"Woleliśmy nie czekać, aż wymyśli coś nowego". Kulisy zatrzymania Brunona K.

Dlaczego niedoszłego zamachowca Brunona K. zatrzymano akurat 9 listopada? Prokuratura oficjalnie mówi, że akurat wtedy zebrała materiały, ale... - Stał się na tyle nieprzewidywalny, że woleliśmy nie czekać, aż wymyśli coś nowego. Zwłaszcza że zaczął się bardzo interesować planowanymi obchodami 11 Listopada - ujawnia "Gazecie Wyborczej" jej informator z ABW.
Jak mówi prokuratura, od 5 listopada trwało postępowanie przygotowawcze w sprawie planowanego zamachu na Sejm, rząd i prezydenta. 9 listopada aresztowano 45-letniego Brunona K., który miał stać za planami ataku. Oprócz niego w sprawę zamieszanych jest przynajmniej dwóch innych mężczyzn, których też zatrzymano.

"Gazeta Wyborcza" pisze dziś o kulisach zatrzymania Brunona K. Premier, prezydent i inni najwyżsi przedstawiciele władz o zagrożeniu dowiedzieli się z 31 października z tajnej notatki ABW mówiącej, że w Krakowie namierzono mężczyznę, którego celem jest "próba ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP". Terrorysta liczył, że uderzenie w Sejm, MSZ lub resort finansów zaogni nastroje w kraju - ostrzegała ABW w notatce do premiera.

"Gdyby zamachowiec zdołał wjechać na teren Sejmu, straty byłyby ogromne. W zamachu na gmach federalny w Oklahoma City w 1995 r. terrorysta użył podobnej kombinacji materiałów, ale w półciężarówce miał ich mniej - 2,3 tony. Zginęło 168 osób, ponad 600 zostało rannych" - przypomina "Gazeta".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
"Woleliśmy nie czekać, aż wymyśli coś nowego". Kulisy zatrzymania Brunona K.
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 1

  Jeżeli z idiotycznego wypadku lotniczego spowodowanego próbą ryzykownego lądowania we mgle (aby nie stracić okazji na przedwyborczy show w Katyniu), można było zrobić całą polityczną RELIGIĘ SMOLEŃSKĄ skutecznie destabilizującą partię rządzącą i państwo już trzeci rok… to z OKRĄGŁEGO STOŁU można zrobić coś jeszcze lepszego…Otóż zamiast „powiesić komunistów i zaatakować armię radziecką w Polsce”, KTOŚ dogadał się z komunistami w Magdalence aby oddali władzę, a co gorsza namówił Rosjan aby wrócili do domu…. Kim jest ten KTOŚ dobrze wiadomo, bo przecież Polakom komuniści nie oddaliby władzy a zwłaszcza nie wyprowadzili swoich wojsk…..Naiwny i zdradziecki Zachód który zawsze „sprzedawał” Polskę, POCHWALIŁ nas za to wszystko, a zdrajcę Wałęsę porównał do Gandhiego i Mandeli, i dał mu za tą zdradę NOBLA…."Patryjoci" i "Prawdziwi Polacy" tą zdradę ujawnili wykazując współpracę Wałęsy z polskimi (czyli radzieckimi) służbami bezpieczeństwa, ale liberalny rząd który w wyniku owej zdrady rządzi dzisiaj Polską wszystko ZAMIATA POD DYWAN….Jak Polska Polską, zawsze za wolność w imię Boga, Honoru i Ojczyzny KRWIĄ PŁACILIŚMY A NIE KUPIECKIMI TARGAMI ZDRAJCÓW OJCZYZNY….A do czego doprowadziła Magdalenka już widać gołym okiem…Kościół jest prześladowany, brudne łapy bezbożników i ateistów wyciągają się po krzyże w szkołach i urzędach, a pedał i lesbijka wypychają już na margines normalną polską rodzinę….A rząd rządzi na klęczkach przed zdemoralizowaną i bezbożną Europą która wprawdzie daje na jakieś ochłapy ale nie pozwala aby rozkwitły naturalne zdolności Polaków do innowacyjnej i wydajnej gospodarki….Bo traktują nasz kraj jako rynek zbytu dla swoich towarów, na równi z Afryką a ludzie wykształceni muszą szukać pracy za granicą … Miliomy Polaków Patriotów śpiewa w kościołach „ojczyznę wolną racz nam WRÓCIĆ Panie” i już widzi to całe nieszczęście Polski NIE RZĄDZONEJ PRZEZ POLAKÓW….Juz czas… OBUDŹ SIĘ POLSKO ! ….Gdyby podobnie nie POTRAFILI MYŚLEĆ ludzie inteligentni i wykształceni to nie byłoby nawet ....drugiej wojny światowej… WIELKA JEST SIŁA KAŻDEJ NACJONALISTYCZNEJ ZARAZY…

 • zdzisek1949

  0

  Z doniesień ABW: Bruno K chciał wyprodukować bombę atomową
  tylko miał problem z jądrami co można potwierdzić badaniem urologicznym.

 • robert9998

  Oceniono 4 razy 0

  Proszę media, nie róbcie z Brunona K. nacjonalisty psychopaty , bohatera i celebryty .
  Polskie media współtworzą takich Brunonów K., gdzie ciągłe wrzuca się cytaty, posłów z PiS-u to z PO.mówią Media ciągle , mówią piszą,że to powinien być wyeliminowany , z życia publicznego, a ten jest jeszcze gorszy.
  Pierwszym bandytą był Cyba, który był powiązany z PO. Teraz jest Brunon K. , niedoszły morderca, który wychwalał Janusza Korwin Mikkego ,na forach internetowych. Jedno jest pewne, mowę nienawiści nakręcają wszystkie media.Mowę nienawiści , co dziwne nakręca kościół katolicki. Mowa pana Tadeusza Rydzyka(ponoć duchownego) przypomina księdza Draganovicia(ksiądz,który zajmował się wyprawianiem zbrodniarzy faszystowskich, do Argentyny , Urugwaju Brazylii) . Ksiądz Draganović , na pytanie agenta CIC , " jak może pomagać ludziom,którzy osobiście wymordowali miliony. Draganović odpowiedział- " to ,ze zbłądzili trudno, ważne ,ze są to gorliwi katolicy, więc moim obowiązkiem jest im pomóc".

 • von_seydlitz

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko czekać aż go puszczą po cichu i jeszcze Tusk mu odszkodowanie z naszych wspólnych pieniędzy (podatnika) zapłaci....

  Pajace.....

 • zdzisek1949

  Oceniono 6 razy 0

  Łże media pod wpływem rządu czytaj PO i D.Tuska straszyły Polaków PiS -em,Rosją a Polacy nic
  no to wymyślili zamach (4 tony materiału wybuchowego zamachowiec miał przewieść na rowerze
  lub fiatem 126p z Krakowa do Warszawy) zawiadamiam w bulu i nadzieji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX