Bp Pieronek: Odprawiłbym mszę za matkę małej Magdy

Biskup Tadeusz Pieronek odprawiłby mszę za matkę Madzi - dowiedzieli się od duchownego internauci portalu tvp.info.pl - Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - tłumaczył.
Jedna z internautek zapytała biskupa Pieronka, jaka powinna być postawa osoby wierzącej w stosunku do matki Madzi i czy powinno się za nią modlić. - Oczywiście. Nie ma ludzi skazanych na stracenie, zwłaszcza w sensie moralnym, duchowym - odparł duchowny.

Biskup zaznaczył, że jego zdaniem prasa nadała sprawie niezdrowy rozgłos. - Nie wiem, kto i po co to robił. Byliśmy świadkami naciągania pewnych spraw, grzebania w ludzkich sumieniach i uważam, że dziennikarze, którzy się tego typu tematami zajmowali dziesiątki bądź setki razy w ciągu ostatnich miesięcy, roztrząsali różne szczegóły, generowali nadmierną ciekawość ludzką w sprawie, która powinna być zamknięta jednym zdaniem - nie mają umiaru w psuciu dobrej opinii całemu społeczeństwu - powiedział.

"Gdyby do księdza biskupa ktoś się zgłosił i poprosił o odprawienie mszy świętej w intencji matki Madzi, zgodziłby się ksiądz?" - zapytała biskupa internautka Monika. - Naturalnie! Oczywiście, że tak. Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - odpowiedział duchowny.

Bp Pieronek: Ksiądz Boniecki potrafi przejść przez granice

Biskup Pieronek odpowiadał także na pytania internautów dotyczące m.in. księdza Bonieckiego i jego zdjęcia z Nergalem. - Mogę powiedzieć, że to człowiek niezwykle mądry, doświadczony. Potrafi przejść przez granice, których inni by nie przekroczyli, to fakt. Ale ja się pytam, kto był tym w chrześcijaństwie, który ciągle przekraczał granice? Chrystus. To on spotykał się z cudzołożnicami, zapraszał celników, czyli złodziei. Przykłady mógłbym mnożyć - zaznaczył.

Pytany o ocenę zakazu wypowiedzi dla księdza Bonieckiego, którą nałożyli na niego przełożeni, biskup Pieronek zaznaczył: - Nie chcę analizować tej konkretnej sytuacji. Jakieś racje przełożony musiał mieć, ale nie sądzę, by księdzu Bonieckiemu to przeszkodziło w kontaktach z ludźmi i w powiedzeniu tego, co ma do powiedzenia.

Więcej na portalu Tvp.info.pl >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Bp Pieronek: Odprawiłbym mszę za matkę małej Magdy
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 28 razy 22

  A kiedy będzie msza za to co Kościół ZROBIŁ Z POLSKI wchodząc z butami do polityki i popierając nacjonalistycznych i ksenofobicznych kaczych cyników żądnych władzy.... Przed kim była ta cała "obrona krzyża" i co miało wspólnego z wiarą przyozdabianie Grobów Chrystusa w Kościołach SZCZĄTKAMI ŚWIĘTEGO WRAKA, nie mówiąc już o szatach Matki Boskiej Częstochowskiej... Tylko i wyłącznie Kościół jest winny tej SZALONEJ FALI NIENAWIŚCI W POLSCE, bo bez poparcia Kościoła PIS byłby nacjonalistyczną partyjką jakie są w każdym kraju z kilkunastoprocentowym co najwyżej poparciem....A RELIGIJNO POLITYCZNE mieszanki są gorsze od rzekomego trotylu znalezione w Tupolewie, o czym biskupi powinni wiedzieć najlepiej.... Kościół ma w Polsce przechlapane niezależnie od tego ile jeszcze ludzi pójdzie na pasterkę...Bo w materii wiary twarz można stracić tylko raz...BISKUPI ODPRAWIAJCIE MSZE ZA SIEBIE ...

 • obserwator1020

  Oceniono 10 razy 6

  Za Madzię nie ma już co odprawiać - nie zapłaci...

 • ergosumek

  Oceniono 8 razy 6

  Co to, halloween?

 • parabellum.p08

  Oceniono 14 razy 6

  A za ile?

 • lehoo

  Oceniono 17 razy 5

  No to przestań się lansować i odpraw.

 • kuma1

  Oceniono 9 razy 5

  W Polsce porządki należy rozpocząć od przywrócenia pełnych praw dla Prymasa a biskupów z powrotem zagonić do pracy z wiernymi i dla wiernych. Już czas żeby ktoś mądry porozmawiał z Papieżem.

 • bodora73

  Oceniono 6 razy 4

  Jaka jest stawka biskupa i kto pownien mu zaplacic?

 • niktwazny126

  Oceniono 16 razy 4

  A coś stoi na przeszkodzie, żeby taką mszę odprawić, skoro taka wola księdza biskupa ? Tym bardziej, że pani Katarzyna W. zdaje się mocno wierząca. Ma w życiorysie jakieś oazy, pielgrzymki.
  A za duszyczkę Madzi to już nie warto się modlić ? Chyba wszyscy skoncentrowali się na samej "mamie", a dziecko przestało mieć znaczenie.

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 2

  Odprawiłby mszę? A po co??? Tej niihilistce to nie pomoże, życia dziecku nie zwróci, więc po co ta msza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX