"Przepraszamy wszystkich, których nie zdążyliśmy obrazić" - ostatnie teksty starych autorów w "URz"

W kioskach pojawił się pierwszy numer "Uważam Rze" pod kierownictwem Jana Pińskiego. Na okładce, pod napisem "Tygodnik autorów niepokornych" wymienione są nazwiska m.in. odchodzących dziennikarzy, w tym Rafała Ziemkiewicza i Piotra Semki. Okładkę ilustruje także zdjęcie Jerzego Stuhra oraz tytuł "Wygrywamy wojnę z rakiem".
Dotychczasowy naczelny "Uważam Rze" Paweł Lisicki został zwolniony tydzień po udzieleniu wywiadu dla portalu wPolityce.pl, w którym ostro krytykował swojego wydawcę. Niedługo po ujawnieniu tej informacji odchodzić zaczęli kolejni dziennikarze tygodnika, m.in. Piotr Gabryel, dotychczasowy wicenaczelny "URze" i "Rzeczpospolitej", oraz czołowi publicyści i dziennikarze, jak Rafał Ziemkiewicz, Robert Mazurek, Igor Janke, Marek Magierowski i Bronisław Wildstein.

Wcześniej z redakcją "Uważam Rze" rozstać się musiał dotychczasowy wicenaczelny Michał Karnowski. Powodem było m.in. rozpoczęcie wydawania konkurencyjnego dwutygodnika "W sieci" przez spółkę Fratria, której członkiem zarządu i współudziałowcem jest Karnowski.

Piński: Cześć autorów niepotrzebnie skupiła się na publicznej polemice

Po zwolnieniu Lisickiego, nowym naczelnym został Jan Piński, który był wcześniej szefem Wiadomości w portalu Nowyekran.pl. W przeszłości kierował redakcją "Wiadomości" TVP1, a także tygodnikiem "Wprost Przeciwnie", który ukazywały się przez kilka tygodni w 2011 roku.

" 'Uważam Rze' pozostanie pismem odważnym i wyrazistym dla wszystkich, którzy cenią prawdę, wolność słowa, swobody obywatelskie i wolny rynek, mający zarazem rozsądny, nienegujący naszej kultury światopogląd w sprawach obyczajowych. Będziemy patrzeć władzy na ręce i ją rozliczać. Będziemy dociekać 'drugiego dna' spraw, którymi interesują się nasi czytelnicy i które mają realny wpływ na ich życie" - pisze we wstępniaku najnowszego numeru "URz" nowy redaktor naczelny, Jan Piński. Jak dodaje, "w ostatnich tygodniach cześć autorów po prostu niepotrzebnie skupiła się na publicznej polemice z innymi dziennikarzami oraz własnym wydawcą" zamiast na oczekiwaniach czytelników.

Piński stwierdza, że wierzy, iż uda mu się sprawnie zarządzać redakcją, a także przekonać czytelników do nowych autorów: "Mam nadzieję, że szybko przekonają się państwo, iż warto zaufać obecnemu zespołowi 'Uważam Rze'. Poznacie nas po czynach, a pierwszym z nich jest ten numer tygodnika" - pisze nowy naczelny.

"Przepraszamy wszystkich, których nie zdążyliśmy obrazić"

W gronie obecnego zespołu "URz", znaleźli się jeszcze starzy autorzy, w tym Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka czy Łukasz Warzecha, którzy napisali ostatnie teksty.

Poza tym po raz ostatni pojawili się Wiktor Świetlik oraz Robert Mazurek i Igor Zalewski, którzy postanowili się pożegnać z czytelnikami. "No i w zasadzie to by było na tyle, Szanowni Państwo. Siedzieliśmy na gościnnych łamach 'Uważam Rze' prawie dwa lata, zdążyliśmy was wszystkich zanudzić, odetchniecie więc z ulgą. Najmocniej przepraszamy jednak wszystkich, których nie zdążyliśmy obrazić. To przez niedopatrzenie. Spróbujemy to jeszcze kiedyś nadrobić" - piszą Mazurek i Zalewski w "Przeglądzie tygodnia'.

Nowe nazwiska i promocyjna cena

Ze starych autorów zabrakło za to np. Bronisława Wildsteina i Igora Janke. Zamiast nich pojawili się Robert Winnicki i Artur Zawisza oraz Janusz Korwin-Mikke. Strony tygodnika zapełnili także dziennikarze "Rzeczpospolitej". Pojawił się również piszący m.in. we "Wprost" Aleksander Piński.

Nowy numer tygodnika, w promocyjnej cenie 2,90 zł, ilustruje zdjęcie Jerzego Stuhra oraz tytuł "Wygrywamy wojnę z rakiem".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
"Przepraszamy wszystkich, których nie zdążyliśmy obrazić" - ostatnie teksty starych autorów w "URz"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 67 razy 37

  Kodeks Honorowy Boziewicza formułuje coś takiego jak ZDOLNOŚĆ DO OBRAŻANIA...Otóż panowie Ziemkiewicz i Semka JEJ NIE MAJĄ, bo to jednak wymaga pewnego minimum honoru...Więc nie martwcie się panowie...

 • abeerhaminus

  Oceniono 30 razy 24

  Grafomański bełkot...

  Jak to pisała moja nauczycielka od j. polskiego w technikum:
  "Stylistycznie bez zarzutu, interpunkcja i ortografia bezbłędna. Niestety, praca nie na temat.
  =3
  (podpis nieczytelny)

 • red_dread

  Oceniono 28 razy 16

  Jestem już pewniem że ta gazeta upadnie szybciej niż się "odrodziła". Piński to człowiek Giertycha(tego prawdziwego,o brunatnej twarzy weszpolaka),pisze też w gazecie u JKM i zaczyna ściągać do redakcji sobie podobnych.
  Winnicki,Zawisza i Janusz Korwin-Mikke to dno intelektualne(niżej nawet niż Ziemkiewicz i Semka,spore to "osiągnięcie") obrażające i rzygające na wszystko co inne.Pojawią się pozwy i Hajdarowicz prędzej czy później zwinie manatki a z reklam SKOKów się nie utrzymają.Zostanie im pływanie we własych intelektualnych ekstrementach.
  Swoją drogą w prawicy zawsze mnie zdumiewa jedna rzecz.Mianowicie,kiedy wydaje się,że wiekszych oszołomów już nie ma i ideologicznie bardziej na prawo została tylko ściana,zawsze ktoś zza owej ściany wyskoczy...

 • oyayebye

  Oceniono 11 razy 9

  Czołowi publicyści. Qwa, kpina czy tylko żart.

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 9

  ... panie Jerzy dużo zdrowia, reszcie zespołu nie życzę niczego, niech sami ocenią swój "dorobek" ostatnich lat i "się ocenią"... tam, w Niebiesiach ja na nich nie czekam:)

 • czarna.beata

  Oceniono 6 razy 6

  ci którzy tak ochoczo lżą Pana Jerzego nie widać jakoś na tematach słynnego agenta żałości pisowskiej.

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 3

  Czuję się przeproszonym:)

 • cichy_kurt

  Oceniono 2 razy 0

  Robert Winnicki i Artur Zawisza no to już wolałem Ziemkiewicza i spółkę bo ci panowie to totalne dno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX