Kutz: Film o Smoleńsku? Zagrywka PR-owska. Ani funduszy, ani scenariusza

- W ten sposób wojna polsko-polska weszła na teren kinematografii - mówi o krytyce Macieja Stuhra i Mariana Opani Kazimierz Kutz. W wywiadzie dla "Newsweeka" chwali też postawę Stuhra, podczas trwania ostrej dyskusji na temat filmu ?Pokłosie?.
- To jest zwyczajne chamstwo - tak krytykę aktorów przez środowiska związane z PiS ocenia reżyser i senator Kazimierz Kutz. Jego zdaniem cała sprawa filmu o katastrofie smoleńskiej jest zagrywką pod publikę. Dodaje też, że nie powinno się mieć pretensji do aktora, że nie chce grać w jakimś filmie.

Film na wybory?

- W gruncie rzeczy chodzi o to, że oni nie mają ani pieniędzy, ani scenariusza. To jest genialny chwyt PR-owski ze strony PiS. Wie pan co się teraz stanie? Oni zaczną zbierać pieniądze. Włączy się w to Rydzyk. Można zrobić z tego wehikuł polityczny, medialny, bo to jest walka o ekran, telewizję, istnienie. Ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy i na trzy miesiące przed wyborami film będzie gotowy. Na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud. Tu nie chodzi o kino - tłumaczy Kutz.

"Stuhr? Podziwiam jego heroizm"

W rozmowie z Marcinem Mellerem reżyser przyznaje, że w sprawie filmu "Pokłosie" zadziałał czarny PR Jarosława Kaczyńskiego. - Prezes ogłosił, że nie powinno się chodzić do kina, bo to jest świństwo. Obrzydzili ten film - mówi. Dodaje jednak, że gdy zrobiło się gorąco, reżyser "dał dyla" i na polu walki został Maciej Stuhr, który postanowił "wziąć wszystko na klatę".

- Trzeba zrobić swoje, iść na całość. Zostaje honor Stuhra, który sprostał trudnej sytuacji jako człowiek. Podziwiam jego heroizm. Przecież go kamienują, a on to wszystko bierze na siebie - tłumaczy Kutz.

Cały wywiad do przeczytania w dzisiejszym "Newsweeku"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (17)
Kutz: Film o Smoleńsku? Zagrywka PR-owska. Ani funduszy, ani scenariusza
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 30 razy 30

  To wcale nie musi być droga produkcja. Bliźniak jest i może nieodpłatnie wraz z dworem dosiąść bliźniaczą , bezrobotną Tutkę i przetestować brzozy na jakimś porosyjskim lotnisku. Niestety Jaki poszły pod młotek i niepokorni dziennikarze mogą się nie załapać na lot szczęścia...
  Ze swojej strony oferuję nieodpłatnie swoje statystowanie...mogę zagrać ruską swołocz dobijającą zdradzonych o świcie.

 • kilmore.fisz

  Oceniono 7 razy 7

  To będzie multimedialne uzupełnienie raportu Maciarewicza

 • saidakbar

  Oceniono 3 razy 3

  kartoflowe pole :-) film o pewnych bliźniakach bardzo niskiego wzrostu

 • nebukadnezar

  Oceniono 4 razy 2

  Kutz trafnie, jako filmowiec zwrócił w końcu uwagę na rzecz najistotniejszą. Są w projekcie pana Krauzego braki warsztatowe. O produkcji filmu zaczyna się mówić dopiero po tzw. teaserze /zwiastun/. Jest to przedprodukcyjna wersja zapowiedzi dzieła przeznaczona głównie dla inwestorów. Krauze zaczął od idee fixe, jak to zwykle w klanie smoleńskim. Oczywiście nic z tego nie będzie, za to szum medialny i carte blanche do teorii spiskowych- a to,że zły Tusk chce zablokować powstanie filmu, wystraszeni odpowiedzialni za katastrofę, zastraszani aktorzy, inspicjenci, garderobiane, dźwiękowcy, pani od kawy...etc. Pan Opania po przeczytaniu scenopisu /a właściwie treatment'u- bo nie jest to pełny scenariusz/ był tak zażenowany słabym poziomem warsztatowym i treściowym, że odmówił. A, że z Krauzem znają się, nie chciał go urazić i "poszedł" w odmowie w politykę i demagogię. Szkoda, że nie stać go było na szczerość.

 • ciemnyludd

  Oceniono 28 razy -8

  Zazdrość zawodowa przez pana Kutza przemawia...Znając artystów w to zaangażowanych, film pewnie przebije "Bitwę Warszawską" 1920, nie-poziomem artystycznym i nie-oglądalnością (pozaszkolną), zwłaszcza że jak znam Komitet Kinematografii film będzie w technologii co najmniej 4D a ja jako podatnik i tak za to zapłacę....

 • srololot

  Oceniono 18 razy -16

  z daleka czuć tego pampersa prominenta komuny , nie dajcie sobie robić wody z mózgu sięgnijcie w przeszłość czasy się zmieniają ale pampersi są nimi dalej , dlatego nie bierzcie po uwagę tych mydlin bo tylko piana i bombki idą w powietrze ............

 • zdzisek1949

  Oceniono 31 razy -27

  A.Wajda kolega reżysera Kutza na Twitterze pisał:
  "Kiedy wreszcie z pomocą naszych przyjaciół
  odbierzemy TVP nie będzie litości dla partyjnych
  prawicowych dziennikarzy
  WYSTRZELIMY JAK PSY"
  link do tego wpisu:
  donata25.blog.onet.pl/2012/11/27/
  wajda-chce-wystrzelać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX