Człowiek, który "zagiął" Gmyza. "Kim jest słuchacz TOK FM"?

Jego telefon do Radia TOK FM zelektryzował słuchaczy i internautów. Dr inż. Grzegorz Szewczyk zadał Cezaremu Gmyzowi kilka pytań, po których dziennikarz przyznał, że został zagięty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, czy dr Szewczyk w ogóle istnieje. Dziennik.pl dotarł do jednego z najbardziej znanych radiosłuchaczy w Polsce.


W środowy wieczór gościem Radia TOK FM był Cezary Gmyz. Autor tekstu o trotylu na wraku samolotu Tupolew odpowiadał na pytania słuchaczy. Dr inż. Grzegorz Szewczyk dopytywał o stężenie rzekomego trotylu. Zastanawiał się, w jakich jednostkach zostało wyrażone, pytał, czy były to PPM-y. Po serii pytań były już dziennikarz "Rzeczpospolitej" przyznał:Muszę powiedzieć, że mnie pan tutaj zagiął.

Dziennik.pl odkrył, że dr inż. Grzegorz Szewczyk od 24 lat mieszka poza Polską - dlatego nie ma go w bazie polskiej nauki. Ukończył Wydział Inżynierii Procesowej na Politechnice Łódzkiej, gdzie obronił doktorat. Zdarza mu się bywać w Polsce - jest profesorem wizytującym na Uniwersytecie Łódzkim, a konkretnie na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej.

W rozmowie z portalem Dziennik.pl zapewnia, że telefon do TOK FM był całkowicie spontaniczny, a pytanie o ewentualną ustawkę jest dla niego wręcz obraźliwe. - Słuchałem wypowiedzi Cezarego Gmyza i mnie szlag trafiał, bo on mówił rzeczy, które w ogóle nie są zgodne z rzeczywistością - tłumaczy w czasie rozmowy poprzez Skype. Dodaje, że u byłego już dziennikarza "Rzeczpospolitej" drażni go brak logiki. - On nie zebrał nawet minimum niezbędnych informacji na temat faktów, o których pisał - dodaje.

Więcej na ten temat w Dziennik.pl

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (140)
Człowiek, który "zagiął" Gmyza. "Kim jest słuchacz TOK FM"?
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 413 razy 375

  Nikt Gmyza nie "zagiął"....GMYZ SAM SIĘ ZAGIĄŁ... Publikując ten cały idiotyczny artykuł o trotylu bez próby odpowiedzenia na pytanie podstawowe: CZY ROSJANIE SĄ AŻ TAKIMI IDIOTAMI ABY ORGANIZOWAĆ TAKI ZAMACH NA SWOIM TERYTORIUM.... No, chyba że ""Tusk""....

 • trabant72

  Oceniono 341 razy 321

  przyjmujac ze Rosjanie sa naszymi wrogami ,to taki "prezydent" jak kaczynski ktory siebie a zatem i Polske osmieszal i kompromitowal byl dla nich idealem

 • fizyk111

  Oceniono 293 razy 279

  Dziennikarz - ktoś kto nie zna się na niczym a pisze o wszystkim.
  Ale jak mawia przysłowie - "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło".

 • transact

  Oceniono 318 razy 256

  Tu jest Polska, jaki trotyl, jaki PPM jaka nauka?

  To społeczeństwu indoktrynuje się już w szkołach, żeby wierzyło w mówiące węże i rodzące dziewice.

  Nauka? To przywilej państw cywilizowanych a nie 3 świata, w którym rządzą chłopcy ze wsi poprzebierani w sutanny.

 • dublet

  Oceniono 236 razy 224

  Czy Pan Maciarewicz bada możliwość wysadzenia samolotu przez Kaczyńskiego, czy nie? Czy są dowody na to, że Kaczyński nie wysadził TU??? Dopóki nie ma, musimy brać to pod uwagę.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 144 razy 128

  Dlaczego red. Gmyza władze dotąd nie uhonorowały? Dajmy na to dożywotnia rentą? Jego zasługi dla rządu są nieocenione. Ten "pożyteczny idiota" swym wyskokiem przed orkiestrę podważył całą wiarygodność "solidarnych 2010". Teraz mogą wyskoczyć z czymkolwiek, i tak nikt w kolejny semtex czy C4 nie uwierzy.

 • rbik53

  Oceniono 149 razy 127

  ... Macierewicz nie wziął pod uwagę, że pierdziawka jest łatwopalna i wybuchowa, a ciasne pomieszczenia samolotowe połączone z chorobą weimarską prezydenta mogły zwiększyć niebezpieczeństwo wybuchu.... Wykryte cząstki wysokoenergetyczne o charakterystycznym zapachu potwiedzają te przypuszczenia. Znany dziennikarz Gmyz już prowadzi drobiazgowe dziennikarskie śledztwo w tej sprawie....

 • tadeusz.4

  Oceniono 142 razy 122

  Toć wjadomo, że panu Gmyzu nie rozchodzi się ło żadno prawde, jino o gmyzanie...

 • calypte

  Oceniono 93 razy 93

  Dziennikarze w ogóle omijają szerokim łukiem merytoryczne informacje na temat katastrofy.

  Jak wyglądają katastrofy lotnicze:
  calypteaviation.com/2012/11/crash-testy-samolotow-testow-przed-eksperymentem-discovery/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX