"Owsiak poszedł pod prąd swojego elektoratu. To akt mądrości i odwagi"

- Dla Owsiaka to wyzwanie i za to go podziwiam. Poszedł pod prąd własnego elektoratu, czyli licealistów. To akt mądrości i odwagi - mówił w Poranku TOK FM Jacek Żakowski o tegorocznej zbiórce organizowanej przez Jerzego Owsiaka. W tym roku WOŚP zbiera m.in. na godną opiekę medyczną dla seniorów.
13 stycznia w Warszawie rozpocznie się już XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego Finału jest: "Dla ratowania dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Jerzy Owsiak, organizator i twarz WOŚP, podkreślił, że w tym roku chce zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku. - Dla Owsiaka to wyzwanie i za to go podziwiam. Poszedł pod prąd własnego elektoratu, czyli licealistów. To grupa wiekowa, w której wyobraźnia międzypokoleniowa nie jest wykształcona - komentował w Poranku TOK FM prowadzący Jacek Żakowski.

"Starość nie pachnie ładnie, nie uśmiecha się słodko. Owsiak poruszył ważny temat"

- Jak ktoś ma 15-16 lat to najsłabiej wtedy rozumie problemy międzygeneracyjne - kontynuował Żakowski. - Owsiak idzie więc dokładnie pod prąd swoich wcześniejszych działań. To akt mądrości i odwagi - dodał.

- Jest taka ambicja i niezdrowy nastrój w powietrzu, żeby znowu zebrać więcej pieniędzy niż w zeszłym roku - wtrącił Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka". - To jest pozytywne, ale trochę przesadna ta "napinka". Jak będzie mniej pieniędzy, to nie widzę w tym problemu, bo edukacyjnie i świadomościowo pomysł zbierania dla seniorów jest bardzo ważny. Dlaczego? Bo tu nie ma już tych łatwych, prostych i przyjemnych wzruszeń. Starość nie ma zaróżowionych policzków, nie pachnie ładnie, nie kwili, nie uśmiecha się tak słodko, jak lubimy.

"Transformacja był przeciw ludziom starszym"

Prof. Wiesław Władyka zauważył z kolei, że działanie Owsiaka może mieć pozytywne skutki dla relacji między pokoleniami. - Może Owsiak wywoła empatię międzypokoleniową. Oby. Transformacja ostatnich 20 lat jest przeciwko ludziom starszym, bo stawia znak zapytania nad całą przeszłością tych ludzi. Sam fakt, że żyłeś w PRL-u jest podejrzany. Nazywamy to czasami niszczeniem autorytetów. Jak szukamy wzoru z przeszłości, to nie dotyczy pokolenia, ale wybranych przedstawicieli pokolenia i służy polityce. To zaś wzmaga arogancję młodych, którzy czują się uprawomocnieni w swojej pogardzie wobec każdego, kto ma więcej niż 40 lat - podkreślił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
"Owsiak poszedł pod prąd swojego elektoratu. To akt mądrości i odwagi"
Zaloguj się
 • bambolina1

  Oceniono 264 razy 254

  Dlaczego z ludzi mlodych robi sie mentalnych/ emocjonalnych inwalidow?! Oni bardzo dobrze wiedza co to starosc i czym "pachnie"! Brawo dla p. Owskiaka, za tegoroczna zbiorke! WRESZCIE ktos poruszyl temat, o ktorym to chore panstwo chce tak bardzo zapomniec!

 • marek_nazarowski

  Oceniono 157 razy 149

  Brawo Owsiak! Dla NFZ starzy i przewlekle chorzy też nie pachną ładnie ani nie uśmiechają się wystarczająco słodko. Mam na myśli dramatyczną sytuację oddziałów geriatrycznych i oddziałów dla przewlekle chorych w kontekście wyceny tzw. "punktów" przez NFZ...
  Służba zdrowia to nie tylko zabiegi czy procedury medyczne. To także opieka długoterminowa o czym nie każdy pamięta.

 • maaac

  Oceniono 167 razy 139

  Owsiak zadziała NIE wbrew ludziom dzieki którym trwa jego Orkistra. Owsiak zadział wbrew WYOBRAŻENIU o tych ludziach jakie nam uparcie wciskają różne "prawicowe" media, ugrupowania, dziennikarze.

  To "prawica" nam wmawia non stop jaka to młodzież jest bezidowa, leniwa i łatwa do manipulacji.

 • oloros

  Oceniono 138 razy 96

  co za brednie - liocealisci akurat dobrze widza i reaguja na los ludzi starszych - sam doswiadczylem smerci wszystkich moich dziadkow bedac w liceum
  dzisiaj obserwuje wspaniale zachowania mlod=ych licealistow w zderzeniu z tragedia i cieropieniem kludzi straszych
  wiec co to za brednie Panie Zakowski - oburzajace po prostu

 • biesczad1

  Oceniono 53 razy 51

  I licealiści będą kiedyś seniorami - bo życie to krótki sen...

 • bolek_i_jego_worek

  Oceniono 79 razy 51

  Raczej to świadczy o kompletnej zapaści polskiej służby zdrowia.

 • juikowy

  Oceniono 51 razy 41

  Zapraszam do słownika jęz. polskiego, no chyba że Owsiak będzie startował wyborach LOL

 • shadowthrone

  Oceniono 57 razy 25

  Jakiego elektoratu??? Coś herr Żakowski ma dzisiaj nie tak w umózgowieniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX