Ks. Boniecki: Nie traktowałem tej rozmowy jako materiału do publikacji. Siennicki: Niestety ksiądz się myli

Uprzejmie informuję, że respektując wolę moich przełożonych zakonnych, nie udzielałem ani nie autoryzowałem żadnego wywiadu do publikacji w mediach. Rozmowy z panią Eweliną Nowakowską, której zapis ukazał się na stronie dziennika "Polska the Times", nie traktowałem jako materiału do publikacji - napisał ks. Adam Boniecki na facebookowym profilu "Tygodnika Powszechnego".
W dzisiejszym wydaniu gazety "Polska the Times" ukazał się wywiad Eweliny Nowakowskiej z księdzem Bonieckim. Rozmowa dotyczyła książki duchownego, którą niebawem wyda "Tygodnik...".

Problem w tym, że przełożeni księdza Bonieckiego, bracia marianie, rok temu zabronili mu wypowiadać się w mediach. Stąd oświadczenie duchownego, w którym wyraźnie podkreśla, że nie traktował rozmowy z dziennikarką jako wywiadu i nie wiedział, że zapis rozmowy będzie opublikowany.

Redaktor naczelny odpowiada

Innego zdania jest redaktor naczelny "Polska The Times" Paweł Siennicki. Dziennikarz w rozmowie z TOK FM mówi, że ks. Boniecki został poinformowany o publikacji. - Natychmiast po państwa tekście zadzwoniłem do redaktora odpowiedzialnego za dodatek o książkach, by sprawdzić tę sytuację. Obawiam się, że niestety będzie to przykra sprawa dla ks. Bonieckiego. My opublikowaliśmy króciutką rozmowę o tym, co ksiądz czyta. Jedyną rzeczą kontrowersyjną było pytanie o książkę "Nergala". Od redaktora odpowiedzialnego za dodatek dowiedziałem się, że Ewelina ma nagranie, w którym mówi, skąd dzwoni w sprawie wywiadu, a na końcu pyta księdza, czy ten życzy sobie autoryzacji. Ksiądz Boniecki miał odpowiedzieć, że nie, bo ufa dziennikarce - mówi nam Siennicki.

- Zastrzegam, że nie słyszałem tego nagrania na własne uszy, to jest relacja mojego redaktora, ale obawiam się, że ksiądz Boniecki się po prostu myli. Jest to dla mnie podwójnie przykre, ponieważ bardzo szanuję księdza Bonieckiego, nie chcę mu robić przykrości - dodaje redaktor naczelny "Polska The Times".

Pytanie o Nergala

W wywiadzie ksiądz Boniecki mówi m.in., że "Dookoła świata" - bo tak nazywać się będzie ten zbiór reportaży - to opowieści z jego podróży, wzbogacone fotografiami. - Od zawsze czułem w sobie pasję pisania i zamiłowanie do dokumentacji rzeczywistości. Jeśli przeczuwałem, iż będę tam, gdzie moi czytelnicy nie mogą pojechać, to kreśliłem relację z takiego miejsca. Także po to, by pokazać bogactwo kulturowe danego obszaru - mówi.

Ostatnie pytanie dziennikarki dotyczyło książki Adama "Nergala" Darskiego, którą duchowny czytał, a podczas nieplanowanego spotkania z Nergalem poprosił dedykację. Ks. Boniecki zaznaczył, że przeczytał dopiero jedną trzecią książki, ale widzi wyraźnie, jaką hierarchię wartości ma artysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (210)
Ks. Boniecki: Nie traktowałem tej rozmowy jako materiału do publikacji. Siennicki: Niestety ksiądz się myli
Zaloguj się
 • anitasz30

  Oceniono 374 razy 288

  Ks. Boniecki jest jednym z naprawdę niewielu księży, których szanuję...i strasznie mi go szkoda, bo w potyczce z dziennikarzami nie ma szans...:( ale.... dużo większe zastrzeżenia mam do tych, co zabronili mu wypowiadać się publicznie...kościele katolicki,,,jeśli chcesz aby ludzie nie odchodzili od was, nie zabraniaj temu księdzu mówić publicznie...to Wasza jedyna szansa...w przeciwnym wypadku marny wasz los...;)

 • halinnka.beauty

  Oceniono 339 razy 233

  i tj właśnie uczciwość polskich dziennikarzy, bardziej hieny niż dziennikarze, wierzę księdzu Bonieckiemu

 • hydrograf

  Oceniono 264 razy 204

  Kościół skutecznie ZAKNEBLOWAŁ księdza Bonieckiego... Bo to Rydzyk jest OFICJALNYM głosem polskiego Kościoła.

  Trzymam kciuki za dalsze starania Kościoła o dechrystianizację Polaków.

 • nienoto

  Oceniono 194 razy 156

  Niemalże 80 letni, człowiek z uznanym nazwiskiem, szanowany przez wielu, nie może się publicznie wypowiadać bo mu jacyś "przełożeni" zabraniają... Śmiech! A etyka dziennikarska to już inny temat...

 • tsuranni1

  Oceniono 139 razy 79

  Boniecki powinien wziąć przykład z prof. Polaka i wypisać się z tej kryminalnej organizacji...

 • piotr_kolec

  Oceniono 106 razy 72

  Kościół i kocioł
  Jak podobne słowa
  I podobnie w obydwu
  Dudni ludzka mowa

  I w jednym i w drugim
  Nic pojąć nie zdoła
  Zwykły człowiek
  I ten kto, co dzień
  Chodzi do kościoła

  A kiedy z tego zamętu
  Mądry głos się niesie
  Usta zamykają księdzu
  Otyli obwiesie

  A skutek głupiej kary
  Za prawdę, za Nergala
  Jest taki, że się Kościół
  Od ludzi oddala

  Dobrze mówię,
  Kościół!
  I żołnierze Jego
  Co się z buciorami pchają
  W intymność bliźniego

 • chri-s48

  Oceniono 149 razy 59

  Znowu mafia katolska sprawuje pieczę nad zdroworozsądkowym widzeniem świata. Już nie długo kochani........
  niedługo..................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX