"Proponujemy panu pracę". Twitter o zwolnieniu Gmyza

Zwolnienie Cezarego Gmyza i szefostwa "Rzeczpospolitej" nie spodobało się prawicowej części komentatorów politycznych. "Gmyz nie wydał informatorów, więc poleciał za artykuł, który Hajdarowicz puścił" - napisała na Twitterze Kataryna, a zespół portalu wPolityce.pl zaproponował dziennikarzowi pracę. Sam Gmyz też odezwał się na Twitterze i zarzucił pracodawcy "mijanie się z prawdą".
Znana blogerka Kataryna (to ona jako pierwsza podała informację o zwolnieniu Gmyza) nazywa oświadczenia rady nadzorczej i Grzegorza Hajdarowicza kuriozalnymi. "Gmyz nie wydał informatorów, więc poleciał za artykuł, który Hajdarowicz puścił" i jeszcze: "Strach pisać do Rzepy. A bo to człowiek wie, co wywoła wojnę polsko-polską?" - drwi Kataryna.

Rada nadzorcza wydawnictwa Presspublika zarekomendowała zarządowi odwołanie ze stanowisk Gmyza oraz red. naczelnego "Rz" Tomasza Wróblewskiego, jego z-cy Bartosza Marczuka oraz szefa działu krajowego Mariusza Staniszewskiego.

"Uwaga dla ewentualnych źródeł informacji. Zanim zdradzicie coś dziennikarzowi "Rz", wiedzcie, że Hajdarowicz może wszystko na nim wymuszać" - skomentowała to blogerka. Hajdarowicz tłumaczy, że chciał zagwarantować bezpieczeństwo Gmyzowi i jego informatorom, ale chciał dowodów, że jego tekst był rzetelny. - Dostaliśmy te informacje jako absolutnie niewiarygodne, absolutnie bez żadnych podstaw do ferowania tego typu wniosków. I decyzja była jedna: sprawdzić kto był odpowiedzialny za to i podziękować za współpracę osobom odpowiedzialnym za artykuł, który bezpodstawnie wywołał burzę emocjonalną w kraju - powiedział Radiu ZET Hajdarowicz.

"Bardzo łagodnie rzecz ujmując, wydawca 'Rzeczpospolitej' w oświadczeniu mija się z prawdą" - napisał na Twitterze Gmyz.

Od razu gotowość przygarnięcia Cezarego Gmyza zadeklarował portal wPolityce.pl. "W takiej sytuacji nikt nie może zostać sam! Zespół wPolityce.pl deklaruje: Cezary Gmyz, jeśli zechce, może do nas dołączyć" - napisał na Twitterze Michał Karnowski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze".

To pocałunek śmierci ze strony Karnowskich dla CG. "Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sam sobie poradzę" - pisał dziennikarz Jan Osiecki. Propozycję pracy Gmyz dostał na Twitterze od satyrycznego "Faktoidu".

Karnowskiemu odpowiedział Adam Hofman. "Ładny gest" - napisał polityk PiS. Szybko zareagował na to Marek Migalski: "No, Gmyz będzie zachwycony - PiS i Karnowski proponują mu robotę. Czy nie macie sumienia? I świadomości tego, co robicie?".

Na temat oświadczenia rady nadzorczej i Grzegorza Hajdarowicza napisał na Twitterze również Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny "Frondy": "Przy Tobie carze stoimy i stać będziemy. Taki jest ton oświadczenia Hajdarowicza. A jak nie będą, to będą zwolnienia dyscyplinarne". A Jacek Prześluga napisał: "Prawo rynku i wydawcy: przyjmować i zwalniać. Obowiązek dziennikarza: brać odpowiedzialność za każde słowo. Biznes. Honor. Reporter". A Waldemar Kuczyński zauważył: "Po takim oświadczeniu jak to Hajdarowicza niby OK, ale gazeta jest upieprzona. Nikt się nie wychyli. Także w dobrym sensie".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
"Proponujemy panu pracę". Twitter o zwolnieniu Gmyza
Zaloguj się
  • peter-123

    Oceniono 10 razy 10

    Dom wariatow.

  • catch222

    Oceniono 5 razy 5

    Nigdy nie traktowalem kataryny,jako rzetelnej osoby w komentowaniu polityki i pobrzezy tejze.Komsomolem byl dla niej pierwotnie portal gazeta.pl.gdzie dosc czesto dawala ciala po calosci.Jej blogu nie czytam,bo 99% blogow/ nie tylko jej/to czyste grafomanstwo.Czytam natomiast Twitta,bo tam krotko i na temat.Pocalunek smierci Karnowszczaka to ostatnie,czego sie spodziewal autor hasla GMYZniem,bo sczezniem.Portal Karnowskich ma bardzo niska range,grupujac wylacznie propagandzistow kaczora.Hiena Gmyz chcialby teraz wspiac sie wyzej,po tym,jak malo co nie podpalil Polski swoim nieuctwem i machlojka sytuacyjna.Wyladuje najpewniej w "Belkocze Rze" lub Gazecie Niepolskiej.Tam bedzie czczony,jak swiety...Nalezy mu sie to,jak psu zupa.Niech ma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX