21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

W sobotę w Toruniu Radio Maryja będzie świętować 21. urodziny. W dobrym nastroju, bo stacja o. Tadeusza Rydzyka ma najwięcej słuchaczy od siedmiu lat Od stycznia do końca września stacji słuchało średnio dziennie 1 mln 57 tys. Polaków. To o 70 tys. więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. - pisze w ?Gazecie Wyborczej? Jacek Hołub.
Jak wynika z badań CBOS, słuchacze rozgłośni są bardziej krytycznie nastawieni do rzeczywistości niż przeciętni Polacy i w ciemniejszych barwach widzą przyszłość. Ale radio nie tyle kreuje ich sposób postrzegania świata, ile jest z nim zgodne.

Poczucie przynależności i wartości daje słuchaczom także czytelny podział obowiązujący w Radiu Maryja: na "my" i "oni". "My" jesteśmy sługami prawdy, wierzymy w Boga, kochamy ojczyznę, realizujemy przesłanie Jana Pawła II. "Oni" chcą zniszczyć, zdemoralizować i rozkraść Polskę. Odbierają nam prawa, zamykają nam usta i ogłupiają naród, żeby zrobić z nas niewolników.

Zagrożenie i wspólny wróg mają mobilizować Rodzinę. Do wpłat i do akcji. Rozgłośnia podaje na swojej stronie internetowej, że pod protestami do KRRiT w sprawie TV Trwam podpisało się już 2,4 mln osób. W obronie telewizji odbyło się już niemal 140 demonstracji i marszów w Polsce i za granicą. Do manifestacji przyłączają się "Solidarność", Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, PiS i Solidarna Polska. Łączy ich chęć przewrócenia rządu Donalda Tuska. Bo radio, które dociera do miliona słuchaczy, jest dobrym sojusznikiem.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (31)
21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 60 razy 56

  Ja słucham Radio Maryja. Wyłącznie gdy jadę samochodem, a te radiostacje za wstawiennictwem Pana Boga i KRRiT są TAK SILNE że zawsze z automatu włażą pierwsze na radiowych wyszukiwarkach... Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...I Maryja zawsze Dziewica... A potem lecą teksty przepojone tak PRZESŁODZONĄ NIENAWIŚCIĄ ...że już nie trzeba sięgać po kawę aby podnieść sobie ciśnienie, co w czasie jazdy mogłoby być niebezpieczne... Rzeczowo są podawane wyłącznie numery kont, dla dokonywania wpłat, albo numery telefonów, aby zabrać się do autobusu na kolejną bożą rozróbę w Warszawie...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 51 razy 45

  Znakomita stacja. Niewyczerpane źródło do prac naukowych socjologów, kulturoznawców, psychologów...Cudowny mikroskop patologi społecznej wyhodowanej przez Krk do spółki z wiecznie za młodym, polskim państwem.

 • lehoo

  Oceniono 35 razy 35

  Bardzo lubię Radio Maryja, szczególnie że używam go do następującej gry: mam ci ja na jachcie radio bo mieć muszę, by odbierać prognozy pogody. A gra na tym polega, że ustawia się odbiornik na Radio Maryja, ani cicho, ani głośno, ot tak w sam raz. Kto pierwszy ściszy lub zmieni stację, ten w najbliższym porcie stawia całej załodze piwo.

 • sisi64

  Oceniono 41 razy 33

  Życzę temu diabelskiemu radyju, żeby jak je najprędzej szlag trafił , bo zasmradza toto eter!

 • aniechich03

  Oceniono 23 razy 23

  Test.
  Czy ktoś z Was wie KTO jest formalnym Prymasem Polski ????
  Nie, nie, nie....na pewno nie Glemp :)
  hmmm.....uhm...aaaa....iiii.....uuuu...No właśnie...:)
  Tego juz NIKT nie wie.
  Wszyscy wiedzą za to KTO to jest Rydzyk.
  Prymas Glemp kiedys bagatelizował Rydzyka. Ba próbował z nim konkurować organizując Radio Józef.
  Dowcipne co ?
  Ale czy ktoś z Was słyszał cos o Radiu Józef ?
  No właśnie....:)
  Formalnie Episkopat Polski nie przyznaje się do tego ,że Radio Maryja i TV Trwam działają pod jego egidą. Ba nie dali nawet weksla lub poręczenie organizacji Lux Veritatis przy tej sprawie multipleksu.
  Zaoferowali modlitwy w intencji.
  Rzecz w tym, że to Rydzyk ma ich w kieszeni , a nie oni Rydzyka.
  Mrówka...już....wy...ła Słonia ! Bez mydła.
  Czy ktoś z Was zastanowił się skąd biedni Redemptoryści mieli 68 milionów zł zbędnych środków aby pozyczyć Rydzykowi na jego biznes.
  Pozyczka jest faktycznie księgowa, bo tak została zapisana w bilansie Lux Veritatis aby nie płacić podatku od darowizny bezzwrotnej.
  Rydzyk złapał się we własne sidła.
  Wykazując 68 baniek jako pozyczke od ubogich Braci przyznał, że nie ma wystarczjących pieniędzy na biznes, bo pozyczki trzeba spłacać i to z odsetkami.
  Ale on wie i my wiemy, że to nie pożyczka.
  Urzad Skarbowy i państwo polskie udaje głupa.
  Ale to inny temat.
  Wracamy do meritum
  Rydzyk to NIEFORMALNY Prymas Polski.
  Kupił te funkcję od skorumpowanych biskupów.
  Rośnie w siłę próbując metody Małego Malarza Pokojowego czyli marszów ulicznych.
  Tenże Malarz powiedział : "kto zdobedzie ulice -zdobedzie władze"
  CBDU
  Sie ma !
  Pozdrawiam

 • piotr_kolec

  Oceniono 23 razy 23

  Źli ludzie zarzewie konfliktu wzniecają
  Polaków szczują, dzielą i kłamią
  Źli ludzie agresję i lęk podsycają
  Otwarcie zasady i prawo naginają

  Na skraj domowej wojny nas prowadzą
  Nad próg przepaści Polskę naszą wiodą
  W imię kompleksów, fobii i profitów
  Ten z bratem na ustach, ten święconą wodą

  A ich grzech największy, to że zamiast cnoty
  Budzą w ludziach śpiące, niebezpieczne zwierzę
  I wiarę po horyzont oddanej ciemnoty
  Że prawdziwy Polak to Ojciec i Prezes

  A gdyby tak mieli córeczkę i syna
  I patrzyli jak rosną, jak chłoną świat radośnie
  Jak kochają i jak mocno chcą czystej miłości
  Pojęliby, że nie Ojczyzna, nie Kościół! Lecz Rodzina

 • przyganiacz

  Oceniono 20 razy 20

  21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

  Kto z kim przestaje takim się staje. A to radio Ma Ryja...

 • nini1985

  Oceniono 20 razy 18

  Ja też słucham. I bynajmniej nie po to aby klepać koronki i inne różańce. To radio jest to jedno wielkie oszustwo i szambo. Kilka moich przemyśleń i spostrzeżeń:
  1. Radio Maryja podaje się za jedyne OBIEKTYWNE, PRAWDOMÓWNE, PRAWDZIWIE POLSKIE medium w Polsce. Moim zdaniem FAŁSZ.
  Przykłady:
  - "Przegląd codziennej prasy polskiej" - czy ktoś słyszał kiedyś żeby lektor zacytował jakiś tytuł z innej gazety niż "Nasz dziennik"??? Zawsze jest: Tusk, Komorowski i Putin - czytam w naszym dzienniku, Trotyl w smoleńsku - czytam w naszym dzienniku, itd, itp.

  2. Jedyna słuszna partia - PiS + Solidarna Polska - do żadnej audycji, do żadnego komentarza, do żadnej 'dyskusji' nie są zapraszane inne osoby niż z kręgu powyższych partii. Czy możliwa jest jakaś konfrontacja argumentów gdy po jednej stronie siedzi redemptorysta który twierdzi, że Tusk to zdrajca, a naprzeciwko siedzi jakiś Pisowiec i twierdzi to samo? I tak pieszczą się wzajemnym poparciem. :)

  3. Przekazywanie rzetelnych i rzetelnie wszystkich informacji - słyszał ktoś jakąś pogardę dal pijanego purpurowego, który roz.je.bał samochód na latarni? Bodajże w rozmowach niedokończonych zadzwonił jakiś kierowca z żalem, dlaczego pomijają ten fakt. Kilka minut potem orędzie wygłaszał już sam Papcio Tadzio, że każdemu się może zdarzyć, człowiek bywa omylny, itp. Szkoda, że w ten sam sposób nie broni PO, rządu i Premiera, gdy coś im nie wyjdzie.

  Jak ktoś nie wierzy, to zachęcam do posłuchania w wolnej chwili.

  PS. Może ktoś wie, dlaczego niektórzy spikerzy tego radia mają tylko imię?? Przykład: "To były informacje Radia Maryja. Byli z Państwem: Kasia. I Sławek." :) Wstydzą się swojego nazwiska czy co?

 • rot.leszek

  Oceniono 15 razy 15

  Rzadko slucham (nie mam czasu) ale ten telefon pamietam. www.youtube.com/watch?v=iRPsOk1gvgA

  ALLES GUTE ZUM GEBURSTAG!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX