"Z perspektywy Kościoła i wierzących faszyzm nie jest zagrożeniem, tylko lewacka rewolucja..."

- To lewacka rewolucja obyczajowa jest zagrożeniem - stwierdził w programie "Popołudnie TOK FM" Tomasz Terlikowski. - Ona dąży do tego, żeby niszczyć i prześladować ludzi wierzących - dodał. - Problem polega na tym, że Kościół żąda ograniczenia praw, które są standardem - oponował Wojciech Mazowiecki.
Popołudniowi goście Grzegorza Chlasty odnosili się do roli Kościoła w Marszu Niepodległości organizowanym przez ONR i Młodzież Wszechpolską. Właściwie - do bierności Kościoła na to, co mówili uczestnicy pochodu.

- Przecież tamci ludzie coś konkretnego krzyczą, jakieś konkretne wartości promują - mówił Wojciech Mazowiecki. - To taki ma być polski katolicyzm? To pod tym nasi biskupi się podpisują? Taką nam się proponuje miłość bliźniego? Ja tego kompletnie nie pojmuję - dodał.

Zagrożenie? Terlikowski: Nie faszyzm, lecz lewacka rewolucja

Mazowiecki dodał, że spodziewałby się stanowczej reakcji Kościoła, ponieważ "to bardzo ważna instytucja o bardzo ważnym autorytecie moralnym". - Jeżeli mówimy o erozji autorytetu Kościoła w Polsce, to ona m.in. stąd się bierze, że w takich sytuacjach jak 11 listopada Kościół umywa ręce. Robi gest Piłata. Gdzie są biskupi? - pytał publicysta.

Oponował Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Fronda.pl: - Do czego mają odnieść się biskupi? Do tego, że 100 zadymiarzy zrobiło zadymę? W tym czasie 50 tys. ludzi szło spokojnie przez Warszawę, wznosząc patriotyczne określenia - podkreślił. - Z perspektywy Kościoła i ludzi wierzących to nie faszyzm jest w tej chwili zagrożeniem, tylko lewacka rewolucja obyczajowa, która dąży do tego, żeby niszczyć i prześladować ludzi wierzących - dodał.

To lewicowcy myślą... jak faszyści?

- Na to prześladowanie masę przykładów - kontynuował Terlikowski. - Nawet w tej chwili są prześladowania: w Wlk. Brytanii likwiduje się katolicką instytucję adopcyjną, bo nie chce przekazywać dzieci parom homoseksualnym; kandydatem na komisarza unijnego jest Maltańczyk, któremu zarzuca się, że poważnie traktuje wiarę i jest przeciwko rozwodom, przeciwko uprawnieniom dla związków gejowskich i to ma go dyskwalifikować. To jest myślenie faszystowskie! Dokładnie w ten sam sposób Hitler mówił: że Żydzi nie mają pewnych praw, ponieważ są Żydami.

- Problem nie polega na tym, że ktoś chce katolikom ograniczać prawa, tylko na tym, że mamy do czynienia z reakcją na agresywne wystąpienia ze strony Kościoła, żądające ograniczenia praw, które uważane są dzisiaj za standardy - odpowiadał Wojciech Mazowiecki. I podał przykład: - Adopcja dzieci w związkach homoseksualnych jest standardem w krajach demokratycznych. Pan zaś przejawia agresję, o której mówię. To śmieszne, co robi dzisiaj Kościół w Polsce - zajął się Halloween, a nie zajmuje się realnymi, poważnymi sprawami - podsumował publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (109)
"Z perspektywy Kościoła i wierzących faszyzm nie jest zagrożeniem, tylko lewacka rewolucja..."
Zaloguj się
 • rr44

  Oceniono 235 razy 223

  Panie Terlikowski, bardzo dziękuję za te słowa. O tym, że Kościół popiera faszyzm, nienawiść rasową, morderstwa w imię ideologii itp., wszyscy od dawna wiemy, ale jak dotąd zapytani o to przedstawiciele tegoż Kościoła zawsze gorąco zaprzeczali. Pan odważył się wreszcie powiedzieć to głośno.

  Jeśli dzięki Pańskim słowom choć jednemu katolikowi spadną klapki z oczu, to zrobił Pan bardzo dobry uczynek.

 • andrzej1.61

  Oceniono 154 razy 146

  Oto lista wybranych wielkich ludzi kościoła: Mussolini, Franco, Hitler, Pinochet. Ciekawe za ile lat zrobią z nich świętych męczenników, już kilku ich pokroju, moralności i wzorców wartości chrześcijańskich mamy.

 • grajag

  Oceniono 126 razy 126

  Terlikowski ma rację, wszak faszyści mordowali i wysyłali ludzi do gazu z napisem na np.na klamrach pasków
  "Bóg jest z nami" według jego logiki "robili dobrą robotę" , więc jak on może być zagrożeniem??? :)

 • piotr_kolec

  Oceniono 84 razy 82

  Niestety nie działają
  Żadne argumenty
  Facet w swych poglądach
  Jest wprost nieugięty

  Kiedyś pewnie znajdzie
  Się taki zuchwalec
  Co pokaże Frondziście
  Swój środkowy palec

 • alejaja53

  Oceniono 79 razy 73

  Dalej w TOK pokazują ten zgniły ryj

 • dominik-on-line

  Oceniono 61 razy 57

  Jeszcze tak a propos tych osrodkow, co to sa likwidowane, bo nie chca dawac dzieci homoseksualistom. Jesli ktos prowadzi jakas placowke, wlasnie typu taki osrodek, przedszkole, szkola czy co tam jeszcze, to podlega kontroli odpowiednich organów. Oczywiście organa te mają swoje procedury, które nie są ustalane na podstawie czyjegos widzimisię, a na podstawie ustaleń, że tak w danym przypadku będzie najlepiej dla podopiecznych. Nauka juz sobie poradzila z tym, ze homoseksualisci moga wychowac dziecko bez szkody dla niego - a przynajmniej homoseksualnosc przybranych rodzicow nic tu nie zmienia. Gorzej zmienic stereotypowe myslenie ludzi, tu trzeba czasu. Ale osrodek adopcyjny nie powinien dzialac na podstawie religijnych bajań, lecz na podstawie tego, co faktycznie zostało ustalone i wykazane. Jesli adopcyjny osrodek katolicki uwaza, ze wazniejsze sa religijne "prawdy" niz to, co mozemy faktycznie ustalic na podstawie badan naukowych, to niech nie dziwi jego zamkniecie. Co jesli ja sam oglosze sie prorokiem, napisze jakas "swieta ksiege" w ktorej zapisze, ze wszystkich gejow nalezy mordowac, zdobede ilosc wyznawcow niezbedna zeby zarejestrowac kosciol, zarejestruje go, a potem otworze osrodek w ktorym beda mordowac gejow w imie mojej religii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX