Telewizja Republika szuka pieniędzy. "Kup akcję za 500 zł. Można nabyć więcej"

Twórcy Telewizji Republika wystosowali list do potencjalnych odbiorców. Apelują w nim "aby budowa wspólnej telewizji stała się wielkim ruchem obywatelskim" i zachęcają do wykupienia akcji. Koszt jednej wycenili na 500 zł.
"Zwracamy się do Was z propozycją uczestnictwa w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest budowa nowej, niezależnej Telewizji Republika. Dziś w Polsce uderza jednostronność głównego nurtu medialnego. Szczególnie rażąca jest ona w najbardziej wpływowych informacyjno-publicystycznych programach telewizyjnych" - czytamy w liście zamieszczonym na portalu www.niezalezna.pl.

Według twórców telewizji, wśród których są m.in. Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki i Katarzyna Gójska-Hejke, w istniejących mediach "uderza stronniczość i brak elementarnych standardów dziennikarskich".

Założyciele Telewizji Republika apelują także do swych potencjalnych odbiorców, by ci wykupywali akcje, jedna kosztuje 500 zł . "Można oczywiście nabyć ich więcej. Jeśli nie stać Was na to, zapraszamy do abonamentu, który można zamówić już za 3 do 5 miesięcy (zależnie od operatora), a opłaty nie będą przekraczały 5 zł netto za miesiąc. Kupując małą cegiełkę na Telewizję Republika, pomagamy tworzyć imponujący gmach wolnych mediów" - zachęcają twórcy nowej telewizji i dodają: "nasze działanie nie uda się bez Waszej pomocy. Naprzeciw siebie mamy potężne siły dysponujące ogromnymi środkami".

Emisja wiosną

Telewizja Republika - całodobowy kanał publicystyczno-informacyjny nadawany na żywo - ma rozpocząć emisję wiosną tego roku. Jej redaktorem naczelnym został Bronisław Wildstein. Telewizja ma być dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w internecie; dostęp do telewizji będzie możliwy po opłaceniu abonamentu.

Telewizja Republika to produkt spółki Telewizja Niezależna SA. Jak powiedział prezes spółki Piotr Barełkowski, na podstawie badań sondażowych można założyć, że abonent telewizji wykupi od 600 tys. do 800 tys. osób. Dodał, że środki na inwestycję pochodzą z kapitału spółki Telewizja Niezależna SA oraz od kilkunastu inwestorów prywatnych. Środki zostaną wprowadzone do spółki przez emisję niepubliczną akcji na NewConnect w lutym 2013 r. Zaznaczył, że do końca 2013 r. akcjonariusze planują wydać na uruchomienie kanału 4-5 mln zł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Telewizja Republika szuka pieniędzy. "Kup akcję za 500 zł. Można nabyć więcej"
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 43 razy 33

  Nie widzę, żeby ta inwestycja rokowała na wysokie zwroty:)
  Czyżby nowa edycja cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej ?

 • demolka666

  Oceniono 42 razy 28

  wolałbym spuścić w kiblu te pięć stówek niż dać wildsteinowi i reszcie tej pisobolszewickiej bandy :))

 • jezierskiadam

  Oceniono 38 razy 28

  Była już taka "prawicowa" telewizja. Za rządów Krzaklewkiego. (Sorry Buzka.:) Zawsze mi się myli. :))) Bu ha ha ha.
  Nazywała się "Familijna".
  Zdaje się, że Pospieszalski robił tam za "gwiazdę". Potem była z tego afera. Zamieciona zresztą pod dywan.

 • ciemnyludd

  Oceniono 29 razy 27

  ZDRAJCÓW mamy za mało, ubyło ich trochę... Wildstein dodrukuje...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 32 razy 26

  Podobno najwierniejsi widzowie mają po kwartale dostawać licencje pilotów odrzutowców, a po roku dyplomy ekspertów d/s katastrof lotniczych zaistniałych w dziwnych okolicznościach. Praca w NTSB zapewniona.

 • jasna0ster

  Oceniono 34 razy 24

  płacić szmatławcom, żeby lepiej pluli na Polskę? MIGDY!! Chyba zwariowali!!!!
  Szukają następnych naiwnych, którym chcą wyrwać pieniądze z kieszeni a sami krytykują o to premiera i rząd
  Co za OBŁUDA!!!!

 • eat.pussy

  Oceniono 20 razy 18

  Szukam w KRS-ie i nie widzę żadnej spółki akcyjnej albo nawet z o.o. o takiej nazwie?????

 • td2701

  Oceniono 21 razy 17

  Wydaje mi się, że Wildstein to niemieckie nazwisko. Prezes Jarosław zabrania działalności na polskim rynku mediów polskojęzycznym stacjom niemieckim. Dlatego nie kupie ty6ch akcji nawet za 1 grosz. Patryjota

 • washizu

  Oceniono 21 razy 17

  Oczekuje, że będzie z tego projektu przynajmniej sporo śmiesznych filmików na yt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX