Gmyz: To informacja sprawdzona w czterech niezależnych źródłach. Bardzo rzetelnie

- Jest to informacja sprawdzona bardzo, bardzo rzetelnie. W czterech niezależnych od siebie źródłach - powiedział portalowi Gazeta.pl Cezary Gmyz, który w dzienniku ?Rzeczpospolita" napisał dziś o znalezieniu we wraku Tu-154M śladów materiałów wybuchowych.
Według Gmyza informacja o znalezieniu przez polskich prokuratorów i biegłych we wraku Tu-154M śladów materiałów wybuchowych (trotylu i nitrogliceryny), "została potwierdzona w czterech niezależnych od siebie źródłach". - Nie mogę podać źródła, bo to mogłoby zagrozić bezpieczeństwu moich informatorów - powiedział portalowi Gazeta.pl.

Zdaniem Gmyza ślady materiałów wybuchowych znaleziono jeszcze podczas sekcji zwłok "na pewno na zwłokach dwóch osób, Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki". - Co do trzeciej osoby nie ma pewności - powiedział nam Gmyz. Chodzi o ciało Zbigniewa Wassermanna.

To, według Gmyza, wzbudziło wątpliwości polskich prokuratorów co do ekspertyzy pirotechnicznej przeprowadzonej przez rosyjskich ekspertów. Dlatego razem z biegłymi pirotechnikami z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego pojechali do Smoleńska. Byli tam miesiąc, wrócili dwa tygodnie temu.

We wraku samolotu ślady trotylu znalezione zostały w dwóch miejscach, co, zdaniem Gmyza, potwierdza teorię dwóch wybuchów we wnętrzu samolotu, na ok. 30 fotelach oraz miejscu, gdzie skrzydło łączy się z kadłubem.

Według dziennikarza "Rz", który wypowiadał się dziś na ten temat w radiu Wnet, "prokuratorzy biorą pod uwagę - roboczo - trzy hipotezy. Pierwsza z nich zakłada, że te ślady materiałów wybuchowych to efekt zamachu. Druga z nich mówi o tym, że z materiałami wybuchowymi tupolew mógł się zetknąć już po uderzeniu w ziemię - Smoleńsk był przedmiotem bardzo ciężkich walk w latach II wojny światowej. No i trzecia hipoteza stawia pytanie o to, czy ktoś już po samej katastrofie nie naniósł tych środków na wrak tupolewa.

- Dla mnie jest oczywiste, że lekceważony od dwóch lat wątek zamachu staje się wątkiem pierwszoplanowym - powiedział portalowi Gazeta.pl dziennikarz "Rz".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Gmyz: To informacja sprawdzona w czterech niezależnych źródłach. Bardzo rzetelnie
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 29 razy 23

  jeszcze pytanie: czy gmyz nie jest "pracownikiem" obcych służb? bo ewidentnie działa na szkodę naszego państwa - to samo pytanie dotyczy maciorywicza i innych pisobolszewików

 • yoonac

  Oceniono 23 razy 21

  Gmyz jest ekspertem od materiałów wybuchowych bo w dzieciństwie bawił się petardami. W pisie są sami tacy "eksperci", znają się na lotnictwie bo sklejali modele...

 • j4s4

  Oceniono 27 razy 21

  ... wybitnemu teatrologowi, proponuję lodu kubeł na nadmiernie przegrzaną główkę! Zamach mógł się powieść tylko w przypadku doprowadzenia samolotu nad lądowisko pod Smoleńskiem! Stery tego samolotu były w rękach oficerów Wojska Polskiego, czy zatem wybitny teatrolog sugeruje że oficerowi współpracowali z zamachowcami? A co w takim razie z honorem oficerów? Wybitnemu teatrologowi proponuję też poeksperymentować z podgrzewaniem tworzyw sztucznych z wyposażenia kabin pasażerskich samolotu aby bez trudu znaleźć w produktach termorozkładu ślady "materiałów wybuchowych"! Proponuje też zapoznać się z wynikami palenia czy tlenia się zwyczajnego, bawełnianego ubrania na ten przykład męskiego!

 • krukpl

  Oceniono 35 razy 19

  Nie mogę podać źródła, bo to mogłoby zagrozić bezpieczeństwu moich informatorów

  nie informatorów raczej zdrajców szpiegów i sprzedawczyków tak się nazywa urzędnika państwowego co sprzedaje informacje

 • wuetend

  Oceniono 19 razy 17

  To zapewne nie przypadek, że ślady trotylu były na ciałach wyłącznie ofiar reprezentujących PiS.

 • opera_aperta

  Oceniono 21 razy 17

  Gdyby Gmyz zdawał sobie sprawę z własnej głupoty i braków w wykształceniu.

 • demolka666

  Oceniono 15 razy 13

  jaka gazeta i jaki pismak, takie wiadomości :)

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 18 razy 12

  Najśmieszniejsze jest to że te tumany podchwyciły temat że znaleziono ślady trotylu ale nikt nie zadał sobie pytania DLACZEGO NIE ZNALEZIONO ŚLADÓW WYBUCHU???

 • szydlo4

  Oceniono 7 razy 7

  Jestem za budową pomnika bohaterstwa załogi Tupolewa, która zginęła w Smoleńsku wykonując rozkaz Naczelnego Wodza Wojska Polskiego.

  Żołnierze wykonali rozkaz nie bacząc na grożącą im pewną śmierć. Żołnierz nie dyskutuje rozkazu, żołnierz go wykonuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX