Osiem osób ćwiczyło strzelanie z broni rakietowej pod Warszawą

- Brunon K. nie jest sam. Samotnych wilków jest więcej .Takie groźne informacje podano na konferencji o nowych tendencjach w zagrożeniach terrorystycznych - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
Zorganizowało ją Centrum Badań nad Terroryzmem "Collegium Civitas". Miała odpowiedzieć na pytanie, czy grozi nam terroryzm "lone wolf/solo". Naukowcy, często byli funkcjonariusze policji i służb, mówią: "Tak. Grozi". - Spodziewaliśmy się kogoś takiego jak Brunon K., bo światowe trendy w terroryzmie, z opóźnieniem, ale docierają do Polski - mówił dr Tomasz Aleksandrowicz.

Dr Andrzej Mroczek pokazał film, który policja dostała od informatora kilka lat temu. Na filmie widać grupę młodych ludzi, która ćwiczy wybuchy (wyglądają dużo groźniej niż materiał ujawniony w sprawie Brunona K.), a także użycie miotacza ognia. W końcu za pomocą ręcznej wyrzutni rakiet (prawdopodobnie postradzieckiej Strieły) rozwalają starego dużego fiata. - To są okolice Warszawy, poligon. Nie wszystkie osoby zostały ustalone [znane są tylko trzy z ośmiu]. Nie trzeba ciężarówki z saletrą. Wystarczy z ręczną wyrzutnią rakiet stanąć 200 metrów od Sejmu - przestrzegał Mroczek.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Osiem osób ćwiczyło strzelanie z broni rakietowej pod Warszawą
Zaloguj się
 • sop3

  Oceniono 8 razy 4

  Tydzien temu na Discovery w programie z cyklu ,,Pogromcy mitów" była dokładna instrukcja jak zrobić bombe z worka saletry amonowej(podstawowy nawóz sztuczny do kupienia w każdej ilości w każdym GSie-nawet przywiozą gratis pod chałupe)+kanister oleju napędowego+zapalnik z iskrownika,Zeby było ciekawiej pokazywali siłe wybuchu w porównaniu min z trotylem >Ciekawe czy tam też już siedzą agencie tajnych(?) słuzb?

 • ciemnyludd

  Oceniono 7 razy -1

  Wcale nie dziwi że noworoczna kanonada NIEKTÓRYM PRZESTAJE JUŻ WYSTARCZAĆ...Ale te ble, ble, dwóch doktorów z "Centrum Badań Nad Terroryzmem" wydaje się JESZCZE GORSZE... A gdzie te wyniki "badań" i co tam w ogóle w takim "centrum" można badać, skoro jest to domena polskiego kontrwywiadu oraz ABW...

 • kokokotek

  Oceniono 9 razy -3

  no sami wrogowie ustroju, (dawniej wrogowie ludu), zaraz cos wysadza lub podpala tak jakby oszolomow z sejmu do tego nie wystarczylo. ja tez mam wyposazenie wojskowe pt niezbnednik. moglbym wbic widelec w drzwi sejmu a nozem zadac rany klute bo cietych sie nie da nawet po zaostrzeniu. mam tez poniemiecka saperke, wyjatkowo niebezpieczna bron dalekiego zasiegu. trzeba mnie koniecznie aresztowac, chocby dla przykladu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX