Karnowski zwolniony. Nie jest już wicenaczelnym "Uważam Rze"

Michał Karnowski został zwolniony z funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze?. To efekt pojawienia się w poniedziałek na rynku dwutygodnika "W sieci". M. Karnowski jest w zarządzie spółki wydającej pismo.
- Powodem odejścia Michała Karnowskiego z tej funkcji było jego zaangażowanie w różne nowe projekty internetowe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Uważam Rze". M. Karnowski ma pozostać nadal publicystą tytułu.

"Presspublica", która wydaje "Uważam Rze", miała pożegnać się z M. Karnowskim w poniedziałek, a dziennikarz zgodził się na rozstanie za porozumieniem stron. Według portalu dziennik.pl do wyboru miał zwolnienie dyscyplinarne.

W poniedziałek na rynku ukazał się dwutygodnik "W sieci". Wydaje go spółka Fratria, której członkiem zarządu jest Michał Karnowski. Jest on także, wraz ze swoim bratem Jackiem, współudziałowcem spółki. Jacek Karnowski jest z kolei redaktorem naczelnym "W sieci". Ta aktywność M. Karnowskiego jest przyczyną jego zwolnienia, o którym nieoficjalnie mówiło się już od poniedziałku.

"W sieci" to papierowy odpowiednik prawicowego portalu wPolityce.pl, który w czerwcu 2010 r. założył M. Karnowski; był on też jego redaktorem naczelnym i wydawcą. Dwutygodnik jest skierowany do tej samej grupy odbiorców co "Uważam Rze" i - jak podaje rozmówca portalu dziennik.pl - właściciel "Presspubliki" Grzegorz Hajdarowicz miał się wściec, gdy dowiedział się o projekcie M. Karnowskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Karnowski zwolniony. Nie jest już wicenaczelnym "Uważam Rze"
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 47 razy 33

  Dopóki Hajdarowicz nie zrobi całkowicie porządków W Rzepie i Uważam Rze i nie wyrzuci tych pismaków PiSowskich to co chwila będzie miał takie numery.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 35 razy 25

  Dobra decyzja...szkoda że spóźniona.

 • andjj

  Oceniono 27 razy 23

  Tak jak miałem problem z rozróżnianiem Kaczyńskich, tak zupełnie nie widzę różnicy między jednym a drugim Karnowskim. Co więcej, podejrzewam tu jakiś układ - ktoś kiedyś cichaczem, w PRL-owskim podziemiu, musiał chyba bezprawnie klonować zarodki.

 • krukpl

  Oceniono 34 razy 18

  wszyscy ładnie po zarządach latają ale im wolno tym przeciwnym politycznie nie wolno i tylko wtedy to jest układ

 • atleista

  Oceniono 13 razy 11

  Podobno pierwszy numer tygodnika wyszedł z błędem w tytule. Od kolejnego będzie już prawidłowo: "W śmieci".

 • strykasia

  Oceniono 8 razy 8

  jakże mi go żal, zaraz się rozpłaczę!

 • pijatyka

  Oceniono 5 razy 5

  Jacuś & Michaś - za dużo srok za ogon, chłopaki... ;->

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 3

  Zaszli tak daleko "na prawo", że znaleźli się w mateczniku pzpeerowskiego lewactwa. Proponuję adekwatną nazwę pisemka, znanego z czasów PZPR "samizdatu" partyjnego "betonu" pod tytułem MARGINES!!!
  Bo obaj "tfurcy" z podobnego marginesu mentalnego się wywodzą !

 • marcinkasperczak

  0

  I dobrze się stało! Pismo "W Sieci" wyszlo genialnie! Jestem mile zaskoczony, oby tak dale! Mądrze, honorowo, sensownie i ze wszech miar dobrze by bylo, gdyby ekipa Uważam Rze wreszcie założyła własne pismo. Albo spotkała się pod szyldem innego pisma. A tytuł Uwazam Rze zostawila wydawcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX