Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!

- Znacząca część Polaków, ta część, która jest w UE (...), ta część, która tworzy nowe miejsca pracy, nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la! Od szóstej rano! - tak Władysław Frasyniuk powiedział w Polsat News. Dosadna wypowiedź - dotycząca prawicy, patriotyzmu i obchodów Święta Niepodległości - speszyła prowadzącą i błyskawicznie zdobyła popularność w internecie.


Na reakcję prowadzącej, która poprosiła go o powstrzymanie się od wulgaryzmów, Frasyniuk odpowiedział: "Niech się pani nie przejmuje".

- To jest poprawność polityczna, która tylko zaciemnia obraz. Problem polega na tym, że współczesny patriotyzm jest zupełnie na czymś innym. Trzeba naprawdę pracować, odbudowywać Polskę. Jesteśmy społeczeństwem biednym (...), jesteśmy biedniejsi niż Grecy, którym pomaga cała Unia. I to powinien być główny spór. A tymczasem polska prawica wciąga na sztandary faszystowskie czy też węgierskie tradycje. (...) Czy to jest podstawowy problem? - pytał Frasyniuk.

Działacz opozycji PRL podsumował, że podstawowym problemem "jest tak naprawdę, w jaki sposób modernizować państwo, w jaki sposób dogonić poziom życia Francuzów czy Niemców".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!
Zaloguj się
 • wkaspr

  Oceniono 10 razy 2

  Ma Pan całkowitą rację. Jako przedsiębiorca , tak jak Pan, kocham mój kraj i nigdy nie miałem zamiaru z niego wyjechać. Pan też z tego kraju nie wyjechał , pomimo ,że zamykali Pana w więzieniu. Walczył Pan o demokrację i wolność słowa bo wtedy była taka potrzeba i to wtedy był patriotyzm. Dla mnie, dzisiaj, patriotyzm to solidnie wykonywana praca i to niezależnie czy na państwowym etacie, czy w prywatnej firmie, to także uczciwe płacenie podatków a nie bieganie po ulicy z flagą ,z gębą pełna frazesów o wielkim umiłowaniu ojczyzny.
  Miałem kiedyś znajomego który ,przynajmniej raz na godzinę, zapewniał swoją małżonkę o wielkiej miłości jaka ją darzył. Cóż z tego, kiedy równolegle zdradzał ja z innymi kobietami. Odnoszę wrażenie ,ze wiekszość z tych którzy wychodzą na ulicę, to właśnie tacy werbalni patrioci, mało rozumiejący prawdziwe potrzeby swojej ojczyzny, którzy myślą ,że XXI wieczny patriotyżm to ciągła walka a nie pozytywistyczna praca.
  PS. Nie jestem zwolennikiem używania wulgaryzmów, jednak bez tak dosadnej i ekspresyjnej wypowiedzi, mało kto by ja zauważył .

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 13 razy -1

  Nie wiem po co, ale wczorajsze swieto było dniem wolnym od pracy, wiec wieści o za-***-dalaniu są przesadzone. Pokaż mi Pan prezesa co sie wczoraj spocił, to postawię Panu piwo.

 • peter-123

  Oceniono 25 razy -3

  Na czym polega radosc tego swieta dla ludzi w Polsce, obserwujacych zabawe w Warszawie. Wyjscie Komorowskiego nie sprzyja uspokojeniu nastrojow , a wprost przeciwnie. I to z kom sie skumali , z Giertychem . Swieto dla jednego spod znaku mordow w Berezie Kartuskiej , a drugi mentalny kompan Musoliniego. Komorowski ma cel relekcji, i trudno mu jako nauczycielowi histori z brakami w wyksztalceniu zrozumiec jakie czasy oczekuja w Polsce. Gospodarka glupcze. Frasyniuk sol ziemi czarnej , ma racje. Czekam na order Orla Bialego dla Giertycha, bo to sa odznaczenia dla samych swoich.

 • honoratka114

  Oceniono 25 razy -9

  Sfrustrowany niespełniony Frasyniuk. Znamy się z Wrocławia. Wiem, jakie "ambitne emocje" Panem targały. Panie Frasyniuk, jeśli Polak od 6-tej "za****-da-la", powinien być szczęśliwy, bo ma pracę. Przez całe moje zawodowe życie wstawałam o 5-tej. W stanie wojennym nwet o 4-tej. Robiłam o, bo chciałam i nie żałuję niczego. Nie musiało być Panu tak źle w czasie PRL-u, skoro nie widzi Pan znaczących róznic. Rąd mamy taki jaki mamy. Jest najlepszą opcją z możliwych. Jak Pan chce "naprawdę pracować, odbudowywać Polskę"? Rozróbami? Przeklinaniem? Bo Pan lepiej wie? I tylko tyle Pan umiał i teraz wie. Niczego się Pan nie nauczył. A miałam nadzieję... Radzę się uspokoić i ewentualnie starać się zrobić coś rzeczywiście dobrego dla Kraju i jego narodu - nie pluć!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX