"Te rekonstrukcje z zomowcami? To wcale nie jest zabawne. Czuję niesmak" [PRZEGLĄD PRASY]

- Te wszystkie rekonstrukcje i grupy rekonstrukcyjne, być może dobre pod Grunwaldem, gromadzą ludzi i chętnych do oglądania, ale od kilku lat, gdy widzę tych pałujących zomowców, odczuwam zniesmaczenie - powiedziała w dzisiejszym przeglądzie prasy w "Poranku Radia TOK FM" Janina Paradowska. Głównym tematem przeglądu była 31. rocznica ogłoszenia stanu wojennego i rekonstrukcje historyczne.
"Władze Białołęki reklamują swoje widowisko z udziałem przebranych za zomowców rekonstruktorów" - prowadząca "Poranek" cytowała dziś obszernie artykuł z "Gazety Stołecznej" z zapowiedzią dzisiejszych obchodów rocznicy. Oprócz PiS-owskiego marszu i oficjalnych obchodów państwowych odbędą się m.in. rekonstrukcje, w tym ta na warszawskiej Białołęce.

Atrakcje? "Co pół godziny: * obstawienie posterunków wokół wejścia do ratusza; * prezentację pojazdów; * poszukiwanie "dywersanta" w ratuszu z aresztowaniem na zewnątrz budynku; * aresztowanie dywersanta na przystanku autobusowym; * "zatrzymania" i legitymowanie przechodniów; * rozpędzanie demonstracji "związkowców"; * ostrzelanie demonstracji gazem; * zatrzymanie przez tajniaków wywiadu wojskowego; * na koniec - pokaz ścieżki zdrowia" - czytamy.

- Proszę państwa, chyba jednak przesadzili albo uważają, że chyba tak ma być. Te wszystkie rekonstrukcje i grupy rekonstrukcyjne, być może dobre pod Grunwaldem, gromadzą ludzi i chętnych do oglądania, ale od kilku lat, gdy widzę tych pałujących zomowców, odczuwam zniesmaczenie - oceniła Janina Paradowska.

- Dla mnie to wcale nie jest zabawne - dodała i zacytowała Jerzego S. Majewskiego, który w dzisiejszej "Gazecie Stołecznej" pisze: "To jednak nie to samo, co kibicowanie rekonstruktorom pokazującym bitwę pod Grunwaldem czy uliczne epizody nocy listopadowej 1830 roku. Kiedy czytam zapowiedzi władz Białołęki o przygotowanym na czwartek 'największym historycznym happeningu' z wykorzystaniem pirotechniki i pojazdów opancerzonych, a potem, gdy widzę na ulicy nastolatka przebranego w strój zomowca, wciąż po 31 latach budzi to we mnie tylko agresję".

- A we mnie uczucie niesmaku. Chyba jakieś grube nieporozumienie z tym wszystkim mamy - podsumowała Paradowska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
"Te rekonstrukcje z zomowcami? To wcale nie jest zabawne. Czuję niesmak" [PRZEGLĄD PRASY]
Zaloguj się
 • wondziadu

  Oceniono 23 razy 17

  Widocznie niektóre środowiska nie były pałowane . Skoro podoba im sie rekonstrukcja napier*alania pałą i lanie zimną wodą ludzi . Ewentualnie ciągnięcie za samochodem związanego człowieka . ( Może oni są kibolami ? ) . W każdym bądz razie z niecierpliwoscią czekam na rekonstrukcję ,, Łapanki w Warszawie ,, oraz rekonstrukcje ,, Obozu Auschwitz ,, Komendant się znajdzie na żoliborzu - człowiek z pasją. To jest kraj ludzi z niedorozwojem umysłowym.

 • srololot

  0

  Każdego komucha to rucha , w szczególności tą zaschłą w sobie i komunistycznych poglądach pseudo dziennikarkę , raczej prominenta obecnego układu , zawsze jak widać pada na pazury , chociaż stare kruche ale udaje się ............

 • luna368

  Oceniono 12 razy -8

  Paradowska, zasłużona komunistyczna dziennikarka wolałaby żeby najlepiej w ogóle nie przypominać i pokazywać nowym pokoleniom jak wtedy reżim zniewalał naród. Pewnie, według niej, nic takiego się nie stało.

 • julianaugustyniak

  Oceniono 31 razy -17

  Pod Grunwaldem była rzeźnia, krew lała się hektolitrami.....zapewne to panią Paradowską rajcuje.

 • romp6

  Oceniono 42 razy -20

  Paradowska jest tak śmieszna,że rozwalam podroby.
  Janina Paradowska, to przecież sekretarz PZPR w redakcji gdzie pracowała. Więc Janino P.trzeba siedzieć cicho.Gdy wprowadzano Stan Wojenny, Paradowska , była wtedy zbrojny ramieniem WRON, walczac piórem z opozycją.
  Zabawne jest to,że symbolami opozycji stali się ci,którzy w stanie wojennym siedzieli pod kołdrą; Tusk i Kaczyński wtedy pełne portki, dziś pchają się po ordery.
  POPiS I ICH ZWOLENNICY WLEWAJĄ NIENAWIŚĆ W SERCA POLAKÓW,

  ciekawe jak szybko to wytną, w Agorze prawda boli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX