"Tusk zyskał wygodny pretekst". Mariusz Kamiński o stawianych mu zarzutach

- Nie przejmuję się tymi zarzutami - powiedział Mariusz Kamiński na antenie telewizji Polsat News. - Wszystkie działania, jakie podejmowałem jako szef CBA były legalne - stwierdził. Wiceprezes PiS jest zdania, że zarzuty postawione mu w 2009 r. w związku z ?aferą gruntową? to pretekst rządu do odwołania go z funkcji szefa Biura.
- Prokuratura rzeszowska w 2009 roku postawiła mi zarzuty. Te zarzuty służyły Donaldowi Tuskowi jako pretekst do odwołania mnie z funkcji szefa CBA - przekonywał Mariusz Kamiński. - Wybuchła wtedy afera hazardowa, rząd bardzo nie chciał, żeby jakaś niezależna instytucja przyglądała się temu co się dzieje - stwierdził.

Były szef CBA jest absolutnie pewien, że sąd uzna go za niewinnego. - Nie przejmuję się tymi zarzutami - powiedział. - Wszystkie działania, jakie podejmowałem jako szef CBA były legalne. Podjęcie tych działań było moim obowiązkiem. Gdybym ich nie podjął, mógłbym się liczyć z konsekwencjami karnymi - stwierdził w rozmowie z dziennikarką Polska News. - Podchodzę do tego z pełnym spokojem - dodał.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że były szef CBA, dziś poseł PiS i wiceprezes tej partii, stanie przed sądem w sprawie nadużycia władzy, gdy kierował Biurem. Proces dotyczy "afery gruntowej", czyli sprawy fikcyjnego odrolnienia ziemi w 2007 roku. Kamiński jest oskarżony o stworzenie "fikcyjnej sprawy odrolnienia ziemi", podrobienie dokumentów różnych urzędów oraz niezgodnie z prawem stosowanie podsłuchów. Przed sądem staną także byli dyrektorzy Zarządu Operacyjno-Śledczego oraz były zastępca Kamińskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Tusk zyskał wygodny pretekst". Mariusz Kamiński o stawianych mu zarzutach
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 15 razy 13

  Najlepszym "pretekstem" sa wszystkie przekrety i dzialania szefostwa CBA na uslugach PIS.

 • j4s4

  Oceniono 14 razy 12

  ... na reżyserowanie korupcji nie trzeba mieć "papierów" ... "reżysera"!

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 10

  Kamiński brzydzi się działaniami mającymi podtekst polityczny...A seria donosów i łgarstw wymierzona w rząd premiera Tuska (który wbrew zdrowemu rozsądkowi pozostawił go na stanowisku szefa CBA) nie była działaniem politycznym TYLKO NIEODPARTYM IMPERATYWEM dojścia do prawdy, tylko przypadkowo zbieżnym z politycznym interesem POPRZEDNIEGO SZEFA...

 • saidakbar

  Oceniono 10 razy 8

  poczekamy zobaczymy :)

 • emigrant38

  Oceniono 6 razy 6

  A co ma mowic szuja??? Ze dzialal bezprawnie, na polityczne zamowienie?

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 3 razy 3

  " niezależna instytucja" - CBA za czasów Kamińskiego .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX