Szczuka: Kościół życzyłby sobie takiego porządku w rodzinach, jaki znamy z literatury ubiegłych wieków

Według Kazimiery Szczuki, Kościół katolicki popsuł świąteczny, ?pogodny nastrój?, zabierając głos w sprawie konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. - Ludzie zaczynają wyławiać, że może bicie nie jest takie złe. Jesteśmy na poziomie, że Kościół życzyłby sobie takiego porządku, jaki znamy z literatury ubiegłych wieków. Noś kobieto swój krzyż - mówiła publicystka w TOK FM.
Temat podpisanej przez Polskę konwencji Rady Europy, o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, pojawił się m.in. w homilii arcybiskupa Józefa Michalika. Przewodniczący episkopatu Polski stwierdził, podczas pasterki w Przemyślu, że jesteśmy świadkami ataku na tradycyjny model rodziny. Zdaniem arcybiskupa Michalika, konwencja RE to "wielkie kłamstwo".

Słowa szefa episkopatu Polski oburzyły Kazimierę Szczukę. - Gdybym była Kościołem katolickim, to powstrzymałabym się od przed takimi komentarzami. Bo nawoływanie wiernych do tego żeby nie bili kobiet, dzieci, nie znęcali się nad członkami rodzin, to powinien być pierwszym obowiązkiem Kościoła. A tymczasem nie! - mówiła publicystka "Krytyki Politycznej" w "Poranku Radia TOK FM".

"Głódź zabłysnął, Ryczan nie zawiódł. Czyli biskupów >samobójstwo<" [BLOG]

I dodała. - Nawet jeżeli im nie odpowiada parę punktów konsekwencji, to mogliby po swojemu, ze swojego konserwatywnego kąta, powiedzieć kilka słów o tym, żeby było lepiej. Żeby ludzie nie byli dla siebie katami.

"Noś swój krzyż"

Według Szczuki przekaz hierarchów Kościoła wprowadza niebezpieczny szum w umysłach wiernych. - Ludzie zaczynają z tego wyławiać, na takim tabloidowym poziomie, że może to bicie nie jest takie złe. Odklejamy się od tego, co należałoby przekazać ludziom o przepisach konwencji. A jesteśmy na poziomie, że Kościół życzyłby sobie takiego porządku w rodzinach, jaki znamy z literatury ubiegłych wieków. Noś kobieto swój krzyż - mówiła publicystka.

Przed nami wielka awantura w Sejmie

Komentatorka Poranka Radia TOK FM przewiduje, że sejmowa debata o ratyfikacji kontrowersyjnej konwencji Rady Europy, wywoła awanturę w Sejmie.

Przedsmak już mieliśmy. Bo podpisanie dokumentu poprzedziły kłótnie w rządzie. Jako pierwszy głośno skrytykował konwencję, i opowiedział się przeciwko jej podpisaniu, min. Jarosław Gowin. - Minister sprawiedliwości więc staje po takiej stronie, że mechanizmy zwalczające przemoc nie są dobre - oceniła Kazimiera Szczuka.

Jej zdaniem, podczas sejmowej debaty możemy spodziewać się, że politycy "będą mówić, jak to mogą bić swoje żony". - Tak jak podczas dyskusji o karaniu dzieci debatowali jak klaps ma się do tradycji - przypomniała.

Biskupi myślą, że wierni nie odejdą nigdy? Mellibruda: efekt złudzenia tłumu pasterkowego

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (456)
Szczuka: Kościół życzyłby sobie takiego porządku w rodzinach, jaki znamy z literatury ubiegłych wieków
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 599 razy 413

  Zawsze można powiedzieć, że są kraje, gdzie kobietm jest zdecydowanie gorzej. A u nas wystarczy zachowywać pozory normalności. Bije? Bo tak kocha, że inaczej nie może wyrazić miłości. A na pewno kocha, bo co niedziela z małżonką pod rękę do kościoła, homilii wysłuchać. Zaś w homilii nie ma nic o szacunku wobec najbliższych, o nie używaniu przemocy. To skąd ma wiedzieć? Ważnjejsze, że wie, co się wydarzyło w Smoleńsku, że geje są be, że należy dawać kasę, bo prześladowany kościół ma potrzeby.

 • boykotka

  Oceniono 489 razy 355

  Pamiętam wpis pod podobną dyskusją. Dziewczyna pisała, że ksiądz, który zawędrował do niej po kolędzie uznał ich związek bez ślubu kościelnego za bardziej grzeszny niż małżeństwo sąsiadów oczywiście uświęcone sakramentem katolickim, w którym co prawda sąsiad regularnie bił żonę ale nie mniej regularnie chodził do kościoła

 • hiszpania170909

  Oceniono 499 razy 323

  w Polsce mozna bic zone i wyzywac ja od kur..w, natomiast za parodiowanie tv . trwamowej Madzi Buczek na antenie TV Polsat grozi milion zlotych kary.I kare naklada jakas baba ktora lubi sobie golnac kielicha. Zaraz zwymiotuje

 • 0_maria

  Oceniono 358 razy 242

  To o czym mówi pani Kazimiera Szczuka to są oczywistości. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ma tylu wrogów, bo nie jest ani trochę kontrowersyjna.

 • ciemnyludd

  Oceniono 311 razy 227

  "NOŚ KOBIETO SWÓJ KRZYŻ..." jak noszą go hierarchowie Kościoła, do czego są im niezbędne WYPASIONE BRYKI...

 • 99venus

  Oceniono 260 razy 196

  niestety w Polsce kościół zazwyczaj psuje dobre nastroje.nie mają chłopaki wyczucia chwili i kontaktu z rzeczywistością.

 • anwdin-san

  Oceniono 203 razy 165

  W Biblii Bóg mówi: W katechiźmie jest to 9 i 10 przykazanie:
  Wj 20,17 Nie bedziesz pozadał domu blizniego twego. Nie bedziesz pozadał zony blizniego
  twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego
  osła, ani zadnej rzeczy, która nalezy do blizniego twego”.

  Jak widać w inwentarzu mężczyżny najważniejszy jest do. Żona zajmuje zaszczytne drugie miejsce przed niewolnikami, wołami, osłami itd. i oczywiście jest własnością meżczyzny, a ze swoją własnością każdy może robić co chce.
  Więc nic dziwnego, że kościół który stoi na straży pawa Bożego, jest obrońcą przemocy w rodzinie.
  Chwalmy Pana!

 • neumarkt

  Oceniono 202 razy 162

  Śp. Stefan Kisielewski nie przewidział, że tyle lat po Jego śmierci, przedstawiciele Pana B. na ziemi, przejmą w spadku po Władysławie Gomułce maniery i sposób rządzenia, które określił wówczas DYKTATURĄ CIEMNIAKÓW! Czyżby gotowali sobie taki sam los jak ekipa I sekretarza KC PZPR Gomułki ?

 • zimmel

  Oceniono 31 razy 23

  Pani Kazimiero,Gowin to człowiek z opus dei wierny ministrant człowiek którego Tusk nie może wyplenić,gdyż nie ma na jego miejsce innego.Dla takich ubogich myślowo ludzi kobieta jest niczym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX