Krauze: "Prace nad filmem o Smoleńsku idą fantastycznie. Mamy ogromną liczbę wpłat"

- Prace [nad filmem o katastrofie smoleńskiej - red.] idą fantastycznie. Kompletujemy ekipę filmową. Mamy już biuro produkcji. O pracach mogę mówić jedynie w superlatywach - mówi reżyser Antoni Krauze w rozmowie z wPolityce.pl.
Krauze podkreśla, że praca idzie tak dobrze, że "ma wrażenie, że Opatrzność nad nimi czuwa". - Wciąż zbieramy fundusze na produkcję filmu. Mamy ogromną liczbę wpłat. Wciąż jednak zbieramy środki. Dotychczasowe niezaspokajają naszych potrzeb - mówi reżyser i dodaje, że "jest bardzo wdzięczny wszystkim ofiarodawcom". - Szukam sponsorów, którzy dofinansują film, a potem będą mieli swój udział w zyskach. Sądzę, że ten film będzie miał ogromne wzięcie. I to nie tylko w Polsce. Mam takie sygnały. Wpłaty wpływają z wielu krajów. Mamy wsparcie ludzi z różnych stron świata - zapewnia Krauze.

O planowanym filmie o Smoleńsku zrobiło się głośno, gdy Antoni Krauze wspomniał, że w roli Lecha Kaczyńskiego widziałby Mariana Opanię. Opania kategorycznie odmówił, dodając, że robi to z powodów politycznych, bo nigdy nie był zwolennikiem braci Kaczyńskich. - Nie mam zamiaru im [PiS-owi - red.] pomagać w nakreślaniu ich bzdurnych przekonań - mówił aktor.

- Zaczęło się od tego, że się zwierzyłem komuś publicznie, że marzyłbym, żeby mój wieloletni przyjaciel Marian Opania zagrał rolę śp. Lecha Kaczyńskiego. To wywołało aferę medialną. Publikowano kolejne oświadczenia, komentowano sprawę wielokrotnie, wymuszano deklaracje, wywierano naciski na aktorów. Będę się starał, by następne próby obsadzenia ról w filmie odbywały się w sposób mniej otwarty, jedynie pomiędzy reżyserem a osobą, której się proponuje daną rolę - tak sprawę skomentował Krauze w rozmowie z wPolityce.pl.

Kutz: "Genialna zagrywka PR-owa PiS"

O filmie wypowiedział się ostatnio również Kazimier Kutz - reżyser i senator. Kutz pomysł nakręcenia filmu o Smoleńsku nazwał genialną zagrywką PiS. - W gruncie rzeczy chodzi o to, że oni nie mają ani pieniędzy, ani scenariusza. To jest genialny chwyt PR-owski ze strony PiS. Wie pan, co się teraz stanie? Oni zaczną zbierać pieniądze. Włączy się w to Rydzyk. Można zrobić z tego wehikuł polityczny, medialny, bo to jest walka o ekran, telewizję, istnienie. Ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy i na trzy miesiące przed wyborami film będzie gotowy. Na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud. Tu nie chodzi o kino - tłumaczył Kutz w wywiadzie dla "Newsweeka".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (55)
Krauze: "Prace nad filmem o Smoleńsku idą fantastycznie. Mamy ogromną liczbę wpłat"
Zaloguj się
 • 1ewkas

  Oceniono 54 razy 44

  "Mamy ogromną liczbę wpłat".
  Tyle samo, co na uratowanie stoczni, czy może więcej ?

 • be-rtil

  Oceniono 41 razy 41

  No to się panie starszy pośpiesz,bo masz trzy tematy na wybitne dzieła gatunku--smoleńsk,o tym co chciał na Wawel i najnowsze "opowieść o super agencie Tomaszu K".Jak ci się to uda to Wawel masz załatwiony!!!

 • abeerhaminus

  Oceniono 52 razy 40

  "Prace nad filmem o Smoleńsku idą fantastycznie...

  No jasne, skoro zdjęcia być może rozpoczęły się na długo przed katastrofą. Kto wie, może ś.p. Prezydent widział już wersję reżyserską? Miał jakieś uwagi?

 • milorex10

  Oceniono 29 razy 27

  Ten film będzie zapewne na temat wiary. Wiary w zamach. Wiara to pojęcie mistyczne, tajemnicze i budzące ciekawość. Prawda będzie zapewne na marginesie, bo sama prawda jest mało ciekawa. Ciekawe jest to co mogłoby być, gdyż lubimy fantazjować. Być może to będzie film fantasy, z latającymi spodkami.

 • nicram112

  Oceniono 30 razy 26

  Krazue - jestes taka kieszonkowa Lenie Riefenstahl. Ona tez piekne filmy "zaangazowane" krecila. Ale ty nawet porzadnego filmu nie zrobisz, wlasnie konczysz jak Mlynarski co kazdemu wylizywal a skonczyl na Prezesie

  en.wikipedia.org/wiki/Leni_Riefenstahl

 • mirekch60

  Oceniono 25 razy 25

  Ciekawe co wymyślicie potem,prezydent uprowadzony przez Marsjan !!!! czyli hit kinowy.

 • rot.leszek

  Oceniono 24 razy 24

  Czyzby Rowan Atkinson dal sie namowic na role kartofla?? ... nie chce mi sie wierzyc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX