A w szczególności: nie kłamie, nie szerzy nienawiści, nie kradnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX