Marszałek Struzik o Modlinie: Ja za to nie odpowiadam, nie ja mieszałem beton

Marszałek województwa mazowieckiego nie poda się do dymisji w związku z problemami samorządowego lotniska w Modlinie - poinformowało Polskie Radio. Adam Struzik stwierdził, że to nie on był odpowiedzialny za realizację inwestycji.
O wartej ponad 400 mln złotych inwestycji rozmawiają radni Sejmiku województwa mazowieckiego. Jak informuje Polskie Radio, marszałek Adam Struzik zapewnił, że nie odpowiada za działalność lotniskowej spółki oraz jej problemy i dymisji nie rozważa.

- Nie ma żadnego powodu, żebym podawał się do dymisji. Inne organy odpowiadają za realizację inwestycji. Ci, którzy twierdzą, że ja osobiście tam mieszałem ten beton są w błędzie - zaznaczył marszałek. Struzik przyznał też, że ws. lotniska były różne ekspertyzy, o które będą pytane władze spółki.

Budowany wg. zasady "szybko i tanio"

O sprawie problemów z pasem startowym na lotnisku w podwarszawskim Modlinie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Port lotniczy, budowany według zasady "szybko i tanio", zaczął się sypać już kilka miesięcy po oficjalnym otwarciu. 22 grudnia lotnisko zostało zamknięte dla samolotów pasażerskich, bo na betonowych 500-metrowych końcówkach jedynego pasa pojawiły się dziury w nawierzchni. 

Jak się okazało, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych już w kwietniu informował władze lotniska, że pas startowy został źle wykonany i nie nadaje się do użytku. Teraz opozycja w Sejmiku województwa mazowieckiego zarzuca władzom samorządu, że mimo wiedzy o problemach z pasem, otworzyły lotnisko dla swojego prestiżu. - Urząd dopuścił lotnisko do użytkowania i naraził wielu pasażerów na niebezpieczeństwo - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Grzegorz Pietruczuk z klubu SLD w sejmiku wojewódzkim.

Po Bożym Narodzeniu kilkudziesięciu robotników i ekspertów zaczęło naprawiać popękany betonowy pas startowy. 4 stycznia ma być wiadomo, co dalej z lotniskiem. Na razie z mazowieckiego portu nie mogą korzystać samoloty rejsowe.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Marszałek Struzik o Modlinie: Ja za to nie odpowiadam, nie ja mieszałem beton
Zaloguj się
 • bogatata

  Oceniono 20 razy 18

  Struzik,z niewiadomych powodów utrzymujący się wiecznie przy żłobie szubrawca i krętacz,tym razem mówi prawdę!On się zajmuje ostrym mieszaniem w gorszym gó...e.Że takie monstra jeszcze rządzą w Polsce!Zadziwiające.

 • dar123456

  Oceniono 13 razy 11

  Jasne !! Jak jest sukces to jest to sukces struzika i tylko jego pomimo tego że betonu nie mieszał ale jak porażka to nie jest to jego wina bo przecież on tego betonu nie mieszał. Żałosne !! Ile jeszcze będziemy musieli oglądać i słuchać tego nieudacznika i jego protektorów ?

 • antybiurokrata

  Oceniono 12 razy 10

  Jak zwykle w styropianowej Polsce, nie jest winny upośledzony kuzyn brata wielkiego brata który dostał fuchę po znajomości. Nie jest tez winien ten co w łapę wziął ani ten co w łapę dal.

  Winny jest Joziek z Sulencin co to ten beton mieszał w "toczkach" za 2 PLN za godzinę bo na betoniarkę zabrakło po tym jak jazdy ważniak i 10-ciu dyrektorów dostali swoja część..

  certare.pl/wp/trzydziesci-lat-slomianej-rewolucji/

 • tades1

  Oceniono 11 razy 9

  pan marszałek nie widzi powodu aby zrezygnować z :
  1.kilkanaście tysięcy po podatku
  2.samochód służbowy plus kierowca z domu , do domu
  3.kolacje / obiady na koszt
  byłby głupi , na szczęście dla mieszkańców mazowieckiego głupi nie jest

 • martin933

  Oceniono 15 razy 7

  Tego typu problemy były i będą. Nie uważam, że model zamówień publicznych jest wadliwy, bo wybierana jest najtańsza oferta. A co? Ma być wybrana najdroższa oferta. Opozycja z jednej strony krytykuje, że budowa autostrad jest w Polsce za droga i zaraz krytykuje, że niepotrzebnie jest wybierana najtańsza oferta. To pokazuje nieporadność i kompletne amatorstwo PiS-u. Prawo przetargowe trzeba tylko lekko modyfikować. To, że będą wpadki i nadal z tym się trzeba pogodzić. Na rynku każdy odpowiada za siebie i jeżeli ktoś nie potrafi wyliczyć koszt inwestycji to sam sobie winien, Nie powinniśmy ratować nieudaczników z naszych podatków. Ja krytykuję polski rząd z innej strony. Za to, ze zamiast aby pieniądze budżetowe poszły większym strumieniu na służbę zdrowia na szkolnictwo i naukę to się ratuje kopalnie, LOT i inne spółki które powinny do budżetu przynosić i nie wynosić.

 • jk1962

  Oceniono 7 razy 5

  Byłoby fajnie dowiedzieć się jaka jest przyczyna tej fuszerki.

 • ksks3

  Oceniono 1 raz 1

  Typowa postawa człowieka z PSL.
  Stołek , kasa - tak !
  Odpowiedzialność ?
  Szkoda gadać !

 • bmtr

  Oceniono 3 razy 1

  Struzik przecież większość życia spędził jadąc z Płocka do Warszawy ( i odwrotnie) Oczywiście, że za nic nie odpowiada i niech żyje nam 100 LAT!!! Wiwat PSL i PO !!! To nie prawda, że pas jest dziurawy to tylko skutki mroźnej zimy!

 • brillo

  0

  pluć w twarz temu chamowi to powie, że deszcz pada. żałosny jest ten człowieczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX