Komentarze (104)
Mytkowska: Przepis o obrazie uczuć religijnych jest nadużywany
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • notremak

  Oceniono 15 razy 9

  Ha! 96 procent Polaków-katolików oblężonych przez 4 proc. Polakow niewiernych.

 • rosfita

  Oceniono 13 razy 9

  Usunąc ten zapis i nie pozwalac dewotom i idiotom na ciągle szarganie innych ludzi. Jak sa ciemnymi zacofancami i sproblematyzowanymi glupcvami to powinien to byc icvh problem a nie calego spoleczenstwa i normalnych ludzi.

 • marych

  Oceniono 11 razy 9

  abstrahując od ego, że przepis o obrazie uczuć jest skrajnie faszystowsko-komunistyczny, Nergal podarł biblię na imprezie zamkniętej, na której obowiązują zupełnie inne zasady, niż na otwartej imprezie gdzie wstęp mają przypadkowi widzowie. Na imprezach zamkniętych można nawet grac bezkarnie w antykomor i nikt nam nic nie zrobi.
  Teoretycznie i wg prawa.

 • res_js

  Oceniono 6 razy 6

  Nastały czasy kiedy sąsiad idiota może być urażony, że nie chodzę do kościoła i obrażam jego uczucia religijne

 • ewa7koz

  Oceniono 10 razy 6

  usunąć ten durny przepis,z którego korzystają "katolicy"

 • trudek46

  Oceniono 5 razy 5

  To kuriozalne orzeczenie Trybunału Konstytcyjnego,uderza w większą część społeczeństwa,bo jego rozstrzygnięcie w sprawie Nergala,religię stawia ponad prawem,czy ja mieszkając blisko kościoła jako nie wierzący mam "obowiązek" słuchać mszy mimo wolnie która nadawana jest głośno przez megafony kościelne czy nie,czy jest to obraza i naruszenie mojej prywatności czy nie,czy bijące głośno dzwony kilka razy dziennie,gdzie małe dzieci nie mogą spac czy to nie jest naruszenie mojej wolności i prywatności,kler i polskie sądy ręka w rękę niszczą demokrację i wolnośc słowa,wiara powinna "zamknąć "się w murach kościelnych,a nie ekspanowana na ulicach,w szkołach,urzędach publicznych,dlaczego nie karze się kiboli za palenie flagi narodowej,darcia konstytucji na wiecach politycznych,a karze sie osoby które nie muszą wierzyć w to co sobie kiedyś ktoś napisał,prawdą jest,że okres pisania biblii to okres największej demoralizacji,pijaństwa,morderstw religijnych,krucjat kościelnych gdzie wymordowano miliony ludzi bo o bogu nic nie wiedzieli,kiedy ten przeklenty kler poniesie za to karę,chyba nigdy,kiedy odda zagrabione majątki które przejmowali a wcześniej posądzano właściciela o herezję.kiedy,kiedy,kiedy,skończy się indoktrynacja,naszych dzieci w szkole przez kler katolicki,jest w katolandzie dużo roboty aby nasz kraj był <n o r m a l n y >.

 • czemrok

  Oceniono 9 razy 5

  Obrażani czują się osobnicy o zwichrowanej psychice. Swoje schizofreniczne majaki ukrywają pod płaszczykiem religii lub polityki. Idąc ich torem myślenia to, Katolik, Żyd, Muzułmanin czy Buddysta siadając jako ludzie, obok siebie ,powinni się przynajmniej pozabijać. Tu są potrzebni dobrzy psychiatrzy a nie durne paragrafy.

 • jacniew70

  Oceniono 6 razy 4

  Czerwono czarna mafia.
  Przepis o obrazie uczuc religijnych mial chronic mniejszosci wyznaniowe a w naszych realiach jest narzedziem represji w reku agresywnej i nietolerancyjnej wiekszosci. Niedlugo obraza uczuc dla nich nedzie juz sam fakt, ze ktos inny moze byc niewierzacy lub innego wyznania. Stad juz tylko krok do procesow czarownic i stosow. Nasrepni moga byc np nauczyciele biologii uczacy o ewolucji?

 • demokrex

  Oceniono 6 razy 4

  Sąd obok kodeksu karnego i cywilnego miał jeszcze jedną książke na stole "Malleus Maleficarum"

  Nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji!!!

 • andrzej1.61

  Oceniono 3 razy 3

  Wolna i Niepodległa Rzeczpospolita i kapturowy wymiar sprawiedliwości.
  Myślą, Uczynkiem i Zaniedbaniem. Sposoby obrazy uczuć religijnych. Niedługo dzieci będą donosić na rodziców, Stalinizm będzie wzorem demokracji. Może i przerysowane na dzień dzisiejszy lecz drobnymi kroczkami do celu. Zobaczcie jak zmienili mentalność i prawo do 1989 roku. Za próbę nagłośnienia: morderstw, pedofilii, złodziejstwa, pijaństwa czy historycznych zbrodni wobec ludzkości czy narodu Polskiego traficie do więzienia na długie lata. Ja i mnie podobni nie dożyją załatwią nas wcześniej rękoma bojówek parafialnych w ramach szkoleń z miłości Chrystusowej i stosowania wartości Katolickich w praktyce.

 • baj62

  Oceniono 5 razy 3

  Czy podarcie biblii należy uznać za obrazę uczuć? Toż kościół palił księgi uczonych, z obrazy na klesze obskuranctwo, za strach przed rozbudzeniem świadomości tzw. wiernych.Co do sekty zbrodniczej to należy wspomnieć Świętą Inkwizycję.W związku z tym klesze Nowakowi proponuję aby trochę się poduczył i przestał szukać obrażających.Jeśli taki kościółkowy to niech jedzie w Bieszczady gdzie nie ma prądu, zaszyje się w głuszy i wtedy ikt nie będzie obrażał jego wątpliwe uczucia.Klecho znasz zalecenie Chrystusa o wybaczaniu, nawet wrogom: no to....

 • lwowiak5

  Oceniono 7 razy 3

  Zaraz biblie spuszczę w kiblu do szamba.Bajki naćpanych facetów.

 • mindek1968

  Oceniono 4 razy 2

  Katole tez mnie wkurzaja ale mam ich serdecznie tam...... I zadnych sadow. Rydzyk codziennie obraza duza czesc Rodakow ale malo kto juz bierze go na serio.

 • crimen

  Oceniono 2 razy 2

  Niejaki Wojtyła naruszył kiedyś moją godność, wyzywając od zbrodniarzy-ateistów. Wychodzi na to, że prowincjonalnemu wikaremu wolno było więcej. Ciekawe dlaczego?

 • marl57

  Oceniono 6 razy 2

  a czy tamta biblia była konsekrowana, poświęcona czy coś koło tego ?
  -bo jeśli nie, - to jest to wtedy
  raczej i jedynie tylko produkt drukarski.

 • 1sizeer1

  Oceniono 8 razy 2

  W Polsce brakuje zapisu w konstytucji że Polska to kraj katolicki. Wszystko stałoby się jasne i wreszcie katolicy przestaliby być prześladowani.

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz 1

  Zabawne jest to, że fani Nergala-Holocausto tak się ucieszyli, iż nazwał Biblię g ó w n e m, że nie zauważyli, iż rzucając im jej strzępy, wołał, by g ó w n o żarli (przepraszam za słownictwo, ale korzystam ze środków wyrazu ARTYSTY)
  ONI sie nie obrazili, jak widać, to kwestia smaku!

  glosmichnika.blox.pl/2012/10/Holocausto-reaktywacja.html

 • zap1957

  Oceniono 5 razy 1

  "To bardzo wygodne. Kiedy ktoś chce być artystą prowokatorem, to uderzy w katolików" komentował w dzisiejszym "Poranku Radia TOK FM" Michał Karnowski."

  To chyba normalne. Uderza się w to co daje dźwięk, odgłos. Wtedy jest efekt. To znany i powszechnie stosowany chwyt. Uderzona kijem pusta blaszana beczka brzmi "donośniej"

 • slawek12-1

  Oceniono 3 razy 1

  A kogo ja obraziłem, gdy rozwaliłem z wiatrówki ,,Potop'' Sienkiewicza. Tak na marginesie ten palant Kmicić tego nie przeżył.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma wątpliwości, że z mikrofonem wygląda Pani jak Magik z Kalibra 44.

 • ali32

  0

  kochane dziatki, drzewiej bywało, że artysta musial cos umiec: malowac, rzezbic, śpiewać, komponować; albo chiciaz pieknie tanczyc
  jak ktos nic nie umie to pali Biblie, wiesza genitalia na krzyzu...
  co z badziew....

 • ollendorff

  Oceniono 4 razy 0

  Mnie ten człowiek nie obraził, ponieważ jestem już przyzwyczajony do tego, ze w tym kraju każdy każdego chce obrażać. I nie ważne w jaki sposób. Po prostu sam fakt, że ktoś w ogóle lubi obrażać lub naśmiewać się z czyichś uczuć jest już wystarczającym dowodem na to, że mamy do czynienia ze zwykłym chamstwem i prymitywizmem. Na pewno nie z jakimś kontekstem, konwencją, konstrukcją czy innym marnym wydarzeniem pseudoartystycznym. Prawdziwa sztuka nigdy nie obraża tylko zadziwia. I to jest puenta tego wątku. Mr Nergal na pewno nie zadziwia.

 • marl57

  Oceniono 6 razy 0

  obraza uczuć religijnych - termin używany dla obrony condominium przez katolików KK
  mowa nienawiści - nowomowa używana przez islamistów, - detale na www. euroislam.pl

 • lisstom

  Oceniono 8 razy 0

  Pani Dyrektor niekoniecznie musi znać się na prawie.
  Może być na tym polu ignorantką.
  Nie przywiązywałbym większej wagi do jej poglądów.

  Jak to możliwe, że mogą istnieć w kraju miliony autentycznie obrażonych postępowaniem artysty N. ludzi, a tymczasem nie nastąpiła obraza?
  Przecież celem Nergala była właśnie prowokacja osiągnięta z pomocą obrazy cudzych uczuć religijnych.

  Skoro nie wolno na scenie porwać i podeptać biało-czerwonej flagi, ani wizerunku Orła Białego (i słusznie!), dlaczego ma być dozwolone szarganie symboli religijnych: Biblii, Koranu czy Talmudu ?

  W Polsce mieszka pewnie tysiąc rodzimych muzułmanów (Tatarzy), ale ja np. uważam za całkowicie niedopuszczalne, by ktoś obrażał publicznie islam albo Koran.
  Już nie wspomnę, że jeszcze niedawno byłaby to kwestia elementarnej kultury osobistej;
  a człowiek tego nie rozumiejący byłby natychmiast "wykreślony" z każdego "przyzwoitego" towarzystwa, do którego nie miała wstępu osoba karana sądownie, lichwiarz czy dama lekkich obyczajów.

  Czy artyści angielscy, francuscy albo niemieccy też drą na scenie Biblię, albo Koran, albo Talmud?
  Poproszę o kilka przykładów.
  Jak się to dzieje w krajach cywilizowanych?

  Jasne, że wojujący ateizm nie umarł z komunizmem i ma się dobrze, ale to nie oznacza, że w państwie prawa należy godzić się na rzeczy złe dla społecznego spokoju.
  Ten numer nie przejdzie, droga Pani Dyrektor !

 • ooii

  Oceniono 5 razy -1

  szkoda ze nergal nie podarl odpowiednio opatulonej xiaski telefonicznej ;)

  to by byly jaja haha tepsa by go pozwala wtedy czy kto 8)

  pozatym gdzie sa dowody, maja juz odciski z podatej bibliji z csi-sosnowiec?

 • eldemon

  Oceniono 7 razy -1

  Jakie ładne buty mau Lisa ministerka Mucha! Dla mnie rewelacja! Nawet Olejnikowa nie ma takich!

 • przemyk27

  Oceniono 4 razy -2

  Pokrętna interpretacja. Za obrazę p. Komorowskiego, surowa kara. Za Michnika, spora kasa. Za Holocaust do paki. Za iskam, w czapę Katolika zaś można lżyć , bez konsekwencji. Jestem dyskryminowany. To fakt bezsporny.Czemu więc w mojej obronie nie stają liczne organizacje obrońców praw człowieka. Gdzie są? Co się dzieje w państwie polskim?

 • von_seydlitz

  Oceniono 6 razy -2

  To co trzeba zrobic aby przepis "zadziałał? zniszczenie biblii nie wystarcza? Lewaki wszystko stawiają a głowie...
  Nergal=Talib=fanatyk-idiota.... małego formatu....

  ....

 • i_ona_wie_o_co_chodzi

  Oceniono 5 razy -3

  Nie może byc tak że wychodzisz i srasz na świętości, obrażasz Wszech Mocnego który za dobre wynagradza a za złe karze! Musimy stanąć w obronie Wszech Mocnego!

 • chateaux

  Oceniono 7 razy -3

  Czekam, co powie pani dyrektor, gdy ktoś przyniesie jej do muzeum instalację artystyczną przedstawiającą Torę na tle sfastyki

 • chateaux

  Oceniono 5 razy -3

  Skandalem zajmują się głównie tabloidy, a nie artyści - dodała Mytkowska

  *****************

  Czyli Nergal jest tabloidem. Takim brukowcem. W sumie dość trafne określenie.

  Padają wezwania do usunięcia, artykułu penalizującego obrazę uczuć religijnych, ale do tego nigdy nie dojdzie, bo Wyborcza i powiązane z nią środowisko medialno-polityczne, nie dopuści do usunięcia przepisu penalizującego obrażanie religii dwóch starszych braci w wierze....

 • jkal

  Oceniono 9 razy -3

  to niech se taki Nergal POjedzie do krajów muzułmańskich i se POdpali koran! Łooooo!

 • akaida

  Oceniono 7 razy -3

  w rosji by go wysłali do łagrów, na Syberię...

 • akaida

  Oceniono 9 razy -3

  ty nergalu, jak żeś taki cwaniak i myślisz, że zlego diabli nie wezmą, to weź spal koran
  zobaczysz co ci kebaby zrobią

 • bronek_pierdola

  Oceniono 7 razy -3

  Spal Koran ,jedz na wakacje do Pakistanu a jak wrocisz to powiem ze jestes Kozak a tak to jestes nedza artystyczna

 • leslaw28

  Oceniono 7 razy -3

  Mytkowska jest osoba zaklamana, ciekawi mnie czy jej opinia dotyczy rowniez ;zydow i muzulmanow i odpowiednio Talmudu i Koranu.Pani Nieznalska ma zero talentu, a jej wystepy nie maja niczego wspolnego z tzw.sztuka.Kazdy katolik moze czuc sie obrazony i powinien. Wstretny i maly czlowiek ten Nergal i kazdy ktory broni psychopate.

 • brrr3

  Oceniono 7 razy -3

  Oj....coś wyrok nie po myśli "bractwa" z Czerskiej....Trzeba coś z tym zrobić, skręcić, zamącić i ściemnić. Roje pożytecznych idiotów, też się w tym celu przydadzą. Dajcie jeszcze więcej "oburzonych" celebryto-autorytetów. :-)

 • 1sizeer1

  Oceniono 8 razy -4

  Czas chronić katolików przed bestialską nagonką gorszych ludzi.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 6 razy -4

  Panie Negral ,
  spal pan Koran i obrzuc blotem muzulmanow ,a potem pojedz na wakacje do Pakistanu ,Malezji lub Arabi Saudyjskiej i jak wrocisz to powiem ze jestes Kozak a tak jestes nedza artystyczna

 • bronek_pierdola

  Oceniono 8 razy -4

  Panie Negral , spal pan Koran i obrzuc blotem muzulmanow a potem pojedz na wakacje do Pakistanu,Malezji czy Arabii Saudyjskiej , jak wrocisz to powiem ze jestes Kozak

 • akaida

  Oceniono 9 razy -5

  nergal to pedał
  inaczej byłby z dodą

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 15 razy -5

  Ci sami ludzie, którzy tolerują nazywanie KK "zbrodniczą sektą" żądają kar za "mowę nienawiści" wobec pederastów.
  Cynizm, dwumyślenie i hipokryzja.
  Wstyd.

 • leslaw28

  Oceniono 8 razy -6

  Pani Mytkowska jest koszerna niewiasta, podobnie jak Nieznalska i ich smak artstyczny smierdzi gownem i okresem, oraz rozkladajacym sie potem.

 • akaida

  Oceniono 9 razy -7

  nergalik jest pizdusśią a do tego pedałem albo zoofilem
  bo jak miał dodę i się nie zakochał to jest homo wiadomo
  pedał

 • normalny1945

  Oceniono 24 razy -10

  jak taki szajbus może mowic o moim kraju nasz kraj moj kraj Nieznalska nie okryła wstydem ty gnoju powinienes się wstydzic się nie znasz na kulturze to nie łaz głębie , u ciebie jedyna kultura to trup na krzyżu faktycznie cala Polska powinna się wstydzic ja się wztydzę że cos takiego udaje że reprezęntuje moj kraj .

 • joseph.007

  Oceniono 17 razy -11

  >>>Jeżeli ktoś jest religijny, to nie chodzi na koncerty Nergala, nie ma takiego przymusu. Jak na zamkniętym koncercie coś się dzieje, a ktoś, kto o tym tylko usłyszał, czuje się obrażony, to uważam, że to jest przesada - ocenia sytuację.<<<

  Ja też oceniam sytuację w ten sposób, że to gruba przesada z tym ściganiem neonazistów za antysemicką czy antymurzyńską propagandę - przecież jeśli ktoś nie jest rasistą, to nie chodzi na ich spotkania i nie czyta ich publikacji; nie ma takiego przymusu. Jak na zamkniętym mityngu coś takiego się dzieje, a ktoś kto tylko o tym usłyszał czuje się obrażony, to przecież chyba nie ma o czym mówić...?

 • fudalejw.1

  Oceniono 25 razy -19

  A ja mam zdanie socjologa Sergiusza Kowalskiego w dupie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX