"Kara jest wysoce nieproporcjonalna. Dr G. ma silne argumenty, żeby żądać odszkodowania od państwa"

Wg prof. Wiktora Osiatyńskiego wyrok dla dr. G. jest zbyt surowy. Zdaniem prawnika, polityczne tło towarzyszące od początku jest "przerażające". - Niezależnie od wyroku, lekarz ma argumenty, żeby żądać odszkodowania od państwa - ocenił prawnik.
Warszawski sąd uznał kardiochirurga Mirosława G. za winnego przyjęcia korzyści majątkowych, w wysokości ponad 17 tys. zł. I skazał lekarza na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 72 tys. zł grzywny. Mirosław G. został oczyszczony z ponad 20 zarzutów o mobbing.

- Nie jestem pewien, w jakim stopniu wyrok nie został wydany ze względu na potencjalne konsekwencje prawne, finansowe i inne uniewinnienia dr. G. Lekarz wziął łapówki i powinien odpowiadać. Ale kara jest wysoce nieproporcjonalna - ocenił prawnik prof. Wiktor Osiatyński.

"Cała reszta jest przerażająca"

Według prof. Osiatyńskiego, zakończony dziś proces to tylko jeden z aspektów historii dr. Mirosława G. Chyba równie ważne jest to, co od początku działo się wokół tej sprawy.- To było przerażające. Że postawiono mu zarzut zabójstwa. Że padło słynne zdanie: ten pan już nigdy nikogo życia nie pozbawi. Że został zniszczony jeden z najlepszych ośrodków transplantologicznych w Polsce. To koszmarny rezultat działań ludzi, opętanych demonem udowodnienia potrzeby istnienia swojej instytucji - stwierdził gość "Popołudnia Radia TOK FM".

I dodał. - Myślę, że niezależnie od wyroku, dr G. ma bardzo silne argumenty, żeby żądać odszkodowania od państwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (60)
"Kara jest wysoce nieproporcjonalna. Dr G. ma silne argumenty, żeby żądać odszkodowania od państwa"
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 126 razy 78

  A ja chcialbym zapytac , ile kosztowala CBA akcja przeciwko kardiochirurgowi i jak ma sie to do tych 17 tysiecy tzw. ! lapowki " ktora udowodniono Garlickiemu ?

  Z czego cieszy sie Kaminski i Ziobro , chyba z wlasnej glupoty , kiedy oni odpowiedza za tego typu spudlowane akcje i za smierc wielu polskich obywateli , ktorzy nie doczekali do przeszczepu ?

 • robert9998

  Oceniono 90 razy 62

  Przez 19,5 roku zwalczyłem zawodowo przestępczość, ale to co czyniło CBA , to było szycie przestępstw nie walka z nimi.
  Wiadomym jest,że jak się narwaniec nafaszerowany chorą ideologią dorwie do takiej władzy, to zrobi wszystko aby się pokazać. Pamiętam taki dokument z IPN, gdzie szefem SB w centralnym Mazowszu został 18 letni członek wiejskiego organizacji komunistycznej, aby się pokazać mordował niewinnych ludzi na pęczki. CBA działało podobnie(tylko nie morduje),maiła zasadę, winien nie winien siedzieć powinien, efekt propagandowy jest,najważniejsze aby zastraszać obywateli
  Jedynym mądrym wyjściem jest całkowita likwidacja CBA, a pieniądze te przekazać do Policji i CBŚ, tam nie działają jakąś chorą ideologią, tylko racjonalnym dziadzieniem.
  Może większość z państwa nie pamięta, ale CBA stworzyli wspólnie pan Kaczyński p i pan premier Donald Tusk, głównie dzięki nim powstała zabawka w rekach panów Kamińskiego i Ziobro.

 • kkryg

  Oceniono 84 razy 54

  i wtedy zapłacimy wszyscy, a nie (jak to powinno być) ZZ, MK, JK i jeszcze paru .... Kara finansowa powinna być zciągnięta z budżetu pis.

 • max-dog

  Oceniono 74 razy 34

  pełna racja Panie prof.

 • kuma1

  Oceniono 42 razy 32

  Za sprawą stał o ironio ważny polityk, który w dziwny sposób miał przedawnione nadużycia gospodarcze.Ktoś powinien je odpowiednio nagłośnić, by te 30% wiernych wielbicieli uświadomiło sobie komu ufa.

 • korespondent1949

  Oceniono 33 razy 23

  Ja nie mam pytań, tylko się zastanawiam , jak to możliwe że w państwie prawa PIS prawo i sprawiedliwość, świadków i podejrzanych przesłuchuje się w środku nocy przez kilka godzin świecąc w oczy, brakuje mi tylko bicie pejczem po piętach, tak okres 2005 2007 to był prawdziwy obraz Stalinowskiego okresu.

 • atibalo

  Oceniono 29 razy 15

  Sąd ...
  z wdzięczności można dać skromne kwiatki , ale bogaty bukiet już nie .
  Zupełnie jakbym cofnął się do czasów Stalinowskich .
  To sąd będzie decydował jaki ma być bukiet .

 • lehoo

  Oceniono 48 razy 8

  Komentarz do wyroku jest prosty i krótki. ma dwa punkty. Jeden ogólny: szło o to, by dr Garlicki jako skazany nie mógł żądać odszkodowania za bezzasadne prześladowanie. Drugi punkt jest szczególny, jako inwokacja do sędziego. Też go w całości przytoczę:Tuleja, ipalancie jeden ! Jeśli ja, lub ktoś z moich bliskich będzie potrzebował operacji kardiologicznej, to po jej pomyślnym przebiegi dr Garlicki dostanie od nas nie jedną flaszkę whisky, lecz karton, nie jedno wieczne pióro, ale tuzin i na dokładkę kluczyki od porządnego auta. Twoje, Tuleja, umiejętności w tym rankingu oceniamy na niebieski długopis BIC typu medium, flaszkę 0,25 litra wody niegazowanej i kwadransowy bilet na autobus. Zwykły, a nie pośpieszny

 • evident

  Oceniono 24 razy 4

  Jak będzie tak jak mówi profesor to my nie zapłacimy z naszych podatków grosza pieprzonych czubków siepaczy z pis sekty na taczkach wypieprzymy do obozów pracy żeby odrobili to odszkodowanie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX