Agent Tomek: Zdjęcia obecnego szefa CBA mam od byłych agentów CBŚ

- Po tym, gdy szef CBA mnie publicznie skrytykował, zgłosili się do mnie byli funkcjonariusze CBŚ. I powiedzieli wprost: Tomek, Wojtunik mówi o profesjonalizmie? O tym, że nie robi się zdjęć? Proszę bardzo, ujawnij to dziennikarzom. I rzeczywiście są to zdjęcia, które chwały mu nie przysparzają - mówi Tomasz Kaczmarek w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".
Były agent CBA, obecnie poseł PiS Tomasz Kaczmarek w rozmowie z Michałem Majewskim mówi, że ma zdjęcia, które nie przynoszą chwały obecnemu szefowi CBA Pawłowi Wojtunikowi. Dodaje jednak, że nigdy nie przekaże tych zdjęć żadnemu dziennikarzowi.

Agent Tomek przekonuje dziennikarza, że wie, kto dostarczył zdjęcia i był informatorem "GW" i Gazety.pl. - To kolega, do którego miałem zaufanie. Okazał się zdrajcą. Złamał rażąco prawo i zasady, które obowiązują wewnątrz jednostek przykrywkowych - mówi Majewskiemu.

Zdjęcia od byłych agentów CBŚ

Na pytanie dziennikarza, czy poseł Kaczmarek szantażuje zdjęciami szefa CBA Pawła Wojtunika, przekonuje, że to nie jest atak. - Paweł Wojtunik publicznie zarzucił mi brak profesjonalizmu. Takie wnioski wyciągnął ze zdjęcia zrobionego mi, bez mojej wiedzy, przed operacją specjalną, w której uczestniczyłem - tłumaczy.

- Po tym, gdy szef CBA mnie publicznie skrytykował, zgłosili się do mnie byli funkcjonariusze CBŚ. I powiedzieli wprost: Tomek, Wojtunik mówi o profesjonalizmie? O tym, że nie robi się zdjęć? Proszę bardzo, ujawnij to dziennikarzom. I rzeczywiście są to zdjęcia, które chwały mu nie przysparzają - dodaje Kaczmarek. Jak mówi, są to zdjęcia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych przez Pawła Wojtunika.

"Mam, ale nie dam"

- I tu postawmy kropkę. Nigdy nie przekażę tych zdjęć żadnemu dziennikarzowi. Chcę tylko powiedzieć, że Wojtunik ma zdjęcia, z których ujawnienia nie byłby zadowolony. Sam publicznie i absolutnie niesłusznie krytykuje moją postawę. Ja się zachowam lojalnie i nie ujawnię tych fotografii. Obaj wywodzimy się z niewielkiej rodziny przykrywkowej, której głównym ideałem jest honor.

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika "Wprost" .

Gazeta.pl odkrywa kulisy CBA

Gazeta.pl opublikowała trzyczęściowy wywiad z byłym funkcjonariuszem CBA. Nasz rozmówca anonimowo odsłonił kulisy pracy w Biurze pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego, obecnego wiceprezesa PiS.

Opowiedział o bajońskich sumach wydawanych przez CBA na stworzenie legendy takich agentów i wyposażenie ich: Biuro ubierało ich od stóp do głów w markowe ubrania, gotówką płaciło 400 tys. zł za służbowe samochody. Agenci (w tym obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek) niestety często okazywali się lekkomyślni - mimo że musieli działać pod przykryciem, nie mieli oporów przed wspólnym fotografowaniem się w mieszkaniach operacyjnych i rozprowadzeniem zdjęć między sobą za pomocą różnych nośników (co groziło i grozi ich zdemaskowaniem).

Na dowód pokazał nam takie zdjęcia, których część opublikowaliśmy.

Nasz rozmówca opowiedział nam też szczegółowo, jak wyglądają szkolenia agentów pod przykryciem (posługujących się fałszywą tożsamością do prowadzenia tajnych operacji), zaopatrywanie ich w dokumenty, sprzęt i inne środki. CBA - jak usłyszeliśmy - hurtowo podrabiało wszelkie dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, m.in. Radia ZET i PAP i mogło bez trudu kopiować wszelkie informacje z komórek i laptopów, które zostawiają w depozycie goście CBA.

Co więcej, jak powiedział nasz informator, w CBA Kamińskiego decyzje na temat rozpoczęcia nowej operacji i obrania celu prowokacji podejmowano w oparciu o względy polityczne - a nie interes państwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Agent Tomek: Zdjęcia obecnego szefa CBA mam od byłych agentów CBŚ
Zaloguj się
 • yamako

  Oceniono 11 razy 11

  Gadka na poziomie "a ja mam zdjęcia tfojej starej". Mop w drogim garniturze nie przestanie być mopem.

 • tegepe

  Oceniono 11 razy 11

  Zamilknij, smarku, nie kompromituj się więcej.

 • szarlej-1

  Oceniono 10 razy 10

  Przedwojenny oficer wywiadu po czymś takim palnął by sobie w łeb.....ale żyjemy w styropianowej RP a.d. 2012.
  Do tego musimy się modlić o zdrowie A'Tomka bo jeśli się tylko zatnie przy goleniu (choćby pod pachami), to głupisie zaczną bajdurzyć o seryjnym samobójcy.
  I wychodzi na to że honorowe rozwiązanie hańbiącej sytuacji pana oficyjera wywiadu RP jest wbrew interesowi rządu.
  /pielęgniarka z UK miała więcej godności niż ten pisi półchoojek/

 • sisi64

  Oceniono 10 razy 10

  Lowelas i gnojek-tylko takie określenia nasuwają mi się od określenia tego faceta!

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 10

  ... kaczmarek, a ja mam słonia na łańcuchu... gratulujemy twoim wyborcom:)

 • cichy_kurt

  Oceniono 6 razy 6

  skończcie już ten serial z podrabianym agentem

 • arezo

  Oceniono 3 razy 3

  A jakie konsekwencje wyciągnięto wobec "bałwana" który zatrudnił i był przełożonym takich "komików"?

 • zdzisek1949

  Oceniono 2 razy 0

  Agent Tomek i prezydent Kwaśniewski.
  Proszę o pokazanie filmu z Ukrainy gdzie
  na cmentarzu widać zapijaczoną mordę
  prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego
  i tzw. chory tego bydlaka goleń.
  A nazywam dlatego tego faceta bydlakiem,
  gdyż po cmentarzu tak zapijaczeni mogą
  chodzić tylko bydlaki.

 • nodens_pn

  Oceniono 2 razy 0

  Co następnym razem?
  Co jeszcze można wymyślić aby odciągnąć ludzi od myślenia o tym w jakiej rzeczywistości żyją?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX