Odeszli z "Uważam Rze" i nie oddali konta na Twitterze. "To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte"

Po zmianie redaktora naczelnego "Uważam Rze" zrezygnowała większość publicystów tygodnika. Nie oddali jednak konta na Twitterze. - To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte - napisał publicysta Marek Magierowski.
Odchodzący z "Uważam Rze" dziennikarze i publicyści nie oddali oficjalnego konta tygodnika na Twitterze. Szybko stało się tubą zbuntowanych uciekinierów. "Uważam Rze na Twitterze - tu nadal znajdować będziecie Waszych Ulubionych Autorów", napisali zaraz po odwołaniu redaktora Pawła Lisieckiego.

"Nie wierzę, żeby te białoruskie metody..."

"Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek dalszej współpracy z Panem Hajdarowiczem", napisał chwilę później Rafał Ziemkiewicz. Potem pojawiły się wpisy linkujące do portali wPolityce.pl i Salon24.pl, gdzie dziennikarze tłumaczyli się ze swojej decyzji, atakując jednocześnie Grzegorz Hajdarowicza, wydawcę "Uważam Rze".

"Nie wierzę, żeby te białoruskie metody, jakie stosuje Hajdarowicz, nie odbiły się w Europie", napisał Cezary Gmyz. Zaraz potem, na profilu tygodnika pojawił się wpis Piotra Gursztyna linkujący do Salonu: "Tą drogą, bo chyba nie mam już innej, chciałbym zakomunikować swoje rozstanie z "Uważam Rze" i "Rzeczpospolitą", napisał. Swoje wyjaśnienia linkowali też m.in. Jan Pospieszalski, Piotr Zaremba. Dzisiaj zrobił to Paweł Lisicki.

"Nie ma mowy, żeby wydawca zakazywał mi publikowania, bądź niepublikowania jakiegoś dziennikarza czy publicysty. To jest radykalne naruszenie praw dziennikarskich i redaktorskich", mówił, skarżąc się na Hajdarowicza.

"Ktoś tu został z kodami do profilu"

Na wpisy z konta "Uważam Rze", szybko zareagowali inni Twitterowicze. "Ktoś tu chyba został z kodami profili internetowych", napisał Samuel Pereira z "Gazety Polskiej Codziennie".

"To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte", odpisał Marek Magierowski, który zrezygnował z pracy w Presspublice.


Przypomnijmy: Po zwolnieniu redaktora naczelnego "Uważam Rze" Pawła Lisickiego z pracy w tygodniku zrezygnowała większość publicystów, m.in. Cezary Gmyz, Michał i Jacek Karnowscy, Igor Janke, Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Rafał A. Ziemkiewicz.

W zwolnieniu Lisickiego poszło m.in. o rozmowę z wPolityce.pl, gdzie były już naczelny powiedział o Hajdarowiczu m.in.: - Stał się z dnia na dzień uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" i całe wydawnictwo w niekończącą się awanturę medialną. Kompletnie nie mogę tego zrozumieć.

Nowym szefem tygodnika zostanie kojarzony z Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha Jan Piński. Dziennikarz dawniej kierował redakcjami "Wprost" i "Wręcz przeciwnie", a obecnie - serwisem "Nowy Ekran".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (17)
Odeszli z "Uważam Rze" i nie oddali konta na Twitterze. "To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte"
Zaloguj się
 • yoonac

  Oceniono 39 razy 31

  Kwintesencja prawiczkowej moralności - demonstracyjnie odejść tak, żeby zostać...

 • mela_1

  Oceniono 33 razy 27

  No, chyba ich nieźle po y ebało...
  Na Westerplatte walczyli bohaterowie.
  Dezerterzy z Uważam Rze są żałośni.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 32 razy 26

  A nie trzeba im tam jakichś sucharów i mineralki podrzucić ? Toć to Polacy...

 • jim_marrs

  Oceniono 28 razy 22

  W obliczu tak bezwzględnych prześladowań niepokorni powinni zejść do podziemia, publikować w drugim obiegu, drukować na powielaczach i nadawać z przenośnej radiostacji z dachu jakiegoś wieżowca.

 • romanpomaga

  Oceniono 27 razy 21

  Te ich martyrologiczne porównania. Pójdą do wc, a porównują to do zrzucania bomby na hitlerowskiego najeźdźcę.

  Wieczny patos i martyrologia. Śmiech na sali.

 • xymeon_x

  Oceniono 21 razy 17

  zamordowanie URZE to moim zdaniem zaplanowana akcja sterowana przez Karnowskich by położyć najpoczytniejszy prawicowy tygodnik... użyli Gmyza jako narzędzia, a teraz założyli własne pismo - dalej skutecznie atakując i oczerniając wydawcę UważamRZE.... taki prawicowy honor - zabić pracodawcę i na jego zgliszczach budować swój kurnik

 • demolka666

  Oceniono 25 razy 17

  niech odejdą, mają swoją gazetę: gazete polską codziennie :) i swoją telewizję: tv trwam, i radio: radio maryja... tam mogą kłamać, rzucać oszczerstwa, szczekać przeciwko własnemu państwu - oni NIGDY nie byli racjonalną, merytoryczną opozycją, byli i są sforą szczekających, plujących nienawiścią pismaków

 • jim_marrs

  Oceniono 21 razy 17

  Wzorem dawnych opozycjonistów powinni na znak protestu rozpocząć strajk głodowy.

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 15 razy 11

  Oj patrioty wy, patrioty.

  Westerplatte padło bardzo szybko, bo już po 7 dniach. Najdłużej bronił się Hel - 2 miesiące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX