Nowicka: Kościół chce, by rodzina była razem. Bez względu na patologie

- Jak najbardziej uzasadnione jest twierdzenie, że Kościół katolicki toleruje zjawisko przemocy seksualnej - mówiła Wanda Nowicka na antenie Radia ZET. Wicemarszałek Sejmu stwierdziła, że Kościół za wszelką cenę chce dążyć do tego, by rodzina była razem. - Bez względu na patologie - powiedziała.
W ocenie Wandy Nowickiej Sejmu Kościół wciąż stoi na stanowisku, że przemoc jest zjawiskiem niepożądanym, ale kobiety powinny się na nią godzić dla dobra rodziny. - Kościół chce, by rodzina była razem, bez względu na to, jak bardzo jest patologiczna - mówiła marszałek Sejmu.

Słowa Michalika: Straszne i nieprawdziwe

Jej zdaniem duchowni nie powinni być zaskoczeni coraz większą krytyką instytucji Kościoła. - Kościół nie angażuje się w działania przeciw przemocy, a z drugiej strony angażuje się w życie polityczne. Jak może w tak drastyczny i radykalny sposób opowiadać się przeciwko dokumentowi Rady Europy - powiedziała wicemarszałek. - Jeżeli Kościół miesza się w politykę, w sprawy świeckie, to musi spodziewać się, że będzie krytykowany, tak jak każdy aktor sceny politycznej - podkreśliła.

Wanda Nowicka skrytykowała także słowa arcybiskupa Józef Michalika, który stwierdził, że przyjęcie unijnej konwencji ws. walki z przemocą jest "wielkim kłamstwem, które przejęliśmy z Unii Europejskiej. - To są straszne, bardzo nieprawdziwe słowa - powiedziała Nowicka.

Kościół toleruje pedofilię

- Jeśli spojrzymy na zjawisko przemocy szerzej, również jako zjawisko pedofilii, widzimy, że jest ono tolerowane przez Kościół. Co się dzieje z pedofilami kościelnymi? Są często tłumaczeni, bronieni przez procesami sądowymi. Robi się wszystko, żeby znaleźć im jakąś ciepłą posadkę - przekonywała Wanda Nowicka.

Wicemarszałek uznała, że twierdzenie, iż Kościół katolicki toleruje zjawisko przemocy seksualnej jest jak najbardziej uzasadnione. - Zarówno w samej instytucji, jak również jako zjawisko w kulturze czy w społeczeństwie - powiedziała.

Ryfiński jest jak Niesiołowski. "To taki nasz harcownik"

Wanda Nowicka ujawniła także, że Armand Ryfiński i Bartłomiej Bodio zostali ukarani przez własny klub parlamentarny karami nagany - pierwszy za nazwanie obrazu Matki Boskiej "bohomazem", a drugi za wystąpienie w Sejmie, w którym skrytykował stanowisko własnego klubu.

- Wczoraj poseł Ryfiński dostał na klubie naganę, to określenie było obraźliwe dla niektórych - powiedziała Wanda Nowicka w rozmowie z Moniką Olejnik. - On jest takim naszym harcownikiem, ja bym go porównała do Stefana Niesiołowskiego z Platformy Obywatelskiej. Używa mocnych słów i często kontrowersyjnych, ale porusza ważne problemy - mówiła wicemarszałkini Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (38)
Nowicka: Kościół chce, by rodzina była razem. Bez względu na patologie
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 59 razy 47

  Kościół chce zwłaszcza decydować za nas i za nasze rodziny. Księża, odwiedzający wlasne mamusie raz na pół roku, swietnie znają problemy nasze domowe - problem ze znalezieniem pracy, problem z samotnym ojcostwem czy maciezyństwem, problem z dorastającą młodzieżą, domową przemoc.... I wspierają z całych sił, wyciągając na tacę ostatnie grosze od staruszek, a od państwa wyciągając, co tylko się da i przysporzy kasy.
  Z lekcji religii, podstawówka :
  katecheta : wstań, Franiu, teraz pomodlimy się za twoją mamusię, żeby była mądra i chodziła w niedzielę do kościoła.
  Kilkuletni Franio już dzisiaj wie, że nie chce, żeby mu katecheta życie rodzinne układał. Franio wie, że jego mamusia pracuje ciężko, także w niedziele, żeby ich dwuosobowej rodzinie wystarczało na codzienne, skromne potrzeby.

 • mirekch60

  Oceniono 39 razy 35

  Napiszę wprost,kler żyje w średniowieczu i dążą do tego żeby naród nie był wyuczony itd.,bo łatwo się takim narodem steruje.A co do Abp Michalika chyba zapomniał jak załatwił policjanta,nie pomyślał wtedy o rodzinie. Pani Nowicka ma całkowitą rację i rodacy otwórzcie szeroko oczy bo potem będzie za późno, bo kler już się rozpanoszył i widać to na porządku dziennym,pozdrawiam.

 • maura4

  Oceniono 36 razy 32

  Nieś kobieto swój krzyż. Bóg ci go zeslał, bo wiedział, że dasz radę go udźwignąć. Nie wiem, czy teraz tak kobiety pouczają, nakzują znosić im w pokorze przemoc fizyczną, psychiczną, ekonomiczną. Tak było przez wieki, kiedy kobieta przysięgała posłuszeństwo mężowi, a on był jej panem.
  Dawno w kościele nie byłam, ale przez 12 lat uczęszczania na religię i msze nie przypominam sobie takiego wychowania przeciw przemocy, jakie odbierałam w domu.To w domu uczyli mnie, że nie mogę godzić się na żadne formy przemocy wobec siebie i innych. Nic takiego nie pamiętam z nauk religijnych.

 • jezierskiadam

  Oceniono 46 razy 30

  Twierdzenie o chrześcijańskich korzeniach Europy jest PROPAGANDOWYM KŁAMSTWEM !!!
  Chrześcijaństwo wywodzi się z Azji. Zapożyczyło też wiele z Afryki (Egiptu).
  Cesarze Rzymscy zrobili z niego religię państwową wtedy, gdy Rzym porzucił demokratyczną fasadę i stał się satrapią na wzór azjatyckich państw, w których poddani byli własnością władcy.
  Pozbyto się wtedy europejskich religii i zastąpiono je azjatyckim wzorcem, w którym był jeden bóg, jeden pan niewolników i jeden naczelny kapłan.

 • saidakbar

  Oceniono 37 razy 27

  nie ma wiekszej patologii niż kościół katolicki :-) żwirowisko złodziei pedofili i innego ścierwa

 • oswiecony19

  Oceniono 29 razy 25

  Obok lichtarzy na kolędzie, połóż na stole bitą śmietanę z Biedronki. Zobaczyć minę księdza ... bezcenne!

 • oswiecony19

  Oceniono 18 razy 16

  Kupimy kościoły! Prężnie działająca firma w branży wspinaczki rekreacyjnej, zakupi w dużych miastach ( powyżej 300.000 mieszkańców) kościoły, celem poszerzenia profesjonalnej sieci ścian wspinaczkowych.Kościoły mogą być zadłużone! Proboszczu, masz problemy ze spłatą sądowych roszczeń za molestowanie dzieci? Sprzedaj nam kościół!

 • jezierskiadam

  Oceniono 19 razy 15

  W Polsce są różne dyskusje w których sformułowanie "chrześcijańskie korzenie Europy" jest wykorzystywane przez tzw. eurosceptyków , których patronem jest hierarchia KK. (może nie w całości).
  Użycie słowa "korzenie" to jest perfidna sugestia, że bez korzeni Polska zwiędnie a następnie uschnie.
  Jak drzewo figowe przeklęte przez Jezusa z Nazaretu za kompletną niewinność swoją.
  "Ponieważ to nie była pora na figi.":

 • oswiecony19

  Oceniono 12 razy 8

  Lofty, księgarnie, walki w kisielu, piwiarnie, sklepy... Już niedługo w Polsce, kościoły będą wyglądać jak na tych trzech linkach: pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Zonnebeke_-_Molenaarelst_-_Former_chapel_1.jpg&filetimestamp=20080421195618 link2: www.we-dwoje.pl/a;w;kosciele;hotel;dyskoteka;lub;szkola,artykul,19510.html link3: flojd.pl/information_link.php?information_id=3682

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX