Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski

Brunon K. jest adiunktem na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. To najprawdopodobniej on planował zamach na najważniejsze osoby w państwie.
Podejrzany chciał zorganizować zamach przed budynkiem Sejmu, w czasie gdy będą w nim premier, prezydent i członkowie rządu. K. ma 45 lat, ukończył Technikum Chemiczne w Krakowie oraz Technologię Chemiczną na krakowskiej Politechnice. Jest pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Mężczyzna nie jest członkiem żadnej partii politycznej. - W internecie krytykował jednak PO - podaje TVN24. Mężczyzna miał pisać, że "kiedyś i na nich przyjdzie kolej". Zdaniem służb, przygotowując atak Brunon K. kierował się względami narodowościowymi, nacjonalistycznymi, ksenofobicznymi i antysemickimię. Do takiej motywacji przyznał się sam oskarżony.

Prawie rok obserwacji

Pierwsze informacje o możliwym zagrożeniu pojawiły się pod koniec 2011 r. i dotyczyły osoby oferującej szkolenia z zakresu konstrukcji materiałów wybuchowych oraz działań dywersyjnych. Badania z zakresu materiałów wybuchowych Brunon K. prowadził też w ramach swojej pracy naukowej. Z ustaleń służb wynikało, że mężczyzna rzeczywiście umie konstruować bomby i odpalać je zdalnie, a także, że dokonał rozpoznania budynku Sejmu i przeprowadzał próbne detonacje.

Brunon K. był pod ścisłą obserwacją od kilku tygodni. Brano pod uwagę m.in. hipotezę, że zaatakuje w czasie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Poza Brunonem K. zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby. Mają postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych. W szkoleniach prowadzonych przez Brunona K. brały udział w sumie cztery osoby.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
Zaloguj się
 • jk1962

  Oceniono 76 razy 60

  Mamy pierwsze "pokłosie" nienawiści szerzonej przez Kościół i jego katolickich akolitów: PIS, radyjo, "prawdziwych patriotów". Zamordowanie Narutowicza i antysemickie ekscesy zwieńczone mordowaniem Żydów niczego Polaków nie nauczyły. Nienawiść nadal jest sposobem na zdobywanie władzy i wpływów i nikt nie zauważa związku pomiędzy sianiem (nienawiści) a zbieraniem (zabijaniem).

 • marekkryspin

  Oceniono 64 razy 48

  Oto do czego prowadzi prawicowa ideologia nienawiści.

 • electroivory

  Oceniono 37 razy 27

  Wszystko już jasne - to antesemicki Pisowiec, stwierdza "To nie są prawdziwi Polacy". ZAchowanie dalej idące niż śmietanka z Czeladzi.

 • syngefco

  Oceniono 28 razy 22

  Na pewno z ust PiS-iorów usłyszymy, że to prowokacja PO i przeciwników Radia Maryja, TV Trwam i całego piekła z Belzebubem na czele.

 • kosi_kosi_lapci

  Oceniono 20 razy 20

  Pewnie nie pierwszy i nie ostatni. Myślę, że ABW nie informuje o wszystkich takich przypadkach, bo każdy chciałby sobie kupić broń dla własnego bezpieczeństwa.

 • europa34

  Oceniono 17 razy 13

  No i doczekaliśmy się. Niemcy już za samo hajlowanie wsadzają do puszki, a my pozwalamy wszelkiej maści zadżumionym pleść bezkarnie groźne kwestie. Zawsze znajdzie się w takiej atmosferze jakiś idiota, który populistyczną gadaninę przekuje w czyn. Mamy przykład. Całe szczęście bez ofiar. Nomen omen taki sam - z jednostką chorobową idiota - w USA nazywał się Kaczyński - coś jest na rzeczy.... Czas się obudzić i wszystkich takich przeciwników demokracji zdzielić po łapach. To, jaką atmosferę wytwarza starzec z Żoliborza kwalifikuje się do takich działań. Przecież żeby dorwać się do władzy jest w stanie zrobić niemal wszystko, włącznie z żądaniem ustąpienia premiera i rządu - vide trotylowe opary. Co tam dla niego wybory i jakieś tam reguły. PRZECIEŻ ON WIE LEPIEJ !!! Jak tu wywalić tego starca z życia publicznego? Demokratyczne reguły na to nie zezwalają? A może jednak.... Tworki podobno słyną z miłej atmosfery - i można mieć tam swojego kota,,,

 • eros.tanatos

  Oceniono 15 razy 9

  Świr piroman.

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 30 razy 6

  Ha ha, Guy Fawkes normalnie :) Tylko, że się spóźnił, bo wg wzorca miał wywalić ten sejm w powietrze 5 listopada, a nie 11. Byłoby mniej patriotycznie, ale za to zgodnie z oryginałem.

  Teraz to Jarkowi pojedzie poparcie w dół... Szaleńcy w szeregach wyborców PiS? Jak dotąd był ten koleś z Łodzi co zabił asystenta posła, jak mu tam.... I było jasne, że całe zło z PO. A teraz to widać, że obie partie stoją po kolana w gnoju i się nim entuzjastycznie obrzucają, deliberując przy tym, która bardziej.

  Gdybym wierzył w teorie spiskowe, to bym pomyślał, ze Tusk nagrał tego wariata i podrzucił go ABW ;) Ciekawe zresztą, co na to Cezary "Trotyl" Gmyz, może ukręci jakiś zgrabny spisek? Mam nadzieję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX