Komentarze (162)
"Wbrew regułom". Szef "Uważam Rze" ostro o swoim pracodawcy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zalpeel

  Oceniono 8 razy 8

  Tego jawnie PiSowskiego dupowłaza też przydałoby się pozbyć, ilekroć jest gościem w jakimś programie TV łapię za pilota - tego pitolenia słuchać się nie da...

 • papanalepiku

  Oceniono 10 razy 8

  Odezwał się, najemnik Jarka "Trotyla" i Antka "Nitrogliceryny".

 • rystra

  Oceniono 7 razy 7

  Ja uważam, że dziennikarz nie powinien kłamać, zmyślać i obrażać. Ale ponieważ nie mam żadnych dokonań dziennikarskich, to pewnie się głęboko mylę.
  A Hajdarowicz walczy o odzyskanie elementarnej wiarygodności swojej gazety, a nie samobiczuje się.

 • adremi

  Oceniono 7 razy 7

  Panie redaktorze Lisicki, jako dziennikarz o wielkich dokonaniach powinien Pan kierować się zawsze zasadami etyki dziennikarskiej i "dobrego warsztatu", nie tylko wtedy gdy mówi Pan o ipracy nnych. To najlepsza zasada - najpierw wymagaj od siebie.

 • jerzykkur38

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Lisicki.Przyjrzyj się pan działalności całej plejady dziennikarzy super obiektywnych w osobach Semki,Wildsteina,Ziemkiewicza,braci Karnowskich,Pospieszalskiego,Zdorta,Skwiecińskiego,Zaremby,Mazurka,Gmyza,którzy bez zmrużenia oka,niczym Neron,są gotowi podpalić Polskę.I to nie jest opcja zakamuflowana,jak mawia największy Polski Wódz Wszechczasów,Jarosław Pierwszy Wielki,lecz dziennikarze nie kryjąca swojego ultra antyrządowego charakteru.Panowie ci nie mogą wybaczyć premierowi Tuskowi,że muszą żyć w kondominium sowiecko-niemieckim,cierpiąc tak straszny głód i nędzę.

 • hans_close

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro ten Hajdarowicz taki zły to po co PISowska hołota tam pracowała?
  Nigdy nie podejrzewałem PISowcy, że mają honor, więc nie jestem zdziwiony tym artykułem.

 • 1966jerry

  Oceniono 9 razy 7

  Lisicki lecz się miernoto dziennikarska na nogi ,bo na głowę za późno!!!!! tekst o trotylu świadczy o waszym profesjonaliźmie jeśli wogóle wiecie,co to jest profezjonalizm ?!!! zawód dziennikarza to zaufanie publiczne o czym szmaciarze nie macie zielonego pojęcia !!!!! chcieliście po komunie wolności i ją macie ,ale pisząc nieprawdę trzeba przyjąć na klatę odpowiedzialność za słowa !!! komuniści pisali co im przyszło do ich zafajdanych głów i byli bezkarni bo czuwał nad takimi gnojami aparat władzy .,teraz takie numery nie przejdą bo ludzie sami mogą myśleć i mowić to co myślą ,bez idiotycznych wspomagaczy w postaci słowa pisanego przez takich baranów jak ty i Gmyz ,który nie nadaje się nawet do pracy w takim brukowcu jak The Sun .,

 • moim_skromnym_zdaniem

  Oceniono 13 razy 7

  Dokonaniem Hajdarowicza jest to, "rze" masz pracę dzięciole.

 • teacher

  Oceniono 7 razy 7

  Gdzie są osiągnięcia Hajdarowicza?

  Mnie się zdaje, że do tego, aby bronić dobrego imienia swojej gazety nie są potrzebne żadne osiągnięcia. Hajdarowicz może i nie ma osiągnięć, ale ma głowę na karku, a w obecnej sytuacji (kiedy dostał nauczkę, że wszystkich trzeba sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać) opisanie swojej roli w nieswoim skandalu jest niemalże konieczne. Nawet jeśli dojdziemy do wniosku, że Hajdarowicz nie ma żadnych osiągnięć, to nie następuje tutaj żadne załamanie symetrii, bo żadnych (znaczących) osiągnieć nie mają ani Gmyz, ani Rednacz, ani Semka, ani Wildstein, ani szanowny Pan Lisicki. Poza totalną negacją i waleniem na ślepo w rządzących - żadnych osiągnięć.

 • yesname

  Oceniono 9 razy 7

  Lisicki? A... wiem. To ten co wierzy w zamach smoleński, pancerną brzozę, mgłę i trotyl.

 • kociewiak999

  Oceniono 6 razy 6

  ...nastepny do zwolnienia >>>

 • vivaldius

  Oceniono 10 razy 6

  Hajdarowicz winien Lisickiego wywalić na zbity pysk, gdzie by nie pracował to rozrabia, Żadnej ambicji nie ma ten człowiek - ale kasę bierze. Chamstwo.

 • marple_jane

  Oceniono 6 razy 6

  No to Kotek,chyba niedługo będziesz musiał żyć w takim dyskomforcie, spowodowanym miałkością osiągnięć swego pryncypała.
  Bracia Karnowscy czekają :) a to są tuzy dziennikarstwa.No tyle,że mało płacą albo i nic....

 • jwasz1952

  Oceniono 10 razy 6

  Panie dziennikarzu z "Uważam Łrze",powiem brutalnie, pi...nij se pan laskę trotylu może się po deklem rozlużni.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 6 razy 6

  wczoraj na onecie jeden z "orłów" uważam że chciał obalaćrepublikę pookrągłostołową w Polsce ,a nie zajmie się wojną z hamasem u niego w kraju .jako patriota powinien zaciągnąć się do wojska ,nawet jeśli nić nie potrafi (no chyba że być w opozycji tzn paryskiej)

 • kartofel_horyzont

  Oceniono 7 razy 5

  I tak na marginesie Pan Hajdarowicz Lisieckiego powinien wyrzucić na zbity pysk. Nie za głos "wolności" w portalu Wpolityce.pl, tylko za niekompetencje. Jak ja żyłem za komuny i obserwowałem cały ten chory system to Lisicki na kupę mówił papu.
  Tyle w temacie kompetencji dziennikarskich Pana Lisickiego.

 • nanabun

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Lisicki, zawsze można zmienić pracę. Brukowce czekają na tak "wybitnego" dziennikarza jak pan.

 • mariatg8

  Oceniono 5 razy 5

  Panie z rodziny lisów . Pańskie osiągniącia dziennikarskie są poniżej zera , uległość i dyspozycyjność wobec władzy rydzyka , katabasów , mediów kościelnych i zadymiarzy są gorsze , niż kiedyś dyzpozycyjność mediów w okresie PRL . Charkanie i wierzganie zadem , to metoda dziennikarzy jałowych , którzy nic nie mają do powiedzenia . Nie ma co więcej pisać . Pan Hajdarowicz za późno dobrał się do tego gniazda ignorantów i grafomanów .

 • czesarna

  Oceniono 5 razy 5

  Lisicki stara się podważać racje wydawcy, a o swoich błędach jakby nie miał zamiaru mówić. Nie chce uznać krytycznych i w pełni zasadnych uwag dotyczących błędów amatorszczyzny w sferze "jego rzemiosła", które sam notorycznie popełniał, natomiast zapomina się i nieodpowiedzialnie drapie chlebodawcę. Hajdarowicz płacił Lisickiemu ufając, że ma do czynienia z solidnym dziennikarzem. Kiedy dostrzegł, że się zawiódł, tylko wyciągnął wnioski i Lisickiemu wskazał jego miejsce. Wtedy Lisicki postanowił niby występować w obronie dobrego imienia gazety, które wpierw osobiście zszargał. Ta jego niby-obrona jest za jednym zamachem osobistą kompromitacją profesjonalizmu dziennikarza.
  Lisicki wielokrotnie pokazał, że jest publicystycznym awanturnikiem na rzecz zleceniodawcy z zewnątrz. Warto mu teraz przypomnieć stare przysłowie o wilku, co nosił razy kilka.

 • kartofel_horyzont

  Oceniono 5 razy 5

  Towarzyszu Lisicki. Czasy PRL już dawno minęły. Skoro Pan nie rozumie prostych dziennikarskich zasad to pora zatrudnić się w gazecie powiatowej i w ramach umowy śmieciowej zarobić parę złotych - np 1500 brutto.
  I może pora już przestać lizać odbyt PIS i zacząć opisywać rzeczywistość taką jaka jest. A nie taką jaka jest wedle Pana pryncypała Towarzysza Hofmana. O ile wiem biuletyny partyjne nie pojawiają się w gazetach od roku 1989. W Rzepie jak widać wciąż rządzi PRL.
  Towarzysze Semki, Lisickie, Karnowscy i inni apologeci komunizmu w czystej postaci wciąż pocą swe teksty niczym Wincenty Pstrowski swoje normy. Ale naród swój rozum posiada. Zapewniam.

 • paher

  Oceniono 5 razy 5

  Może Hajdarowicz wielkim wydawcą nie jest ale jakimi dziennikarzami są Gmyz czy Wróblewski? Gmyz to nawiedzony, prawicowy, tępy ekstremista. Wróblewski to nieodpowiedzialny naczelny!

 • dornjuan

  Oceniono 5 razy 5

  Lisicki ty idź już lepiej do gazety kłamiącej codziennie lub naszego nocnika i nie zawracaj ludziom głowy. sakiewicze-stankiewicze już czekają na takie "tuzy" pióra.

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 5

  Czy ta "odwaga" Lisieckiego w stosunku do swojego szefa oznacza, że i on jest za burtą ?

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 5 razy 5

  Obniżyć pensje do średniej krajowej. A niech się towarzystwo zwolni samo.

 • wiserius

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Lisicki, a pan to jaki akurat jesteś autorytet i w czym? Pana wypocin na szczęście dla mnie, nie czytam. Zdarza się jednak, że włączając "okienko na świat" wpadnę na pana kompletnie dla mnie niezrozumiałą obecność w jakimś programie publicystycznym i po krótkim (koniecznie tylko takim) wysłuchaniu pana bredni zmuszony jestem zmienić kanał lub wyłączyć TV (przedłużając w ten sposób żywotność telewizora - co w tym wypadku jest dodatkową korzyścią). Moja dbałość (zapewne mocno niedoskonała) o moją higienę psychiczną nie pozwala mi na obcowanie z panem via TV. A jak się panu nie podoba właściciel i chlebodawca - proponuję wywalić go i przejąć JEGO własność, w czym znajdzie pan poparcie pewnej grupy jedynie prawdziwych patriotów. Bo na odejście z gazetki to - jak mniemam - pana nie stać. Wszak "pieniądze nie śmierdzą".

 • pl2512

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Lisicki jako publicysta miałem okazję otrzec się o pana i pana zastępcę Piotra Gabryela. O warsztacie dziennikarskim, wolności słowa, nie mówiąc zwyczajnie o zwykłych męskich jajach nie macie pojęcia. Zawsze powtarzam - Gabryel to dobre dziecko partii (wstąpił do PZPR kiedy każdy występował i nigdy formalnie nie wystąpił). Brzydzę się to parą melepetów.

  Panie Hajdarowicz, na co pan czeka? Srają panu do łóżka! Zderatyzować, to pańska własność!

 • politologist

  Oceniono 5 razy 5

  " Skoro mówimy o zasadach, to dlaczego autorzy tekstów o trotylu w "Rzeczpospolitej" nie zwrócili się z prośbą o komentarz do Tomasza Wróblewskiego i Cezarego Gmyza? A jeśli się zwrócili, to gdzie są tego ślady? Tam, gdzie występuje istotna różnica zdań, dziennikarz winien przytoczyć obie strony sporu" - powinien jeżeli istniałby spór, a on nie istnieje. Rewelacje Gmyza można porównać tylko do słynnego lądowania talibów w Klewkach i produkcji tam przez nich wąglika. Nie wykluczam, ze ktoś celowo "wypuścił" Gmyza, tak jak wtedy Leppera, czyli sprzedał mu wyssany z palca news tylko po to, by Jarosław zyskujący na poparciu znowu pokazał swoje adolfiane oblicze. Jakie by nie były motywy Gmyza dał się zrobić jak dziecko i totalnie się skompromitował jako dziennikarz poważnej prasy (w Facie, czy Superexpressie pewnie by to przeszło) za co wyleciał. Wydawca po wpadce próbuje ratować wiarygodność dziennika, którego sprzedaż leci na łeb, czyli de facto posadę Lisickiego, a ten niczym głąb dalej piłuje gałąź na której siedzi - kuriozalne :D

 • wasylzly

  Oceniono 7 razy 5

  chyba czytam wynurzenia jakiegos komunisty ?? od kiedy to wlasciciel huty musi sie znac na wytopie stali ?? mysle ze strach tego pana odbiera mu instynkt samozachowawczy. Utracenie lojalnosci wobec pracodawcy to niemozliwosc dalszej wspolpracy - takie jest moje zdanie. te uwrzam rze to agitka i miejsce niepokornych ?? takie cuda moga sie zdarzyc w kraju, na zachodzie ten pan mialby 5 minut na pozbieranie swoich zabawek do pudelka po butach i do niezobaczenia.

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 5

  Wywalic zarozumialca na zbity''pyszczek''. Trzeba sobie bylo kupic gazete i pidsac w niej brednie.

 • zula04

  Oceniono 7 razy 5

  Wlasciciel pisma ma prawo zadac od braci dziennikarskiej, aby nie wysadzano jego pisma bomba trotylowa. Brac dziennikarska ktora zyje z pisania, musi pamietac kto im placi i czego od nich oczekuje.
  Gwiazdorzyc to mozna na wlasny rachunek a nie na rachunek wydawcy i sponsora. To wydawca ponosi finansowa i prawna odpowiedzialnosc za informacje ktore przekazuje do opinii publicznej w swoich publikatorach.

 • stoperan12

  Oceniono 9 razy 5

  jasne Panie Lisicki> dla Pana to normalne że dziennikarz pisze bzdury, ktore destabilizuja kraj a lider opozycji oskarża premiera i legalny rząd o zabojstwo prezydenta> To mw pańskim systemie wartości normalne> tak jak normlane jest wg pana że dzienniakrz nie ma żadnych dowodów na swoje rewelacje. ale przeciez to0 absolutnie nie przeszkadza takim "obiektywnym" dziennikarzom jak Ziemkiewicz i spółka> miejcie swoja własna normalność tylko trzymajcie się z dala od ...normalnych ludzi> bo wy jesteście normalni inaczej

 • evident

  Oceniono 9 razy 5

  Lisicki myśli że to jego gazeta prywatna i chce pieprzyć dalej pislamowskie wizje

 • philosophe

  Oceniono 7 razy 5

  LISICKI NIE GMYZUJ ! NIE PODOBA SIE TO UCIEKAJ NA DRZEWO !

 • hochsztaplarka

  Oceniono 5 razy 5

  Dziwię się p. Hajdarowiczowi. Bardzo się dziwię. O ile pozostawienie tej niedojdy i łamagi na stanowisku honorowego redaktora naczelnego "Uważam Łże" można z trudem uznać za akt miłosierdzia (=bo kto, poza mediami ojca dyrektora) zatrudni taką miernotę, i jeszcze w prezencie resztę tego stada "kwiatu niepokornego dziennikarstwa"? Pan Lisicki najwyraźniej stracił już całkowicie rozeznanie w tym, kto go karmi i z czyich pieniędzy ma na utrzymanie. Tego rodzaju oświadczenia powinny być traktowane jako oczywiste wypowiedzenie posłuszeństwa i stosunku pracy, ze skutkiem natychmiastowym. Czyżby p. Hajdarowicz jeszcze nie dowiedział się o tym jakże odważnym geście swojego pracownika? Wszystko na to wskazuje. Nie znam p. Hajdarowicza, i nie potrafię ocenić pobudek, z których wynika aż taka jego pobłażliwość wobec takiego kundelka. Na miejscu właściciela wywaliłbym te wszystkie miernoty (Ziemkiewszczyznę, plus tych wszystkich pajaców typu Łysiaka) natychmiast po przejęciu własności. Nie wiem, na co on czeka - aż te pismackie miernoty obsr*ją mu głowę?

 • cyklista

  Oceniono 5 razy 5

  Ukradli Kalemu krowę, i płacz.

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 5

  Ale reke po pieniadze (i to niemale!!) to Lisicki potrafi do Hajderowicza wyciagac!!!

 • mista_onanista

  Oceniono 5 razy 5

  Myślę, inaczej niż zwykle, że tym razem pan Lisicki ma rację. Szkoda natomiast że tylko tym razem. Też uważam, że pan Hajdarowicz, jako właściciel powinien się zająć nadzorem właścicielskim, i to zaraz po przejęciu gazety (może nie byłoby tego chorego tekstu o trotylu, może niekompetentne osoby opuściłyby redakcję wcześniej i Rzepa szybciej zyskałaby możliwość odrabiania strat wiarygodności poniesionych na skutek sławetnego "odzyskania" jej przez pretorian IVRP), a nie uprawianiem publicystyki na temat błędów, jakie w tym niepotrzebnym tekście były - choć nie mnie go pouczać, może wie co robi. Pan Lisicki natomiast, moim zdaniem, mógłby zająć się sam sobą - czyli pracą nad tym, by równie uczciwie oceniać inne sytuacje, z którymi ma do czynienia, szczególnie przy redagowaniu swojego dziwnego tygodnika. Bo póki co to jest to takie przyganianie jak kocioł garnkowi, i żadne zaklęcia prawicowych politruków tego niestety nie zmienią - przyjrzyj się Pan najpierw sobie, panie Lisicki, a dopiero potem zwracaj uwagę innym, nawet jeśli przypadkowo masz pan akurat tym razem rację! Inaczej całej sprawie wyświadczasz Pan niedźwiedzią przysługę legitymizując ją swoim zszarganym, cokolwiek, nazwiskiem.

 • snurfik

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba być totalnym kretynem by krytykować właściciela gazety który mu zapewnia wypłatę...same tuzy inteligencji w tych "rzeczpospolitowych" gazetach :)

 • rezun-one

  Oceniono 4 razy 4

  Lisicki ma chyba już etat u Rydzyka inaczej nie byłby tak odważny.
  Może to Kaczyński kazał zjechać mu wydawcę w zamian za miejsce na poselskiej liście?

 • legrange

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Hajdarowicz, jest okazja zdezynfekować tych pisdzielskich najemników i wydawać uczciwą gazetę.

 • edgar92

  Oceniono 6 razy 4

  Przepraszam za off-topic, ale zawsze chciałem to napisać: fryzura Lisickiego jest p.r.z.e.k.ur.e.w.n.a! :))))))))))))))))))))))))))

 • folwark_polski

  Oceniono 6 razy 4

  Lisicki? a co to za jeden bo nie znam, chyba głęboko siedzi w kaczym kuprze

 • zelalem

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo mi się podobają te gazety NIEZALEŻNE!
  (od rozumu i rzetelności)

 • lux-ex-silesia

  Oceniono 5 razy 3

  Szanowny Panie Hajdarowicz,
  Pan to ma anielską cierpliwość do takich totalnie nielojalnych gości, jak Paweł Lisicki.
  Na Pana miejscu wywaliłbym Lisickiego z hukiem. Jego obecność w redakcji działa demoralizująco na cały zespół.
  Z pozdrowieniami

 • jan12121

  Oceniono 3 razy 3

  Ton komentarzy jest dla p. Lisickiego jednoznaczny - nic nie rozumie. W dodatku sam sobie przeczy: zastosowany został chwyt niekonwencjonalny - to oczywiste. Ale tez i sytuacja do konwencjonalnych nie należy! Chyba, że za rządów p. Lisickiego w Rz było to praktykowane? Teza zadana, potem tzw. źródła i można dowolne tezy stawiać. Hajdarowicz wyraźnie daje do zrozumienia, że podejrzewa iż żadnego źródła nie było, tylko zamówienie polityczne. I dlaczego tak ostro wkroczył.
  A oprócz tego czy p. Lisicki nie widzi, że Prezes ratuje wydawnictwo? Także jego, Lisickiego posadę! Pogoń go, Grzegorzu, pogoń, bo Ci kolejną taką rafę zafundują...

 • bodo9

  Oceniono 3 razy 3

  >Tam, gdzie występuje istotna różnica zdań, dziennikarz winien przytoczyć obie strony sporu, tymczasem cały >dodatek został napisany tylko z perspektywy wydawcy. To wbrew wszelkim regułom sztuki dziennikarskiej - >twierdzi Lisicki.
  A przykład dał nam pański kumpel Gmyz w artykule o trotylu, gdzie wręcz roiło się od przedstawicieli
  drugiej strony sporu czyli ekspertów (fizyków,chemików) i specjalistów lotnictwa.

 • sztucznamgla

  Oceniono 5 razy 3

  lisiecki ma niski poziom IQ, dlatego ma trudnosci ze zrozumieniem

 • zlappande

  Oceniono 5 razy 3

  moze to nieladnie grzebac w czyims zyciorysie, ale Pawel Lisicki nie mial takich przekonan, gdy nieslusznie zostal odznaczony 19 maraca 2010 przez prezydenta Lecha Kaczynskiego za dzialalnosc w NZSie ( w ktorym w sumie nie dzialal, moze byl co najwyzej sympatykiem)
  nie mial tez takich przekonan, podejmujac ostry protest wobec owczesnego redaktora naczelnego Grzegorza Gaudena, ktory zwolnil Bronislawa Wildsteina za bawienie sie w polityke (slynna lista Wildsteina, jaka BW wyniosl z IPNu)

  wychodzi wiec na jedno: ze wszystko, co mu sie nie podoba w dzialaniach Hajdarowicza nie wynika tyle z przemyslen zyciowych (no chyba, ze zmienil swoje przemyslenia i jak dotad zapomnial nas o tym poinformowac), co z tego, ze sprawa dotyczy jego kumpla Gmyza

  osobiscie nie uwazam Lisieckiego za profesjonaliste, nigdy nie byl ani dobrym dziennikarzem ani komentatorem, takie cieple kluchy

  pouczanie wlasciciela co powinien robic, aby jego gazeta, ktora raptownie stracila reputacje (o tym, to mam nadzieje Pawelek slyszal) zakrawa na niezla groteske

  ale - skoro pan Lisiecki jest tak dobry w sprawach biznesu, radzimy aby zalozyl wlasny tytul, najlepiej zreszta z Jaroslawem Kaczynskim, ktory tez ma doswiadczenie, jak doprowadzic partie czy gazety do bankructwa. Ostatecznie fakt, kazdy moze.

 • max2-012

  Oceniono 9 razy 3

  Drodzy redaktorzy Uważam Rrze,
  Zrozumcie, ze Hajdarowicz to uwlaszczony oligarcha prawdopodobnie na służbie ościennych mocarstw. Porzuciecie go, stworzcie wlasne spoldzielcze pismo (takie jak Polityka), bo jestescie dzis bardzo cenieni i lubiani w Polsce. Hajdarowocz wam niepotrzebny, to on potrzebuje was. Odwagi.

 • bialy_jednorozec

  Oceniono 5 razy 3

  @korkillon
  "Rozumiem ze za caly naklad dodatku zawierajacego prywatne wynurzenia Lisickiego zaplaci sam Pan Lisiciki bo z jakiej racji Hajdarowicz !"

  Rozumiem, że nie rozumiesz czytanego tekstu, ale emocje cię ponoszą choć nie wiesz o czym piszesz. Grunt, że atakujesz w słusznym kierunku.

  To Hajdarowicz-gwiazdor wydał kompromitujący go (jako wydawcę odpowiedzialnego za bajzel w swojej firmie) ale za to kosztowny dodatek, zaś Lisicki wypowiada się bezkosztowo na portalu.
  A że Lisicki atakuje swojego pracodawcę, to świadczy o tym, że za chwilę będzie gdzie indziej, ale to akurat nie jest odkrywcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX