Poseł PiS ogłosił bojkot niemieckiego piwa. Za reklamę w "Wyborczej"

Poseł Stanisław Pięta (PiS) wezwał naród do wielkiej społecznej akcji - bojkotu niemieckiego piwa Paulaner. I myliłby się ktoś, kto pomyślałby, że chodzi mu o wstręt do tego, co niemieckie. Otóż nie. Paulanerowi dostało się za to, że jego reklama ukazała się - o zgrozo - w "Gazecie Wyborczej". Swój bojkot poseł z Bielska-Białej ogłosił na Facebooku, co wywołało burzę komentarzy.
Apel Posła Pięty:

"Ogłaszam przedświąteczny bojkot piwa Paulaner. Nie mam nic do piwa, ale menedżerowie firmy sprzedającej Paulanera w Polsce postanowili umieścić reklamę piwa w Wyborczej. To oznacza BOJKOT produktu - pisze poseł Pięta i opowiada, jak to ogłoszenia w "Gazecie Wyborczej" zaburzy jego dotychczasowy rytuał pobytu w stolicy: "Czasami bywam w Warszawie, przy placu Trzech Krzyży jest taka mała knajpka Adler, tam chodzimy coś zjeść, zamawiamy Wasze piwo i rozmawiamy o polityce. Teraz już tak nie będzie, dalej będziemy tam przychodzić, ale Paulanera już nie tkniemy. Reklamujecie się w Wyborczej? Jak wam nie wstyd?! Reklamujecie się w gazecie, która popiera zabijanie nienarodzonych dzieci, homomałżeństwa i esbecką agenturę. Nie pijemy już Waszego piwa. BOJKOT!!!"

Lawina na Facebooku

Gdy tylko poseł opublikował swój apel, ruszyła lawina komentarzy, niemal w całości krytykujących pomysł. Spora część wyraża niezadowolenie z poziomu prezentowanego przez Piętę jako parlamentarzystę. Oto przykłady:

"Żałosne, że moje podatki muszą iść na wynagrodzenia tak beznadziejnych posłów! Chyba przestanę je płacić!".

"Panie Pięta, pan żartujesz, czy na serio to piszesz? No i jak ja mam popierać PiS, no jak? Choćbym chciał. To po prostu nie mogę".

"Szanowny Panie, też nie jestem miłośnikiem » GW «i obecnego establishmentu, jednak bojkot piwa tylko dlatego, że reklamuje się w jednej czy drugiej gazecie, to ogromnie nadużycie. Bądźmy poważni".

Inne komentarze zarzucają Pięcie darmową reklamę dla Paulanera:

"Chciałbym zapytać, ile pan poseł wziął pieniędzy za darmową reklamę Paulanera w sieci? Pół internetu już o tym huczy. Gratulację za niezwykle udaną kampanię viralovą!".

"Brawo za darmowa reklamę. Dotychczas nie wiedziałem o istnieniu tej marki i chyba sobie łyknę. Dzięki Stasiu za polecenie!".

"Efekt będzie odwrotny. To piwo zniknie z półek. Wtopa wizerunkowa!!! PiS".

"Rozochocony bojkotem posła Pięty postanowiłem dokonać piwnego zakupu. Właśnie wróciłem z monopolowego. Pani sprzedawczyni powiedziała, że już nie ma Paulanera, bo zeszły jej dzisiaj jak nigdy 3 skrzynki. Uśmiechnięta dodała, że jutro zaprasza, będzie dostawa".

Są wpisy przypominające, że niemiecki Paulaner jest rozprowadzany przez polska firmę:

" » Piwo może i dobre, ale teraz pite ze świadomością, że wspierają Wyborczą, już by mi nie smakowało. «Pijemy sprawdzony Żywiec i już - Paulaner w Polsce jest dystrybuowany przez Grupę Żywiec. Brawo panie pośle".

"Swoją drogą piwko chyba trzeba będzie całkiem odstawić, bo koncern, do którego należy Paulaner, jest właścicielem pewnie 1/3 rynku polskiego piwa. Proszę jeszcze sprawdzić, czy żona właściciela restauracji przypadkiem nie wydaje Pana pieniążków zostawionych w Adlerze na jakieś środki antykoncepcyjne".

"Panie Pośle, z przykrością stwierdzam, że w pana rozumowaniu brakuje logiki i konsekwencji. Pijąc Żywca przy jednoczesnym bojkotowaniu Paulanera w taki sam sposób Pan finansuje zagraniczną firmę, która zatrudnia wielu Polaków".

Niektórzy internauci, idąc tokiem rozumowania Pięty, doprowadzają sprawę do absurdu:

"Jak odklejonym od rzeczywistości trzeba być, żeby robić takie hece. Z krótkiego przeglądu dzisiejszej Wyborczej wnoszę, że całe to towarzystwo nie wybiera się do kina na Hobbita, z pewnością nie do kin Helios, nie korzysta z usług banku Santander, nie podróżuje PKP. Sięgam po telewizyjną z piątku i dorzucam golarki Braun, Alior Bank, Żywiec (!). Może po prostu nie wychodźcie z domów".

"Czy przestanie się Pan również kąpać? Myć zęby? Używać papieru toaletowego? Te wszystkie produkty też reklamowane są w » Wyborczej «. A może po prostu zabolała Pana reklama alkoholu, bo ten jest Panu najbliższy?".

Dla innych fejsbukowiczów apel Pięty jest po prostu okazją do pożartowania:

"Paulaner - to nie brzmi jak polska marka, tu koniecznie trzeba repolonizacji!".

"Brawo! Dokonał Pan niemożliwego! Przebił Pan Chciwą Babę z Radomia!".

"Wiadoma sprawa. Żadnego Paulanera... TYLKO ZBYSZKO!!!".

Co na to Żywiec?

Paulanera w Polsce dystrybuuje Grupa Żywiec. Zapytaliśmy firmę, co sądzi o akcji posła Pięty i czy planuje marketingowo wykorzystać rozgłos, który wywołała: - Nie zamierzamy wykorzystywać wrzawy, która powstała wokół wypowiedzi pana posła, do promocji piwa pszenicznego Paulaner - stwierdził lakonicznie Sebastian Tołwiński, rzecznik Grupy Żywiec.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (42)
Poseł PiS ogłosił bojkot niemieckiego piwa. Za reklamę w "Wyborczej"
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 46 razy 42

  No i niech się ta pisowska Pięta Achillesa przyzna ile dostał za tak udaną akcję promocyjną ....
  ..wybitnie żałosny kmiotek..

 • arvelli_net

  Oceniono 32 razy 30

  ... hm, zapierdzielam sobie do Lidla a tam... kurde, zbrakło "Paulanera", sprzedawczynie zachwycone a dostawca ponoć ma zwiększyć dostawy :) tak kryptoreklama działa nawet w pisie... ciekawe ile gościu za to wziął kasiory:)

 • wkaspr

  Oceniono 31 razy 29

  Poseł Pięta swoją wypowiedzią przebił swojego szefa który cierpiał dlatego ze nie był internowany bardziej niż ci którzy siedzieli. W tej sytuacji musi zacząć obawiać się o swoją przyszłość, bo prezes nie znosi wokół siebie lepszych od niego, także w głoszeniu głupot.

 • parabellum.p08

  Oceniono 23 razy 21

  Mózg normalnego człowieka posiada zwoje..Mózg pisowca jest gładki jak gazeta...Gazeta Polska.

 • rot.leszek

  Oceniono 24 razy 20

  Nie przepadam za przenicznym piwem - ale dzis wypije za tego ciula
  ZUM WOHLE - pisowski MATOLE!!

 • j4s4

  Oceniono 18 razy 18

  ... czego on się nałykał, może walnął jakąś podróbę! Musiał mieć po nie wyjątkowo ... ciężką noc!

 • kkryg

  Oceniono 16 razy 14

  wybraniec 1/2997 narodu .... ręce boskie :)

 • panchuck

  Oceniono 17 razy 13

  Dzisiejszy wieczor sponsoruje piwko Paulaner :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX